Teraz jest 29 mar 2024 2:16:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Battlestar Galactica 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 0:42:16
Posty: 105
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post 
1 odcinek 4 sezonu jest juz dostepny u upartych zwierzatek :)


06 kwi 2008 19:55:29
Zobacz profil
Post 
Serial traci na wartości od 3 sezonu. Strajk scenarzystów przyczynił się do uszczuplenia z 20 na 10 odcinków serii. A jeśli dodamy do tego nadchodzący strajk aktorów może być już naprawdę nie wesoło.


24 kwi 2008 13:22:50
Użytkownik

Dołączył(a): 18 cze 2008 7:29:18
Posty: 28
Lokalizacja: UstroĂą
Post 
Bardzo świetny serial (oglądałem 2 sezony). Głównie zachwyciły mnie (jak to już ktoś wcześniej Gangur zauważył) realistyczne podejście do fizyki przestrzeni kosmicznej zwłaszcza ciągłe korygowanie kursu myśliwców. Ale także psychika i jej analiza głównych bohaterów zwłaszcza analiza szaleństwa człowieka który pomógł zgładzić 99% swojej rasy.

_________________
Obrazek


27 cze 2008 14:33:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2008 17:30:16
Posty: 80
Lokalizacja: WodzisÂław ÂŚlÂąski
Post Re: Battlestar Galactica
gangur napisał(a):
Minus jak dla mnie jest jeden - zbyt duzo mistycyzmu zwiazanego z wrogiem, czyli Cylonami - to narasta wraz z kolejnymi odcinkami, niestety.

I to chyba najważniejszy minus tego serialu. Jak na historię ucieczki niedobitków gatunku ludzkiego i pościg cylonów, to zbyt wiele tam... spokoju :) Ostatnia akcja nad domniemanym Kobolem zdegustowała mnie masakrycznie. Liczyłem na choć jedną, porządną bitwę w tym serialu, która świetnie akurat by do tego odcinka pasowała. Niestety, zawiodłem się...
Jest też trochę naciągania. Ewolucja cylonów? Hmmm... Nie wyobrażam sobie tego.
Cała reszta bardzo mi się podobała. Pomysł, jak już wspomniano również realizm (brak dzwięku w przestrzeni kosmicznej), a także cudowna muzyka.


15 lip 2008 5:16:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lip 2008 3:11:50
Posty: 15
Post 
No nie wiem. Mistycyzm akurat moim zdaniem jest tu najmniejszym problemem.
O ile pierwsza seria mnie zachwycila o tyle potem bylo coraz gorzej. New Caprica - koszmar - cała akcja na planecie znudziła mnie potwornie.
Choroba pani prezydent - noz do ch.. mogliby sie zdecydowac - umiera, nie umiera, umiera, nie umiera... pfff dobijcie ja niech sie nie meczy.
Watek "milosny" Lee i Starbuck - no to wymyslili --;. Starbuck wlasnie powracajaca nagle z za grobu ... ekhm. Itd, itp.
Seria stracila sens, przesdtala byc zwarta a bohaterowie wiarygodni. Stala sie zwykla sieczka. Poza moze 4 ostatnimi odcinkami sezonu 4 - nudy i tyle.


15 lip 2008 14:41:20
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Witam,

Hmm, jakby to napisać, IMO im dalej w las, tym bardziej pokręcone drzewa. Pierwsza seria dobra. Druga już gorzej. trzecią oglądałem po łebkach, a czwartej jakoś mi się nie chce. Powody, a oto i one:
W pierwszym sezonie wszystko miało ręce i nogi. Cyloni dawny wróg, skok jakościowy, czyli humanoidalne osiem serii, które stanowią idealny element infiltracji - efektem czego jest całkiem prawdopodobna błyskawiczna zagłada Kolonii.
Garstka ocalałych ucieka przed wrogiem - olbrzymia technologiczna przewaga Cylonów, zarówno w zakresie jakościowym, jak i ilościowym. Przecież uciekinierzy dysponują tylko jedną i to co by nie powiedzieć przestarzałą Galacticą. Silne napięcia interpersonalne - całkiem to wiarygodne w sytuacji takiej klęski.
Z czasem dochodzą jednak elementy, które mi wydają się raczej nieprawdopodobne. Sam miscytyzm jest prawdopodobny - ludzie tak mają, że jak rzeczywistość jest nie do przyjęcia, to tworzą są "nową". Ale tu e elementy mistyczne coraz bardziej zaczynają stawać się rzeczywistością. To raz.
Dwa: za duży element polityki wewnętrznej. Wydaje mi się, że w takiej sytuacji "oblężonej twierdzy" elementy politycznej władzy cywilnej są mało prawdopodobne. No ale to jest amerykański konik politycznej poprawności. Wyjścia nie ma trzeba przecierpieć. Postać Baltara - jako polityka jest IMO całkowicie niewiarygodna. To jest skończony samolubny dupek (dlatego pewnie nadałby się na polityka), ale dupek tego rodzaju, który nie potrafi tego ukrywać i dobrze "sprzedawać" tzw. przeciętnym wyborcom. Dlatego IMO prawdopodobieństwo jego zwycięstwa jest żadne.
Postać Strabuck - ja wiem, że piloci bojowi są czasem dziwni, ale ta "kobieta" to już tylko do wariatkowa. Kto zgodziłby się, by jego życie zależało od tak nieprzewidywalnej - również w walce - osoby.
Dalej idąc - "zbuntowane "ósemki". Przecież Cyloni powinii tem model skasować. Toż to prawie ludzka piąta kolumna. Jeden egzemplarz, któremu coś się poprzestawiało, to jeszcze przyjmę, ale tu de facto każda ósemka nie bardzo wie czego chce i dla kogo gra.
A i jeszcze jedno. Niemożność odróżnienia Cylonów o ludzi - nawet na poziomie badań molekularnych. To jest totalna bzdura. Przecież humanidalne jednostki posiadają zdolności, których z ludzkiego ciała nie da się "wykrzesać". No chociażby transfer danych do odzysku - na taką odległość i w takim tempie to chyba tylko za pomocą modulacji tachinowej. A do tego to potrzeby chyba jakiegoś elementu nadawczego i zasilającego.
Jak wprowadzili element "krzyżówki" ludzko-cylońskiej, to.... wyszło im, że humanoildalni Cyloni są po prostu ... ludźmi. Dlaczego, no proste - raka cholera nie potrafi leczyć, ogólnie medycyna na naszym poziomie, a tu następuje niesamowicie łatwe przekroczenie bariery, że tak powiem, międzygatunkowej.
No ale i tego scenarzystom było mało. Pomijam, że momentami relacje kto, z kim i dlaczego przypominają trochę seriale typu Dallas, czy Carirngtonowie. Nie, takie "cóś" to nawet mogłoby być prawdopodobne - w sytuacji zagrożenia gatunku instynkt każe się rozmnażać. Tylko dlaczego, dlaczego - poza naprawdę wyjątkowymi przykładami - nie widać efektów tego rozmnażania, tzn. brak dzieci (nowych). No pomijając owoc "krzyżówki".
Nie, moją cierpliwość wyczerpał "tajny" plan scenarzystów, którzy wmyślili, że ostateczna "piątka" będzie de facto wspomagać ludzi. No to po cholerę był ten genocyd na początku serialu? Kara boska? Super złożony i tajny projekt trzynastej koloni? Ehhh.

Ja odbierałem Galactice jako serial typu Babilon - czyli taki, który ma już z góry założony zarys scenariusza od początku do końca. Taki, który do czegoś zmierza.
Sposób przedstawienia w pierwszym i częściowo drugim sezonie miał nutę surowości i nakierowania na rzeczywistość. A potem idziemy w kierunku wizji, miscytyzmu nieprawdopodobieństwa i "cudów". No to co, w trakcie zmieniamy konwencję. To pewnie zaraz pojawi się MOC, albo wszechpotężny Herkules czy Xena. :(
Mógłbym tak dalej - przecież nie dobrałem się jeszcze do kwestii samej walki i jej realiów (w pierwszej serii jeden centurion rozwalał całe bataliony, a potem jeden człowiek bataliony Centurionów) - ale po co. IMO serial, ze względu na sukces pierwszych dwóch sezonów, został "rozdęty" dla celów komercyjnych. No a fabułę trzeba czymś wypełnić. No to udziwniają, komplikują, łamią konwencje i mnożą odcinki, które nie posuwają akcji do przodu.

Ot i tyle, dlatego "obraziłem" się na ten serial.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


15 lip 2008 22:56:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron