Teraz jest 29 mar 2024 0:03:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Akta Harrego Dresdena (The Dresden Files) 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2008 15:27:55
Posty: 26
Post Akta Harrego Dresdena (The Dresden Files)
Zastanawiam, się czy ktoś z was widział ten serial oparty na książkach Jima Butchera? Serial składa się z 12 odcinków, pokazujących cześć wydarzeń przedstawionych w pierwszych tomach serii. W oczy od razu się rzuca wiele drobnych różnic pomiędzy ksiazką a serialem, ale myślę że scenarzyści stworzyli jedną z bardziej dokładnych ekranizacji. Jako pierwszy widziałem serial, ale to on skłonił mnie do przeczytania wszystkich tomów Akt Dresdena.

_________________
We are against piracy, please don't attack ships.


22 kwi 2008 16:58:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 maja 2008 7:02:48
Posty: 29
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Rzeczywiście serial wyjątkowo dobrze oddaje treść i klimat książki. Paul Blackthorne świetnie pasuje do roli Harrego Dresdena. Bardzo podobnie wyobrażałem sobie tę postać.
Poza drobnymi zmianami, o których wspomniałeś jest jedna wg. mnie dosyć rażąca - nie potrzebnie Bob tak często się wizualizuje. W książce jest tłem, w serialu dosyć istotną postacią Jak dla mnie zaburza to odrobinę równowagę. Po za tym brakuje mi Elfiej matki chrzestnej Dresdena i ogólnie całej otoczki związanej z tym drugim światem.
Generalnie uważam jednak, iż serial jest naprawdę bardzo ciekawy i warto go obejrzeć. W tym przypadku nie ma nawet znaczenia czy obejrzymy go przed czy po przeczytaniu książki. Szkoda, że nakręcili tylko 12 odcinków.

Dla ciekawych serialu polecam:
http://www.filmweb.pl/f277943/Akta+Dresdena,2007


08 wrz 2008 14:38:57
Zobacz profil WWW
Post 
Dla mnie serial, jak zwykle ekranizacja psuję wszystko z pierwowzoru, wiele wątków jest pominiętych, wyobrażałem to sobie jako coś bardziej mroczno-magicznego, po oglądnięciu tych 12 odcinków nie chce mi się już powracać do tej książki, co jest to u mnie rzadką rzeczą.


18 wrz 2008 20:35:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron