Teraz jest 29 mar 2024 13:19:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Norfolk Lawrence - Słownik Lempriere'a 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lip 2008 21:40:07
Posty: 40
Lokalizacja: Katowice
Post Norfolk Lawrence - Słownik Lempriere'a
Tym razem polecam nie tyle samą książkę, choć jest ona tego warta, co pewną czynność. Wybrałem się pewnego razu do jednego z wielkich supermarketów, w którym prowadzono sprzedaż książek na kilogramy. Sam pomysł sprzedawania literatury na wagę jest dość obłąkańczy, ale polecam korzystanie z takich okazji. Znalazłem tam dość dużo tak zwanej literatury ambitnej, Calvono, Barth, Capote i kilku innych wybitnych pisarzy, których dzieła, czego żałowałem, kupiłem znacznie drożej już dużo wcześniej. Między tymi pozycjami wygrzebałem wydaną przed pięcioma laty powieść Norfolka, nagrodzoną w 1992 roku prestiżową nagrodą Somerseta Maughama. Trudno mi w kilku zdaniach powiedzieć coś rozsądnego o liczącej ponad pięćset stron powieści, ale się postaram. Wydała mi się ona dość bliska słynnej powieści Pynchona „V”, jeszcze do tej pory nie przetłumaczonej na język polski, choć nie można tutaj mówić ani o parodii, ani o naśladownictwie. Mamy więc osiemnastowieczną historię, tajemnicze morderstwa, tajne syndykaty finansowe usiłujące zawładnąć światem i całą masę pomniejszych historyjek oraz galerię pokręconych i szalonych postaci. Sam autor nie był mi wcześniej znany, ale właśnie dzięki tej okazji dałem się skusić na kupno owej książki czego nie żałuję. Resztę pozostawię potencjalnym czytelnikom, którym być może uda się trafić na tę powieść pomiędzy bielizną a promocyjną sprzedażą garnków. Polecam jedno i drugie, to znaczy wyprzedaż książek na kilogramy i „Słownik Lempriere’a” a nie bieliznę i garnki.

_________________
Mam mało czasu


08 lip 2008 22:00:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron