Teraz jest 28 mar 2024 22:05:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
zixo.pl - nowa księgarnia ebooków 
Autor Wiadomość
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post zixo.pl - nowa księgarnia ebooków
Niedawno odkryłem nową księgarnię, konkurencyjną względem nexto.pl. Ceny w zixo.pl są lekko 2x niższe ale trzeba się spieszyć bo to tylko z okacji otwarcia sklepu. Ofertę mają podobną (jak nie tą samą), co nexto.pl, a więc nei za bogatą. Z dużych wydawnictw tylko W.A.B. i to tez nie wszystkie książki. Mimo to warto się zapoznać, zwłaszcza ze względu na ceny.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


19 wrz 2008 16:04:25
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2008 16:24:38
Posty: 65
Lokalizacja: piąty wymiar
Post 
Oferta jest dużo mniejsza, ceny faktycznie lepsze. Ale jeżeli mam znowu ściągać jakieś badziewie (ZINIO) żeby przeczytać książkę, gazetkę tudzież inne - to dziękuję...

Cha, cha, cha ->dokumenty ->Bestsellery-> pozew rozwodowy - wzór oryginalny :)))


19 wrz 2008 17:08:27
Zobacz profil
Post 
Oferta zixo.pl to przede wszystkim książki prawnicze i biznesowe, bo właścicielem jest grupa Money.pl

http://www.internetstandard.pl/news/167286.html


19 wrz 2008 17:46:59
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
PDFy mają, aczkolwiek z DRMem - więc wiąże się to z możliwością otwarcia tylko w Acrobacie/Acrobat Readerze, z pluginem FileOpen. Taki DRM jest zaaplikowany do PDFów na Nexto - chciałem sobie obejrzeć *darmowe* wydanie Tygodnika komputerowego, bo takie wypuścili z okazji digitalizacji, ale stwierdziłem, że ja tam jakichś pluginów nie będę ściągać i jeszcze specjalnie dla nich Acrobat Readera instalować. Aczkolwiek Nexto trzeba oddać, że ostrzegali, że tego dana pozycja wymaga, w momencie pobierania (i chyba w momencie "zakupu" darmowej pozycji). W przypadku Zixo informację tę można odnaleźć tylko w regulaminie.

W przypadku audioksiążek - DRMu nie ma (czyli zapewne tak samo, jak na Nexto).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


19 wrz 2008 18:12:01
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
WirtualnyWydawca napisał(a):
Nowy gracz na polskim rynku cyfrowych publikacji - Zixo.pl
autor: Mateusz Włodarczyk


Wirtualny Wydawca: We wrześniu na polskim rynku cyfrowych publikacji pojawił się nowy gracz – Zixo.pl. Co skłoniło spółkę Digitall All do stworzenia takiego rodzaju witryny?

Mirosław Lasok: Przede wszystkim rosnąca popularność elektronicznych publikacji. Internet to najlepsza i najszybsza droga dotarcia do informacji. Użytkownik nie trafi tu na tak prozaiczne bariery jak wyczerpanie nakładu, czy problemy z przesyłką. Nie mówiąc już o tym, że nie płaci za druk i transport. A dzięki zabezpieczeniom DRM wydawca ma pewność, że nikt nie skseruje jego książki.

Wirtualny Wydawca: Właścicielem Zixo.pl jest spółka Digitall All. Od jak dawna Państwa spółka działa na rynku i jaka jest jej oferta? Czy działacie Państwo tylko w sektorze elektronicznym?

Mirosław Lasok: W końcu nazywamy się „Digital All” (śmiech). Tu mamy największe doświadczenie. Na początku 2006 roku stworzyliśmy serwis e-poradniki. Jako pierwsi na polskim rynku zaproponowaliśmy wtedy wydawcom cyfrową dystrybucję ich książek. Nie ukrywam, że zainteresowanie – tak użytkowników, jak i wydawców – zachęciło nas, by pójść o krok dalej. Stąd pomysł na platformę Zixo.pl. Już w styczniu 2007 zaczęliśmy rozmowy z inwestorami.

Wirtualny Wydawca: Wracając do Zixo.pl, co dokładnie oferuje Państwa platforma?

Mirosław Lasok: Szybkość i prostotę dostępu. Platforma to nie tylko sklep Zixo.pl, ale także system zabezpieczeń i dystrybucji. Rozpowszechnianie publikacji zapewniają także KlubZixo.pl i system DAPI. Pierwszy to sieć sklepów tworzonych przez użytkowników. Z kolei DAPI pozwala rozbudować istniejące już serwisy internetowe o mechanizm sprzedaży cyfrowych publikacji.

Wirtualny Wydawca: Czyli postawiliście Państwo wyłącznie na cyfrowe publikacje?

Mirosław Lasok: Coraz więcej ludzi nie wyobraża sobie już życia bez Internetu. I przyzwyczaili się do tego że sieć oferuje to samo, co znają z codziennego życia.

Wirtualny Wydawca: Chwalicie się Państwo iż już w momencie startu platforma ma najszerszy asortyment spośród polskich serwisów z publikacjami elektronicznymi. Jednak trzeba przyznać iż w tym sektorze wytworzyła się już dość silna konkurencja. Takie platformy jak Nexto.pl czy "Złote Myśli" są z pewnością wymagającymi konkurentami. Jakie podjęliście działania by rozpocząć rywalizację z konkurencją i stworzyć silną pozycję w sektorze?

Mirosław Lasok: Stawiamy na transparentność i jasne zasady. Wierzymy, że można zbudować markę dzięki uczciwym zasadom współpracy z partnerami. Na tych samych zasadach współpracujemy i z dużymi i z mniejszymi wydawnictwami. A co do rywalizacji - „Złote Myśli” sprzedają własne publikacje, i – jako wydawnictwo – są współwłaścicielem Nexto, więc nie postrzegałbym ich jako naszej bezpośredniej konkurencji.

Wirtualny Wydawca: Z tego co wiem to korzystacie z systemu zabezpieczeń DRM. Co sądzicie Państwo o technologii "watermarking" , którą wprowadził właśnie na swoją platformę Nexto.pl? Wg. Pana Bartłomieja Roszkowskiego - prezesa Nexto.pl - tu cytuje "Wdrażamy więc bardzo przyjazną alternatywę dla technologii DRM (digitral rights management), w przypadku której klient byłby zmuszony do korzystania ze specjalnego oprogramowania czy nierzadko drogich urządzeń do odtwarzania plików audio”

Mirosław Lasok: Tak, korzystamy z DRM. To najlepszy z istniejących obecnie systemów zabezpieczeń ebooków. Umożliwia przypisanie pliku do konkretnego komputera i zarządzanie ilością takich przypisań, co praktycznie eliminuje możliwość udostępnienia zawartości pliku przez popularne łącza peer to peer. Zastanawialiśmy się nad „watermarkingiem” – w marcu tego roku zaczęliśmy rozmowy z Fraunhofer Institut, który stworzył tę technologię. Nie zdecydowaliśmy się wdrożenie znaków wodnych. Kiedy ktoś zamieści plik na przykład na serwerze uczelni, do którego nie ma dostępu z zewnątrz ,możliwość wykrycia takiego działania jest bliska zeru. Szukamy bardziej efektywnych rozwiązań.

Wirtualny Wydawca: Z jakimi wydawcami współpracujecie Państwo w tym momencie? Z jakimi zamierzacie podjąć współprace w najbliższym czasie?

Mirosław Lasok: Współpracujemy m.in. z wydawnictwami W.A.B, LektorKlett, Europa a także z wydawnictwami specjalistycznymi, jak na przykład C.H. Beck, czy Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i wspólnicy. Jesteśmy otwarci na wszystkich wydawców. Nie dzielimy ich na lepszych i gorszych. Nasza oferta jest bardzo różnorodna i chcemy dalej iść tym tropem.

Wirtualny Wydawca: W ramach platformy uruchomiono także Klub Zixo, dzięki któremu każdy Internauta może otworzyć własny sklep z cyfrowymi publikacjami. Na czym to dokładnie polega?

Mirosław Lasok: Dzięki Klubowi każdy może sprzedawać ebooki i inne cyfrowe publikacje pod własną marką. Każdy internauta może otworzyć w Internecie nawet kilka sklepów tematycznych. To duża sieć dystrybucji, która umożliwia wydawcom przedstawienie swojej oferty pasjonatom.

Wirtualny Wydawca: Na jakiej zasadzie działa system DAPI - autorska wersja systemu API stworzona przez Digitall All?

Mirosław Lasok: To bardzo elastyczne narzędzie, które umożliwia poszerzenia każdej strony www o cyfrowy asortyment. DAPI wdrażamy bezpłatnie, aby wydawcy „na własnej skórze” przekonali się jakie możliwości otwiera przed nimi sprzedaż publikacji w wersji elektronicznej. Z powodzeniem korzystają z niego już tacy wydawcy jak Oficyna Impuls czy Wydawnictwo Wojciech Marzec. Wkrótce ruszy także oparty o DAPI serwis książki.money.pl.

Wirtualny Wydawca: Czy możecie nam zdradzić plany na to najbliższą jak i trochę dalszą przyszłość Waszej platformy?

Mirosław Lasok: Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wydawców i klientów. Pracujemy nad usługą druku na żądanie – to świetne połączenie łatwości dostępu, jaką daje Internet i przyjemności, którą daje kontakt z tradycyjną, papierową książką.

Wirtualny Wydawca: Dziękujemy za rozmowę i życzymy samych sukcesów!

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 wrz 2008 14:39:49
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Nie kumam czemu wirtualnywydawca zawsze nawiązuje do Złotych Myśli gdy tylko jest choćby wspomnienie o ebookach. Mają tam jakieś udziały, czy jak?

Co do samego zixo to kupiłem sobie tam ebooka. Musiałem ściągnąć acrobata i byłem mile rozczarowany jego możliwościami. Szczególnie spodobała mi się platforma acrobat.com gdzie możne udostępniać, tworzyć i przechowywać swoje pdfy. Mało tego - każdy taki pdf ludzie mogą komentować, całość jest zrobiona we flashu i wygląda bardzo przejrzyście i użytecznie. Bardzo fajna opcja ale raczej dla szybkich łączy. No i szkoda, że nie ma polskiej wersji, a co za tym idzie polskich czcionek. Może kiedyś się doczekamy.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


26 wrz 2008 16:03:03
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Martwi co innego: co ktoś nie wymienia, jakich to wydawnictw nie ma (czy to Nexto, czy Zixo czy Virtualo) to zawsze jest składanka: W.A.B. + coś od języków (C.H. Beck, LektorKlett, Langenscheidt). Ech.

DRM - traktowanie każdego klienta jak złodzieja. Bawi. Nie wspomnieli, że praktycznie eliminuje to otworzenie takiego pliku na czymś innym niż PC/notebook, bo FileOpen jest zły. Przynajmniej w kwestii eBooków, bo panowie nie widzą różnicy między audio a eBookami... Skoro najpierw mowa, że Nexto ma watermarki na ab mieć, potem zaczynają tłumaczyć o DRMie w ebookach, o ab zapominając... A może to to samo jest dla nich?

Cytuj:
Kiedy ktoś zamieści plik na przykład na serwerze uczelni, do którego nie ma dostępu z zewnątrz ,możliwość wykrycia takiego działania jest bliska zeru.

Panowie widać boją się studentów straszliwie. Pomijając to, że studentów same uczelnie kontrolują cały czas. Poza tym jak ściągną tylko ludzie z uczelni i nie wycieknie to nigdzie dalej, to starty są minimalne... Jak wycieknie, można zidentyfikować via watermark. Poza tym traktować z góry klienta jako złodzieja...

Print-on-demand: ciekawe, czy będa drukować pojedyncze egzemplarze również, czy tylko od 50 kopii... Przy rozsądnych cenach mogłoby to być niezłym rozwiązaniem.

PS. Można być mile rozczarowanym? Zdziwionym tak, ale rozczarowanym?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 wrz 2008 16:47:18
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
OT:
http://www.elans.pl/qa/read/znaczenie-s ... czarowanie
/OT

Edit by Mori: Niepozytywnie rozczarowuje mnie taka ewolucja języka polskiego.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


27 wrz 2008 10:24:29
Zobacz profil
Post 
Witam - jestem pracownikiem firmy Digital All (właściciela platformy http://Zixo.pl oraz http://KlubZixo.pl).
Dosyć gruntownie zapoznałem się z postami, które można zobaczyć wyżej. Bardzo dziękuję za konstruktywną krytykę. Mam świadomość, że kilka niedociągnięć z całą pewnością nas nie ominie. Niemniej jednak jeśli będą one płynęły bezpośrednio od Was, to będzie nam o wiele łatwiej wychwycić ewentualne błędy.

Jeśli chodzi o zabezpieczenia - to ich instalacja jest spowodowana wymaganiami wydawnictw, zatem na ten moment nie da się tego ominąć.
Wracając zaś do watermarków, to idea jest szczytna... jednak kto będzie skanował Sieć w poszukiwaniu tego typu rzeczy? To jest największym problemem...


29 wrz 2008 13:54:39
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
tomek85 napisał(a):
Jeśli chodzi o zabezpieczenia - to ich instalacja jest spowodowana wymaganiami wydawnictw, zatem na ten moment nie da się tego ominąć.
Wracając zaś do watermarków, to idea jest szczytna... jednak kto będzie skanował Sieć w poszukiwaniu tego typu rzeczy? To jest największym problemem...


Jeszcze raz powtórzę swoje pytanie: dlaczego traktujecie klientów jak złodziei? Pierwsza Wasza wątpliwość przy sprzedaży: a co będzie jak ukradnie? To, przynajmniej w moim przekonaniu, nie sprzyja budowaniu dobrych relacji z klientem. Jeśli macie wychodzić z takiego założenia - to najlepiej zaprzestać sprzedaży, bowiem jestem przekonany, że da się połączyć Acrobata i SnagIt'a tak, by zrobić screenshoty każdej kartki po kolei, a następnie wygenerować z nich nowy PDF - DRM-free. Więc, tak czy tak, nie istnieje żadne 100% bezpieczne rozwiązanie zabezpieczające.

Proszę się także zastanowić, dlaczego wielkie koncerny muzyczne się z DRMu wycofały/wycofują. Przecież nie dzieje się tak dlatego, że nagle nikt muzyki nie rozpowszechnia w Internecie.

Jeżeli wydawnictwa na was to wymuszają - pozostaje negocjacja i uświadamianie. Bo jak na razie szacunku dla klientów, którzy zostawiają swoje ciężko zarobione pieniądze, nie widać - a szkoda.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


29 wrz 2008 14:14:07
Zobacz profil WWW
Post 
Jak wspominałem wcześniej i jak sam powtórzyłeś @Mori - chodzi tutaj głównie o wydawców. Oczywiście edukacja jest idealnym rozwiązaniem, jednak pamiętajmy, że to nie jest proces, który da się przeskoczyć z dnia na dzień. Na to trzeba trochę czasu, nad czym z resztą pracujemy.


29 wrz 2008 15:05:54
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
tomek85 napisał(a):
Jak wspominałem wcześniej i jak sam powtórzyłeś @Mori - chodzi tutaj głównie o wydawców. Oczywiście edukacja jest idealnym rozwiązaniem, jednak pamiętajmy, że to nie jest proces, który da się przeskoczyć z dnia na dzień. Na to trzeba trochę czasu, nad czym z resztą pracujemy.


No dobrze, ale nigdzie nie było waszego oficjalnego stanowiska w sprawie DRMu, ani też informacji, że nad tym pracujecie. Jeśli tak faktycznie czynicie - pozostaje pogratulować i liczyć, że wydawcy dojrzeją...

Z drugiej strony: to wy w wywiadzie powiedzieliście, że DRM jest najlepszym z istniejących obecnie systemów zabezpieczeń ebooków. A że nie jest - to chyba dość oczywiste (oczywiście ja jako "najlepszy" rozumiem "najbardziej przyjazny dla klienta").

Chciałbym też zapytać o innych wydawców: bo jak na razie wszyscy prezentują nam mniej-więcej ten sam asortyment. Czy jest szansa na jakiegoś nowego poważnego wydawcę? Jeśli tak - kiedy i którego. Oczywiście o ile można o takiej informacji usłyszeć.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


29 wrz 2008 15:17:39
Zobacz profil WWW
Post 
Na wstępie przepraszam niezainteresowanych za niepotrzebne zwracanie uwagi, ale to forum pozwala na komunikację z innymi użytkownikami po napisaniu 20 postów.

Proszę tomka85 o kontakt na adres email --- (bo pewnie też jeszcze nie będzie mógł odpowiedzieć), w sprawie pomocy przy realizacji zamówienia, które złożyłem w zixo.pl.

Pozdrawiam,
Michał

Edit by Mori: Takie sprawy proszę załatwiać prywatnie. Po to na Zixo jest Kontakt: http://zixo.pl/kontakt by z niego korzystać!


30 wrz 2008 17:37:03
Post 
@mnihas - kontakt został podany przez Mori'ego (w razie dalszych problemów czekam na pytania via PW).
Co do naszych kolejnych planów odnośnie wydawców - niestety nie mogę na forum udzielać tego typu informacji :)
Niemniej jednak będę się starał informować na bieżąco poprzez forum.


01 paź 2008 12:18:39
Post 
tomek85 napisał(a):
@mnihas - kontakt został podany przez Mori'ego (w razie dalszych problemów czekam na pytania via PW).


Dziękuje za odpowiedź.

@Tomek85 i @Mori - korzystałem już dwa razy z formularza kontaktowego i od tygodnia nie otrzymałem nic oprócz potwierdzenia otrzymania zgłoszenia (do tego z niepoprawnym kodowaniem polskich znaków). A PW nie mogę wysłać, bo to forum wymaga napisania 20 postów, aby móc się kontaktować z innymi :)

Tak na marginesie: czasem sprzedaż przez internet jest wygodą, czasem utrapieniem. Gdyby był telefon można by zadzwonić, a tak jedynym sposobem kontaktu jest formularz z automatem po drugiej stronie. Nie wiem z czego wynika brak realizacji zmówień w tym serwisie (a przynajmniej mojego) i całkowity brak reakcji ze strony sklepu/dostawcy, ale moje wrażenia są negatywne.

Pozdrawiam,
Michał


01 paź 2008 13:37:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron