Teraz jest 28 mar 2024 11:35:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Najlepszy zachodni serial ostatnich lat 

Najlepszy zachodni serial:
Prison Break 27%  27%  [ 11 ]
Lost 15%  15%  [ 6 ]
Smallville 0%  0%  [ 0 ]
Dr House 32%  32%  [ 13 ]
CSI 17%  17%  [ 7 ]
4400 2%  2%  [ 1 ]
Dexter 7%  7%  [ 3 ]
Liczba głosów : 41

Najlepszy zachodni serial ostatnich lat 
Autor Wiadomość
Post 
Brakuje mi tu takich seriali jak: Dexter, Cold Case, Jericho, no i Heroes. W ostatnim pięcioleciu moim zdaniem powstało wiele świetnych serialów, wcześniej to tylko dla mnie istniało Archiwum X.

Edit by Obi: Ost za spam.


22 cze 2008 7:34:24
Użytkownik

Dołączył(a): 20 cze 2008 14:54:02
Posty: 25
Post 
Dr House - to nisamowity serial, drugiego takiego lekarza nigdzie sie nie znajdzie, jest bezczelny, nieuprzejmy dla pacjentów, ale jednak potrafi zdiagnozowac każda chorobę. To zasługa nie tylko scenariusz, ale także aktorowi odtwarzającemu głowną rolę.
Wszystkie CSI - o takich policjantach i laboratoriach możemy pomarzyć.
Herosi i 4400 - seriale łaczące fantastykę z sensacją. Tylu bohaterów i tyle wątków, że człowiek nigdy się nie nudzi.


01 lip 2008 12:47:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lip 2008 3:11:50
Posty: 15
Post 
A Doctor Who???
Dlaczego nie ma Doctora? Co to za ankieta bez Doctora?!
Pewnie dlatego, ze w naszym boskim kraju raczyli wemitowac tylko 1 sezon a i to kolo polnocy. Tak naprawde 1 sezon nie zachwyca - niski budzet a i aktor nie ten. Ale od 2go sezony David Tennat wymiotl wszystkich innych doktorow pod dywanik...

Moje typy:
1.Doctor Who! - numer 1, absolutnie - kocham ten serial - jak można go było pominąc... profanacja... (mamrocząc poszła do kuchni po kawe... otrząsnęła się z szoku i może pisać dalej:)
2.CSI Miami i Las Vegas
3. House
4. Dexter
5. Eureka
6. Moonlight
7. Heroes
8. Jericho
9. hmm.. Battle Star Galactica - pod koniec tego sezonu zrobilo sie nawet znisnie


02 lip 2008 18:07:44
Zobacz profil
Post 
Gwiezdne wrota ;) stare ale jare tylko ta pierwsza cześć [klasyk] nowsze to kiepskie podróbki
Heroes
Gotowe na wszystko
Inwazja [teraz jest chyba emitowana na na tvn]
Na powierzchni - całkiem milo, szkoda ze puścili tylko parę odcinków [tvn] na necie znaleźć nie mogę
Lost - kocham i ubóstwiam
Prision Break - wszystko fajnie, tylko czemu po 3 sezonie producenci zrezygnowali :/
4400 - początek ok, ale potem jako nie bardzo
Weronika Mars ;)


02 lip 2008 21:41:23
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2007 19:54:49
Posty: 88
Post 
maggie134 napisał(a):
9. hmm.. Battle Star Galactica - pod koniec tego sezonu zrobilo sie nawet znisnie

To już o wiele lepszy IMO był Babilon. Niby podobne klimaty, jadnak Babilon dużo ciekawszy. Tylko to są stare seriale a Mako pytał o te z ostatnich 2 lat.


rysunkowa napisał(a):
Prision Break - wszystko fajnie, tylko czemu po 3 sezonie producenci zrezygnowali :/

A ile to można ciągnąć? Najlepiej, gdyby zrezygnowali już po pierwszej serii. Zawsze chce się wiecej, jeżeli coś się podoba.
Gwiezdne wrota rozciagnęli niemiłosiernie i widzisz co się z nich zrobiło. Co za dużo to niezdrowo.


02 lip 2008 21:48:25
Zobacz profil
Post 
niby racja. Ale problem wszystkich producentów polega na tym że z ciągnąć coś w nieskończoność albo urywają w trakcie, a gdyby tak ktoś w końcu zrobił definitywne zakończenie [coś na kształt epilogu] . W przypadku prision break'a wygląda to tak że był sobie serial i była sobie całkiem ciekawa fabuła, a potem nagle w ciągu historii wątek został urwany...

Dlatego mogli by pociągnąć jeszcze ten jeden sezon w paru odcinkach, albo zrobić nawet jeden odcinek ale z definitywnym zakończeniem, szkoda tylko że nikt tego nie stosuje ;). A tak zżera mnie ciekawość ;D co by mogli jeszcze zrobić


02 lip 2008 21:55:34
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2007 19:54:49
Posty: 88
Post 
Masz rację. To niestety nagminna taktyka. Albo jeszcze ciekwaszy sposób polskich telewizji - niezakupinie ostatniej serii. Teraz w dobie inetrnetu już nie jest to tak istotne. Ale z tego co się orientuje to 4 sezon powstaje. 20 maja rozpoczeto kręcenie zdjęć. Głowa do góry :D


02 lip 2008 22:54:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lip 2008 3:11:50
Posty: 15
Post 
Rudi napisał(a):
maggie134 napisał(a):
9. hmm.. Battle Star Galactica - pod koniec tego sezonu zrobilo sie nawet znisnie

To już o wiele lepszy IMO był Babilon. Niby podobne klimaty, jadnak Babilon dużo ciekawszy. Tylko to są stare seriale a Mako pytał o te z ostatnich 2 lat.


Niby taaak. Serial był dobry.. nawet bardzo dobry... a potem nastąpiła ostatnia seria - i to było jak 3 czesc matrixa - zabojstwo dla serii. Nie dotrwalam do konca. Meczylam sie potwornie juz pod koniec poprzedniej serii ale ostatnia - to byl dramat. W sumie BSG niewiele lepsze - pierwsza seria genialna - potem po rowni poxhylej ku dolowi.


03 lip 2008 0:35:40
Zobacz profil
Post 
Rudi napisał(a):
Masz rację. To niestety nagminna taktyka. Albo jeszcze ciekwaszy sposób polskich telewizji - niezakupinie ostatniej serii. Teraz w dobie inetrnetu już nie jest to tak istotne. Ale z tego co się orientuje to 4 sezon powstaje. 20 maja rozpoczeto kręcenie zdjęć. Głowa do góry :D


polskie seriale bleh ;) wieczne i nigdy się nie kończace. 4 sezon o, o tej nowince nie słyszałam.
tak swoją droga kiedyś musi być ten pierwszy raz i jakiś producent może wpadnie na to że miło by było zamiast ucinać serial to zrobić zakończenie :)


03 lip 2008 11:22:37
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Rudi raczej chodziło o to, że serial ma powiedzmy 4 sezony, a stacja puszczająca serial w Polsce wykupuje prawa tylko do 3 sezonów i więcej się w tv nie pojawia. To jest dopiero masakra. Tak chyba zrobił TVN w przypadku "Supernaturala" (a może się mylę i wykupili prawa do 3 sezonu?). Jeśli chodzi o "Prison Break", to od początku było wiadomo, że 4 sezon powstanie. Gdzieś od połowy sierpnia ma lecieć, co jest świetnym chwytem marketingowym - zacząć emisję 2 tygodnie przed konkurencją. Miejmy tylko nadzieję, że będzie lepszy od 3 i będzie ostatni. A mogli mnie posłuchać i zakończyć na 2 sezonie...


03 lip 2008 11:31:09
Zobacz profil WWW
Post 
to racja, o ile się nie mylę tak samo było w przypadku lost'a, wiadomo że wiele osób potem nie legalnie to ściąga i tak ogląda, ale pozostaje jeszcze druga połowa która nie ma takiej opcji ;)


03 lip 2008 14:05:34
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2007 19:54:49
Posty: 88
Post 
maggie134 napisał(a):
Niby taaak. Serial był dobry.. nawet bardzo dobry... a potem nastąpiła ostatnia seria - i to było jak 3 czesc matrixa - zabojstwo dla serii. Nie dotrwalam do konca. Meczylam sie potwornie juz pod koniec poprzedniej serii ale ostatnia - to byl dramat. W sumie BSG niewiele lepsze - pierwsza seria genialna - potem po rowni poxhylej ku dolowi.

A chodzi ci o ten śmieszny dodatek o Strażnikach? O walkę z cieniami czy ten krótki sezonik kończący serial odejściem komendanta vel prezydenta wówczas (Lol zapomniałam imienia, starzeję się :P ) Mnie się wszystkie podobały oprócz tego o strażnikach. Natomiast BSG znudziła mnie od początku. No tak, ale gusta gustami.

Cytuj:
Rudi raczej chodziło o to, że serial ma powiedzmy 4 sezony, a stacja puszczająca serial w Polsce wykupuje prawa tylko do 3 sezonów i więcej się w tv nie pojawia. To jest dopiero masakra. Tak chyba zrobił TVN w przypadku "Supernaturala"

Dokładnie o to mi chodziło. Mam nadzieję, że w przypadu Supernaturala tak nie będzie i ostateczne puszczą 3 sezon.

Cytuj:
wiadomo że wiele osób potem nie legalnie to ściąga i tak ogląda, ale pozostaje jeszcze druga połowa która nie ma takiej opcji

Wówczas druga połowa dzwoni do pierwszej i pożycza :P


03 lip 2008 21:37:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 mar 2008 18:33:48
Posty: 34
Post 
Swoj glos oddalam za CSI. Ten serial, i to wszystkie trzy wersje (LV< NY< Miami), po prostu wciaga. Podoba mi sie zarowno ukazane zycie osobiste kryminalistow, jak i skomplikowane historie zabojstw.
Z podanych w ankiecie seriali chcialabym tez wyroznic Dr House. Ta postac, jej cynizm stala sie juz legenda. Barzdo podobaja mi sie wszyscy aktorzy, sa naprawde profesjonalni.


10 lip 2008 12:21:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2008 15:24:34
Posty: 134
Post 
Szkoda, że w tym rankingu są tylko zachodnie seriale. Szkoda, że ich w tej ankiecie tak mało...

Numer 1: Prison Break - za genialną fabułę, wyśmienitą obsadę oraz ich świetną grę - czyli, najogólniej mówiąc, za wszystko co najważniejsze. Nietuzinkowy pomysł, spowodował to, co nie udało się wielu innym zachwalanym serialom: przyciągnął mnie na długie godziny do telewizora. Ale niestety poziom serialu z sezonu na sezon upadał... Pierwszy sezon genialny, drugi bardzo dobry, a trzeci był taki, że dało się go oglądać.
Numer 2: Jericho - pierwszy sezon fantastyczny. Świetny pomysł, przez kilkanaście pierwszych odcinków w ogóle nie mamy pojęcia co się dzieje "na zewnątrz", przez co atmosfera serialu jest okraszona dużą porcją tajemniczości. Ale niestety, pod koniec pierwszego sezonu dobre pomysły się skończyły... dla mnie drugi sezon to totalna klapa była.
Numer 3: Gotowe na wszystko - za cholernie oryginalne i ekstrawaganckie kobiety. Świetna fabuła, a na trzecim miejscu wylądował tylko dlatego, że miałem okazję oglądać tylko kilka pierwszych odcinków.


10 lip 2008 23:00:44
Zobacz profil
Post 
Świetnymi serialami są Herosi (głównie dlatego, że lubie takie klimaty), CSI (ale nie wszystkie odcinki ;P) no i oczywiście Prison Break. ale od razu musze to powiedzieć, żę jeśli chodzi o ten trzeci tytuł to stanowczo poniosło jego twórców robiąc tyle różnych serii. w końcu każdy serial nawet ten brazylijski musi się skończyć a Prison Break pod koniec zaczął już za bardzo sie rozmywać, choć i tak uważam, że jest świetny.
Czekam również na Dextera, mam nadzieje, że niedługo wyemitują go w polskiej telewizji bo naprawde warto:)


14 lip 2008 10:28:17
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: