Teraz jest 23 kwi 2024 16:06:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Z Flisowski - Burz Nad Pacyfikiem 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 cze 2008 7:29:18
Posty: 28
Lokalizacja: UstroĂą
Post Z Flisowski - Burz Nad Pacyfikiem
Dziwi mnie że nie ma jeszcze tutaj takiego tematu. Czyżby nikt go nie czytał?
Jeśli nie to gorąco polecam.
Moim skromnym zdaniem bardzo ciekawie pisze w stylu reportażu z pola bitwy. Być może komuś to nie odpowiada jednakże kiedy byłem
w wieku szkolnym bardzo mi się to podobało. Szczególnie uwielbiałem oglądać i odrysowywać plany okrętów oraz schematy
bitew umieszczone w książkach.
Burza nad Pacyfikiem jest zebraniem i opracowaniem mniejszych książek opisujących poszczególne etapy w wojnie Amerykańsko - Japońskiej.
Mniejsze książki to między innymi (te które sam przeczytałem):
Od Pearl Harbor do Singapuru
Między Nową Gwineą i Archipelagiem Bismarcka
Od Morza Koralowego po Midway
Przez środek Pacyfiku
Od Iwodzimy do Zatoki Tokijskiej

_________________
Obrazek


03 lip 2008 9:57:20
Zobacz profil
Post 
Jeśli kogoś interesuje historia przebiegu wojny na Pacyfiku podczas II WŚ to polecam. Oprócz reportaży z bitew są też wspomnienia uczestników bitew, analiza gospodarki i polityki czyli jednym krótkim zdaniem dokładna analiza tej części wojny. Na szczęście książka napisana jest przystępnym językiem więc nie trzeba się zmuszać do czytania.


20 sie 2008 0:51:52
Post 
A ja pozwolę sobie na parę słów, jak to było w moim przypadku z tą " Burzą nad Pacyfikiem" ..
Otóż, po zapowiedziach prasowych o oddaniu do druku pierwszego tomu, byłem niemal jak etatowy pracownik pobliskiej księgarni , z uwagi na moje codzienne tam wizyty. A należy pamiętać, że były to czasy wielkich wydarzeń w Ojczyźnie .. r. 1986 .. ale także kartek na mięso, buty, masło i .. zapisów, komitetów kolejkowych na wszystko i wszędzie. Ale .. co tam kolejki, zapisy .. kiedy wreszcie jest ! ,.. mam upragniony pierwszy tom ! Oczywiście błyskawicznie pochłonąłem treść raz .. potem już uważniej drugi :) .. No i czekam na drugi tom. Nie ma ! .. Mija rok .. nie ma i w drugim .. Brak konkretnych wieści. Nie wytrzymuję w końcu i dzwonię do Wydawnictwa .. Po kilku kolejnych rozmowach dowiaduję się że .. był pożar w wydawnictwie i spłonął jedyny bodaj maszynopis ! ! Tragedia ... Ale podobno Autor pracuje nad odtworzeniem i po paru słowach otuchy dostaję .. nr telefonu do samego Mistrza ! .. Dzwonię .. i wierzę że to właśnie p. Flisowski podnosi słuchawkę, rozmawiamy nawet dość długo i .. bardzo miło zresztą, na koniec otrzymuję zapewnienie, nawet dwa : że po pierwsze drugi tom ukaże się w ciągu najbliższego roku (istotnie pojawił się w 1989r. ) i po drugie, .. że drugi tom dostanę w przesyłce z Wydawnictwa .. I tak się stało ! Może teraz jasnym staje sie dlaczego drugi tom troszeczkę odbiega kompozycją, składem od pierwszego ...
Pozdrowionka !:)


21 sie 2008 9:09:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: