Teraz jest 29 mar 2024 14:12:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Drake, Flint - Belizariusz 
Autor Wiadomość
Post 
Autor przedstawia w sumie ciekawa koncepcje armi rzymskiej walczacej z persjaz (o ile dobrze pamietam). Na korzysc ksiazki mozna policzyc ciekawe postacie, momentami smieszne dialogi oraz typowe dla tego autora bogate i realistyczne opisy bitew, tylko ze wszystko momentami nudzi niemilosiernie. Autor wedlug mnie nie potrafi budowac napiecia i wszysto czyta sie przyjemni ale sama ksiazka niebudzi zadnych emocji


15 mar 2008 23:21:56
Post 
Przeczytałem cały cykl i stwierdziłem że pierwsze cztery tomy są najlepsze. Ostatnie dwa są raczej łatwo przewidywalne, choć nie odstają poziomem od reszty.


16 mar 2008 12:02:04
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2008 17:21:10
Posty: 29
Lokalizacja: Sandomierz
Post 
Szczerze mowiąć czytając Belizariusza nie zwracałem uwagi na potknięcia autora. Brało się to raczej z tego, że skoro już mamy alternatywną historię to czegóż jest sie tu czepiać. Gdzie cyborgi i inne stwory angażują sie w przeszłość ;] Tak może zrobie off topa bo nowy jestem i nie mam zamiaru zakładać nowego tematu na forum. Ale czy można by wspomnieć że twórczość Drake Davida nie nie kończy sie na Belizariuszu. Do serca wielce mi przypadł cyklu o Raju Whitehall'mie. Przyznam sie czytałem jak do tej pory tylko e-booki ale zasługuje cały cykl na uznanie. Ukazanie postapokaliptycznego Bellevue ,oraz całej galaktyki, gdzie toczą sie zwykłe wojny jak i religijne z Kolonią czy Brygadowcami. Gdzie jeden człowiek stara się zaprowadzić ład na planecie, pomimo pomocy super-komputera, ciągle pozostaje jednostką. Ma do pomocy swą żonę wychowana w arystokratycznej rodzinie jak i wiernych przyjaciół zdobytych w ogniu walki, lecz to cały wysiłek i trud skupiają sie na Raju. Wspólną cechą tych książek jest to, że autor zawsze oddaje emocje, okrucieństwo bitwy. Nie przedstawia jej jako zwykłej podróży lecz ukazuje także cierpienie zwykłych żołnierzy.

_________________
Leliwum Perfectum - Na chwałę pokazów !


21 wrz 2008 21:03:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: