Teraz jest 24 kwi 2024 20:42:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Oriana Fallaci 
Autor Wiadomość
Post Oriana Fallaci
Chodzę po tym forum i nadziwić się nie mogę, że nie znalazłam tu nigdzie nic o Orianie Fallaci. Jeżeli przeoczyłam - przepraszam moderatorów. Jeżeli nie, to myślę, że warto by jej temat poruszyć.

Przeczytałam jej książki "Siła Rozumu" i "Wywiad z samą sobą", jestem w trakcie zdobywania następnych pozycji. Ponadto mam za sobą masę jej rożnych biografii i recenzji. Wychodzi na to, że jest ona bardzo kontrowersyjna. Okazuje sie, że chyba raczej niewygodna i niepoprawna politycznie. Jednak jej książki sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Tylko co w nich pociąga? Treść, czy kontrowersyjność? Mnie w twórczości zachwyca prostota pisania, przytaczanie faktów. Po prostu pisze prosto i do rzeczy: albo coś jest białe albo czarne. Nie zgadzam się z jej niektórymi poglądami, ale dzięki jej książkom dowiedziałam się wielu zaskakujących informacji o Islamie - wierzę, że to nie jest wyolbrzymianie, jak niektórzy twierdzą.
Nie bardzo można tu mówić o jakiejś wartości artystycznej jej książek. Chodzi w nich o fakty i o przekazanie informacji.


15 lip 2008 23:40:58
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron