Teraz jest 25 kwi 2024 1:25:09




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Clancy Tom - "Tęcza Sześć" 
Autor Wiadomość
Post Clancy Tom - "Tęcza Sześć"
Thomas Leo Clancy Jr. (ur. 12 kwietnia 1947 w Baltimore w Stanach Zjednoczonych) – W 1984 r. opublikował swoją pierwszą książkę pt. Polowanie na Czerwony Październik. Ta powieść przyniosła mu międzynarodową sławę. Clancy stworzył postać Jacka Ryana, historyka, analityka CIA, a później nawet prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ta fikcyjna postać występuje w najbardziej znanych książkach autora, takich jak: Czas patriotów, Polowanie na Czerwony Październik, Stan zagrożenia czy Suma wszystkich strachów.

Co mogę powiedzieć na temat tej książki? Moim zdaniem jeżeli ktoś lubi książki Clanciego, książki sensacyjne to nie zawiedzie sie. Historia opowiedziana w tej książce szczelnie łączy się z grą komputerowa pt. RAINBOW SIX. Można powiedzieć ze pierwsza czesc tej gry jest zrobiona na podstawie książki. Książka opowiada o międzynarodowym oddziale Antyterrorystów, który powstaje w momencie gdy na świecie nieznana grupa terrorystyczna zaczyna dawać o sobie znać.
Co mogę wymienić w tej książce na plus ? Zapewne opisy walk, dzięki nim naprawdę czujemy jakbyśmy byli jednym z komandosów. Cała historia wciąga, aż chce sie przewracać kartki z pytaniem... czy im sie udało. Kolejnym wielkim plusem są bohaterowie z którymi zżyliśmy się podczas czytania (względnie oglądania) innych powieści.

Cytuj:
Światem wstrząsa seria krwawych zamachów. Do walki z tajemniczymi terrorystami zostaje stworzona międzynarodowa jednostka pod dowództwem Johna Clarka. Ale nawet superkomandosi Tęczy mogą nie być w stanie udaremnić planu najpotężniejszej organizacji terrorystycznej, jaka kiedykolwiek istniała. Zamachu, który będzie oznaczać totalne unicestwienie...


04 kwi 2008 8:39:23
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2008 13:26:17
Posty: 128
Post 
Nie wiem co jest bardziej wciągające w tej książce, czy bardzo profesjonalne przedstawienie szkolenia, akcji i postaci z jednostki Rainbow Six, która jest międzynarodową grupa antyterrorystyczną, czy też główny spisek polegający na (by nie zdradzić zbyt dokładnie o co chodzi napiszę nieco ogólnie) objęciu władzy nad naszą planetą ! Szczerze mówiąc podany w sposób bardzo racjonalny, prawdopodobny i przez to przerażający !! Mam nadzieję, że żaden szalony maniak nie skorzysta z pomysłu autora, tak jak skorzystał niestety z pomysłu wlecenia samolotem na Kapitol- opisanego w innej książce tego autora.
May więc tu ciąg ataków terrorystycznych, któryc powodzenie przez głównego inspiratora nie jest zakładane. Wystarczy mu sam fakt ataku. Na przerażaniu opinii publicznej sam skorzysta... w pewien pomysłowy sposób. Bez wątpienia powieść trzyma w napięciu i jest rozsądniej napisana od książek niejakiego Ludluma, gdzie w spisek zaangażowany jest chyba co czwarty mieszkaniec naszego globu, przynajmniej takie odnoszę wrażenie czytając np "Protokół Sigmy". Tutaj mamy ludzi sprytnych, ale nie wszechwiedzących. Dobre sa pomysły i wykonanie. Jak wiele jest ksiązek w których mamy atak terrorystyczny na jednostkę antyterrorystyczną ??
Jest to książka trochę z boku cyklu o Jacku Ryanie, choć oczywiście pojawia się on tutaj, pierwszoplanowe role maja raczej John Clark i Domingo Chavez. Polecam jako dobrą lekturę dla miłośników całkiem inteligentnej sensacji. ALe nie zaczynajcie czytać wieczorem, możecie zarwac kawałek nocy !!


25 kwi 2008 13:33:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 maja 2008 21:56:02
Posty: 31
Post 
Książka wciąga jak bardzo dobry odkurzacz marki zelmer :P Dowodem jest to że po przyjściu do szkoły znalezieniu tej książki w bibliotece następnego dnia nie mogłem się od niej oderwać nawet na lekcji. Po przyjściu do domu rzuciłem tornister i zagłębiłem się w książce skończyłem czytać następnego dnia rano (dwie uwagi do dziennika poskutkowały i nie wziąłem jej ze sobą). Obiecałem sobie że już nigdy nie będę tak czytał książki, oczywiście następną noc też zarwałem. Dobrze że popołudniu skończyłem bo 3 zarwanej nocki bym nie wytrzymał. O książce nie mogę powiedzieć nic więcej niż to co było powiedziane ze względu na to by nie psuć innym wrażeń z lektury. Ale mój przykład jest chyba wystarczający. Polecam wszystkim którzy lubią akcje (ah te opisy akcji antyterrorystycznych) połączoną z taktyką takich akcji oraz niezłą fabułę (intrygę mającą na celu ... a przeczytajcie sami).

Gorąco polecam inne książki Toma Clancy-ego. Osobiście podoba mi się cała seria o Jack-u Rayanie (w ciemno mówię że cała seria, narazie przeczytałem tylko kilka książek), Splinter Cell (szczególnie fani gry będą usatysfakcjonowani), Zwiadowcy.


29 wrz 2008 19:57:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron