Teraz jest 29 mar 2024 16:36:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Iris Johansen 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 kwi 2008 17:20:28
Posty: 34
Post Iris Johansen
Witam chciałam wam przyblizyć autorkę romansów ale także ksiązek sensacyjnych Iris Johansen. Bardzo podobają mi sie jej książki te dziejące się współcześnie jak i historyczne. Polecam szczególnie Cykl Tańczący na wietrze którego akcja zaczyna sie we Włoszech XVw a kończy na współczesnej ameryce. a także książki o Eve Duncan kobiecie która robi rekonstrukcje czaszek. Polecam szczerze nie tylko te ale także inne takie jak Łajdak, Niewinna, Łabądź i wiele wiele innych. Pozdrawiam


02 kwi 2008 18:18:05
Zobacz profil
Post 
Witam ja czytałam ''łajdaka'' z tego co pamiętam, i książka była bardzo ciekawa, jest to romans historyczny z bardzo ciekawą historią dwojga rodzeństwa i sztuki wykonywania witraży. Napewno warto przeczytać.
A i przypomniałam sobie ,że także czytałam ''wszystkie kłamstwa'' jest to thriller sensacyjny
i opowiada o kobiecie która potrafi zrekostuować twarz ludzką na podstawie czaszki, ksiązka niexle trzyma w napięciu i aż trudno uwierzyć iż napisała ją kobieta , która pisze romanse :)


28 maja 2008 17:50:02
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2008 18:00:18
Posty: 32
Post 
Ja miałam w swoich rękach i romanse, i thrillery tej autorki i szczerze powiem, że o wiele bardziej wolę te pierwsze. Cykl o Eve Duncan w ogóle mnie nie zainteresował i po jednej książce odpuściłam sobie ten cykl. Bardziej podobają mi się thrillery czy książki sensacyjne pisane przez inne autorki romansów, jak choćby Lisy Jackson, N. Roberts (J. D. Robb), E. Lowell, J. Taylor itd.
Jeśli zaś chodzi o Iris Johansen, jako pisarkę romansów, to bardzo mi się podoba to, że akcję umieszcza w różnych czasach i miejscach. Nie ogranicza się np. tylko do współczesności czy też jakże popularnego XIX wieku: akcja rozgrywa się w średniowieczu, w północnej Afryce (Osaczona), czasy odrodzenia, we Włoszech (Niewolnica), XVI w. w Anglii (Korona), XIX w. we Francji, Anglii (Łajdak), współczesność (Łabędź).

_________________
Wolter: Nie zgadzam się z tym, co mówisz, ale do śmierci będę bronił twojego prawa do wypowiadania tego, co myślisz.


31 maja 2008 21:54:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 cze 2008 14:54:02
Posty: 25
Post 
Najbardziej lubię te powiesci z serii o Tańczącym na wietrze: Niewolnica, Burza i Zagadki, których akcja ropoczyna sie w XVIw. we Włoszech, poprzez XVIII-wieczna Francję, do XXw. w Ameryce. Szczególnie polecam Burzę. Głowni bohaterowie Jean Marc i Juliette poszukują Tańczącego na wietrze, w tle natomiast toczy sie Rewolucja Francuska. Ale Iris Johansen to nie tylko powieści historyczne. Świetne sa również jej powieści sensacyjne, zwłaszcza te z Eve Duncan, która potrafi rekonstruować ludzkie twarze na czaszce. Nie można sie oderwać.


01 lip 2008 12:17:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lip 2008 3:11:50
Posty: 15
Post 
Tak, seria o Tańczącym na wietrze jest niewątpliwei jednym z nalepszych cykli romansowych. Muszę przyznać, że ksiązki te należą do grupy moich ulubionych i dość często do nich wracam. Sam pomysł na stastuetkę "konia trojańskiego" jest zachwycający. Co więcej bohaterowie są niezwykle wręcz realistyczni, mają prawdziwe problemy i przeżywają dramaty. To doskonały cykl obyczajowy, który mogę polecić z czystym sumieniem.


02 lip 2008 17:17:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: