Teraz jest 29 mar 2024 17:38:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Arthur Conan Doyle 
Autor Wiadomość
Post Arthur Conan Doyle
Witam wszystkich miłośników tego autora . Moja fascynacja Sherlockiem Holmesem zaczęła sie w wieku 10 lat od serialu telewizyjnego pamiętam ze czekałam z niecierpliwością na każdy następny odcinek serii. Teraz wykupuje wszystkie napotkane książki z moim ulubionym bohaterem.Klasyka gatunku


20 cze 2008 22:47:01
Post 
Tak to rzeczywiście klasyka .To książki króre wciągaja.Metoda dedukcji używana przez Holmesa jest niezawodna bo zapewnia 100 procentową wykrywalność.W kontekscie tego co powiedzał Freud, że im bardziej porządny człowiek tym więcej ma do ukrycia to tak skuteczna metoda zastosowana przez organy ścigania z pewnością zatrząsła by życiem publicznym wywołując nie jeden skandal.A wracając do Holmsa to podziwiam jego bystrość umysłu .Sam wielokrotnie łapałem sie na tym pytając siebie jak mogłem na to nie wpaść w czym przypominałem troche Watsona.


23 cze 2008 0:42:08
Post 
ksiazki Doylea sa bez watpienia klasyka kryminalu. Z punktu widzenia jednak dzisiejszych czasow wiele z metod czy dzialan nie mialy by na dzien dzisiejszy zadnych szans powodzenia. fajnie jest poczytac o dedukcji pobawic sie w ewentualne zgadywanie czy rozwaizywanie zagadki lecz nietrudno zauwazyc ze jest to wszystko troche infantylne. Jest to moje zdanie i choc kiedys lubilem czytac o przygodach Sherloka to dzis nie poswiecam juz zadnej uwagi na tego typu literature


24 cze 2008 14:42:38
Użytkownik

Dołączył(a): 16 cze 2008 15:55:41
Posty: 31
Post 
Niezależnie od faktu, iz w pełni popieram prezentowane opinie chciałbym dodać, iż ksiażki i opowiadania o Sherlocku sa doskonałą formą nauki języka angielskiego. Po wpisaniu hasła w wyszukiwarkę można znaleźć kilka miejsc w sieci, gdzie się znajdują, począwszy od krotkich form, skończywszy na pełnych wydaniach. Polecam tę interesującą metodę nauki języka- ja zaczynalem z Holmesem i nigdy to nie bylo nudne.


27 cze 2008 19:07:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2008 16:57:38
Posty: 19
Post 
Przygody Sherlocka Holmesa to faktycznie doskonała książka. nie zapominajmy jednak, że Arthur Conan Doyle napisał równiez wiele innych ciekawych powieści. Na przykład "Zaginiony świat". Ksiązka ta ta to wspaniała powieść fantastyczna na podsawie której powstało wiele genialnych filmów i seriali:)


04 lip 2008 18:11:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2008 16:57:07
Posty: 42
Post 
Uważam że Sherlock Holmes był niesamowity. W sposób w jaki rozwiązuje te zagadki jest interesujący. Bardzo polubiłam tą postać. Ale Herkules Poirot od Agathy Christie też jest świetny. Wspaniałe umysły!


22 sie 2008 19:55:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2008 15:27:55
Posty: 26
Post 
W mojej bibliotece były tylko dwie powieści Arthura Conana Doyle'a, Przygody Sherlocka Holmesa i Zaginiony Świat. Obie przeczytałem z zapartym tchem. Ostatnio natomiast udało mnie się wysłuchać Psa Baskervillów (tak to się chyba pisze!?) i po raz kolejny styl pisania i pomysł autora mnie kompletnie zaskoczył. Doyle jest jednym z niewielu autorów u których ciężko przewidzieć zakończenie co jest ogromnym plusem. Może ktoś polecić inne powieści tego autora, ale takie gdzie nie ma przygód Holmsa?

Czetnik napisał(a):
Polecam tę interesującą metodę nauki języka- ja zaczynałem z Holmesem i nigdy to nie bylo nudne.


Dzięki za informacje, nigdy nie pomyślałbym o takiej formie nauki języka, chociaż czytałem już kilka papierowych książek w obcym języku.

_________________
We are against piracy, please don't attack ships.


25 sie 2008 1:10:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sie 2008 12:39:09
Posty: 43
Lokalizacja: WrocÂław
Post 
kendzi napisał(a):
W mojej bibliotece były tylko dwie powieści Arthura Conana Doyle'a, Przygody Sherlocka Holmesa i Zaginiony Świat. Obie przeczytałem z zapartym tchem. Ostatnio natomiast udało mnie się wysłuchać Psa Baskervillów (tak to się chyba pisze!?) i po raz kolejny styl pisania i pomysł autora mnie kompletnie zaskoczył. Doyle jest jednym z niewielu autorów u których ciężko przewidzieć zakończenie co jest ogromnym plusem. Może ktoś polecić inne powieści tego autora, ale takie gdzie nie ma przygód Holmsa?



hmm... "Pies Baskerville'ow" to jedna z moich ulubionych ksiazek tego autora, pewnie przez motyw klatwy rzuconej na rodzine ;) sam Doyle interesowal sie okultyzmem, ja, az takich zapedow nie mam ale czytalo mi sie to nad wyraz dobrze. A co do zakonczen ksiazek pana Doyle'a to fakt, sa ogromnym plusem, ale... w gruncie rzeczy nie byl, az tak plodnym pisarzem co by miec co powielac, a przynajmniej jezlei chodzi o powiesci, bo opowiadania mu lepiej szly ;/ jakby nie patrzec jak na parwdziwa fanke kryminalow przystalo Sherlocka Holmes'a wielbie, a juz na pewno lubie bardziej od Herkulesa Poirot'a.

pozdrawiam

_________________
"Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa."
Oscar Wilde


26 sie 2008 15:17:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2008 11:15:30
Posty: 39
Post 
Witam miłosników Holmsa :)

U mnie fascynacja trwa od 6 klasy podstawówki, do dzis. I choc znam juz na pamięć wiekszość i tak do nich wracam, chocby po to by poczuć klimat anglii konca XIX wieku :)


10 wrz 2008 8:12:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: