Teraz jest 28 mar 2024 13:28:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Filmy na podstawie powieści Jane Austen 
Autor Wiadomość
Post 
hm... mi bardziej jeszcze nic Rickman do roli nie pasowala Keira... zdecydowanie figura nie z tej epoki, watpie czy wtedy uznano by ja za ideal piekna czy tez za "pieknosc" w ogole... Najbardziej koszmarna obsade ma Mansfield Park w wersji BBC, gdzie oni znalezli tak paskudnych aktorow? ze swieca takich szukac:D


16 kwi 2008 19:55:30
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2008 10:56:48
Posty: 39
Post 
Wiesz, Elizabeth wcale przecież nie była pięknością. Co prawda nie była też jakąś brzydulą, ale to Jane była "ta ładna". Ale masz rację - Keira była okropna w tej roli. Dużo bardziej pasowała Jennifer Ehle w wersji serialowej produkcji BBC.


17 kwi 2008 13:14:38
Zobacz profil WWW
Post 
Zgadzam się z małą mi. Filmu z Keirą nie obejrzałam, bo mi po prostu do tej roli nie pasowała a i reszta obsady nie była tak fantastyczna i charakterystyczna jak obsada serialu. Serial obejrzałam chyba z 10 razy (mam na płytach) i zawsze mi poprawiał humor. Szczególnie podobało mi się przedstawienie pani Bennet i pana Collinsa, mimo że to dziwacy to nie czuje się do nich antypatii. Cały film to mistrzowskie przedstawienie różnych ludzkich charakterów


22 kwi 2008 11:54:56
Użytkownik

Dołączył(a): 22 kwi 2008 11:53:33
Posty: 11
Post austen
Jako miłośniczka Jane Austen obejrzałam (hmm chyba można tak to nazwać - przysnęłam w połowie) ekranizację z Keirą Szoda, że akurat ona dostała główną rolę - wg mnie zepsuła cały film Duzo lepsza była ekranizacja BBC właśnie przypomniana w telewizji Nie wiem czy można tu reklamować stacje, ale we wspomnianej wyżej półgębkiem jakiś czas temu ruszył cykl pt ekranizacje literatury światowej i wg zapowiedzi wyświetlą cały cykl BBC Jane Austen i nie tylko W przyszłym tygodniu Pani Bovary :)


22 kwi 2008 12:44:42
Zobacz profil
Post 
Najnowsza ekranizacja "Dumy i uprzedzenia" jest naprawdę fantastyczna. Jest dokładnym odzwierciedleniem książki. Wcześniej jeszcze oglądałam bollywoodzką wersję, która okazała się bardzo fajna. Co prawda akcja rozgrywa się we współczsnych Indiach i sporo faktów jest zmienionych, ogólnie jednak chodzi o to samo. Jest pięć sióstr, najstarsza zakochuje się w hindusie, młodsza na początku nie cierpi Darcy'iego (bogatego amerykanina), ale po jakimś czasie zakochuje się w nim. Nie brakuje również wybryków najmłodszej siostry.


22 kwi 2008 22:46:08
Post 
Bardzo lubię ekranizacje Austen - każda ma w sobie to "coś". Najlepsze bez wątpienia są Duma... i Rozważna... Jeśli chodzi o Emmę, to jest znośna. Paltrow pasuje do roli Emmy i świetnie odzwierciedla jej charakterek. Mansfield Park też jest godny polecenia. Przestrzegam natomiast przed Perswazjami - aktorka to brzydactwo, bezbarwna kompletnie i jakby obok calej ekranizacji. Jedna z ostatnich scen- scena pocalunku glównych bohaterów doprowadzila mnie do spazmów ze śmiechu - razem z siostrą stwierdzilyśmy, że to najśmieszniejsza i najbardziej żenująca scena pocalunku w historii kina. Wygląda to tak, jak gdyby bohater brzydzil się pocalować swą wybrankę :) Filmu nie polecam, bo jest nudny, ale po jego obejrzeniu ta scena dostatecznie poprawia humor, więc może jednak warto ;)


30 maja 2008 22:32:58
Post 
W moim rankingu : Duma w wersji BBC to zdecydowanie numer1. Potem RiR z Emmą i Kate. Całkiem przyzwoicie wypadła nowa DiU z Keirą , natomiast Emma z Paltrow to pozycja taka sobie. Ogólnie cenię sobie twórczość Austen i moim zdaniem jej twórczość miała sporo szczęścia do ekranizacji.

Edit by Obi: Ostrzeżenie za brak argumentów.


02 cze 2008 13:21:42
Post 
Dobrymi ekranizacjami są "Mansfield Park"(1999), "Perswazję ", "Duma i uprzedzenie"(2005), "Rozważna i romantyczna" oraz "Emma"z Gwyneth Paltrow. Nie wszystkie są całkowicie zgodne z powięściami jednak nie kłoća się z moim wyobrażeniem o tamtej epoce. Co prawda scena z Perswazji, w krórej główna bohaterka urządza maraton przez miasto wcale nie była potrzebna, ale nie psuje ona efektu całego filmu.


14 cze 2008 17:25:20
Użytkownik

Dołączył(a): 20 cze 2008 14:54:02
Posty: 25
Post 
Najbardziej z wszystkich ekranizacji powieści Jane Austen podobała mi się Emma z Gwyneth Paltrow. Czytałam książkę, ale film bardziej mi się podobał. Nie da sie ukryć, że to Anglicy robia najlepsze film na podstawie powieści Jane Austen. Potrafia oddać cały ten klimat, pokazać to swoja powściągliwość w okazywaniu uczuć. Nie ukrywam, że równie dobra była Duma i uprzedzenie, ale wersja telewizyjna z Colinem Firthem w roli Pana Darcy'ego. Był rewelacyjny.


02 lip 2008 9:13:22
Zobacz profil
Post 
Uważam że ostatnia ekranizacja Dumy i uprzedzenia (z Keirą Knightley) jest rewelacyjna.
Zwykle nie czytam romansideł ale to jest wyjątek.
Pamiętam wersję czarno białą (mam ją nawet na DVD w oryginale !). Film skłonił mnie do przeczytania książki, która jest lepsza :-)
Lubię oglądać w oryginale - z lektorem sporo się traci... Bardzo mi się podobają klimaty tej nowej ekranizacji - tak sobie wyobrażam życie w tamtych czasach w Angli
Nawet jeżeli to nie prawdziwe wyobrażenie to nic nie szkodzi ... mnie się podoba


04 lip 2008 21:33:55
Post 
Mam ogromną słabostkę do ekranizacji powieści Jane Austen. Niby nie znoszę romansideł, ale jednak te historie mają w sobie tyle uroku - dużym plusem jest obecność kostiumów :) Te naiwne historyjki tak mnie fascynują, że potrafię podskakiwać z podniecenia w kulminacyjnych momentach, choć przecież wiem doskonale, co dalej się wydarzy - są tak oczywiste i przewidywalne.
Oglądałam "Rozważną i romantyczną", "Dumę i uprzedzenie" z Keirą, "Emmę" oraz "Manisfield Park", z czego najbardziej podobała mi się "Rozważna i romantyczna", może ze względu na dobrą obsadę - uwielbiam Rickmana!!!


24 lip 2008 0:40:54
Post 
Podobnie jak niektórzy z Was, mnie również spodobała się bardzo ekranizacja książki "Duma i uprzedzenie" z 1995 roku. Oglądałam wersję 6 odcinkową i jestem pod wielkim wrażeniem :) Nie tylko znakomicie dobrani aktorzy, ale też niezwykły klimat i scenografia. Z kolei wersja kinowa tej powieści w ogóle mi się nie podobała i to co zachwyciło mnie w wersji z BBC, to odrzucało mnie w wersji kinowej, zaczynając od aktorów, kończąc na klimacie. Jedynie na plus to niektóre krajobrazy oraz muzyka. Nie miałam jeszcze okazji zobaczyć innych ekranizacji tej wspaniałej pisarki, nad czym zresztą ubolewam...


04 sie 2008 2:26:16
Post 
'Duma i uprzedzenie" klasyka, zakochalam sie w tym filmie, mam wersje mega dluga- ponad 5 godz;)

Edit by Rudi: Ost za spam.


27 wrz 2008 20:31:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: