Teraz jest 19 kwi 2024 19:25:48




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 
Jak zrobić jedną MP3 z kilku MP3 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2007 12:02:51
Posty: 139
Lokalizacja: Chicago
Post Jak zrobić jedną MP3 z kilku MP3
Potrzebuje rady - jak zrobić jeden plik MP3 z np. 10 plików. Chciałbym zgrać treść audioksiążki w jeden plik, ponieważ moja Mama chciałaby posłuchać audiobooków a dysponuje tylko odtwarzaczem bez wyświetlacza, który działa w systemie shuffle czyli odtwarza pliki nie pokoleji, żeby przesłuchać książke trzeba po każdym pliku szukać następnego. Nie ma z tym większego problemu jeżeli lektor na początku każdego pliku mówi np. Część 1, 2 itd. Niestety nie zawsze tak jest i najrozsądniejszym wyjściem, moim zdaniem byłoby zgranie treści do jednego długiego pliku. I właśnie chciałbym żebyście poradzili mi jakim program się posłużyć. Byłoby dobrze gdyby nie był to jakiś mega skomplikowany edytor dzwięku bo sobie z nim nie poradzę.
Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrowienia dla wszystkich.

_________________
Obrazek Obrazek


07 kwi 2008 22:44:58
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Od dawna do cięcia, łączenia i konwersji plików MP3 używam programu Absolute MP3 Splitter Converter - myślę, że powinien spełnić Twoje oczekiwania. W moim przypadku i do moich potrzeb (łączenie płyt koncertowych w jedną całość, na przykład) sprawdza się idealnie.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 22:37:42 ------------------
A skomplikowany nie jest - wszystko oparte na prostych kreatorach, więc problemu miał nie będziesz z pewnością.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


07 kwi 2008 23:37:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Albo może Nero Wave Editor? Jest chyba w każdym pakiecie Nero. I zapewne znasz przynajmniej niektóre programy z pakietu, więc powinno być łatwiej.


08 kwi 2008 1:12:12
Zobacz profil WWW
Post 
Ja polecam darmowe Audacity, powinno się obyć bez problemów, a i jeszcze poprawki będziesz mógł zrobić.


08 kwi 2008 10:32:50
Post 
Jeśli żadnen z programów nie pomógl polecam program Wave editor, do znalezienia na google. Prosty i darmowy program do zabaw z mp3, wav itd.


08 kwi 2008 14:16:02
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post 
a ja używam
MP3 Splitter & Joiner
świetny program do łączenia i dzielenia

_________________
:-P


08 kwi 2008 14:33:29
Zobacz profil WWW
Post 
Obi-One napisał(a):
Albo może Nero Wave Editor? Jest chyba w każdym pakiecie Nero. I zapewne znasz przynajmniej niektóre programy z pakietu, więc powinno być łatwiej.

Tylko w przypadku programu, który rozkompresowuje mp3 do wav i kompresuje ponownie musisz się liczyć z utratą jakości. Co prawda w przypadku audiobooka to nie jest aż taki problem jak w muzyce, ale jeśli plik źródłowy jest już w dość niskiej bitracie to jakość pliku po konwersji może się jeszcze wyraźniej pogorszyć (mi empetrójkowe artefakty bardzo działają na nerwy nawet jeśli to tylko mowa). MP3 można ciąć i łączyć bez rekompresowania zawartości więc warto sprawdzić, czy program którego chcemy użyć oferuje taką możliwość.


08 kwi 2008 17:14:33
Użytkownik

Dołączył(a): 03 cze 2008 19:53:15
Posty: 25
Post 
Myślę, że warto też wypróbować program MusiCutter 0.7.1. Jest to freeware, którym można bardzo łatwo łączyć, jak również dzielić pliki mp3 i jak podaje autor odbywa się to nawet bez straty jakości. Sama używałam go do łączenia utworów i dawał radę. Z większymi plikami chyba też powinien poradzić sobie bez większego problemu.


07 cze 2008 13:16:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
a ja tutaj polece Magix music maker'a. Nie ma start w jakości, pliki muzyczne mozna nim dowolnie dzielic wydluzac, modyfikowac, łączyć.

na tym programi mozna zrobic wszystko z muzyka, a nawet filmem ;) W przypadku audiobookow gorszej jakości mozemy skozystac masy aplikacji do modyfikacji, mozemy uzyskac oczekiwany efekt przez nalozenie odpowiednich filtrow i dzieki temu dostosowac to do posiadanego zestawu audio.

niestety program nie jest darmowy, ale mozliwosci programu sa potezne. Po skleceniu wszystkiego pozwala zapisac w wiekszosci formatow dostepnych na rynku. Najjstarsza wersja jaka testowalem miala oznaczenie 6 ... aktualnie mam nowszy odpowiednik 2005 deluxe, do podanego wyzej problemu powinny sie sprawdzic jeszcze starsze wersje

_________________
Obrazek


07 cze 2008 19:18:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 gru 2007 17:44:00
Posty: 23
Lokalizacja: Killarney
Post 
Moim zdaniem najprostszym i najefektywniejszym programem jest "dziel i łącz" polskiej produkcji. Bezwzględnie prosty interfejs, oraz prędkość łączenia plików są, przynajmniej dla mnie, imponujące. No i oczywiście funkcja dzielenia plików bywa przydatna. Pliki MP3 łączyłem np.: kilkanascie plików ok 15minutowych do jednego, nawet 5cio godzinnego. Czas operacji ok 30sek. Nie wolno jednak przesadzać z wielkością pliku wynikowego, ponieważ niektóre odtwarzacze miewają problemy z buforowaniem tak dużej ilości informacji.


10 cze 2008 20:30:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sie 2008 9:51:42
Posty: 26
Lokalizacja: KÂłoczew
Post 
Ja zdecydowanie polecam Adobe Audition. Program bardzo dobry do przeprowadzania wszelkich operacji na plikach audio. Przy okezji łączenia można jeszcze zredukowac szum w książce. Program ten potrafi usunąc szum praktycznie do zera.


05 sie 2008 10:12:32
Zobacz profil
Post 
Ja mogę polecić Audacity. Program jest darmowy i prosty w obsludze.

Edit by Mori: Cieszymy się, tylko że wiesz... To już było. +1


28 sie 2008 21:21:57
Post 
Ja polecam AUdacity, darmowe i dobre.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 5:01:38 ------------------
Mozesz tez sprobowac Adobe Audition. Tez fajne. Moj znajomy kozysra tylko z tego.

Edit by Mori: Oba były... +1


02 paź 2008 5:01:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: