Teraz jest 19 kwi 2024 21:32:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Jaki program do OCR? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 14:06:33
Posty: 13
Post 
Padre.peper napisał(a):
Czy w FR8 jeśli rozpoznaję pliki .jpg ze zdjęciami stron książki mogę uzyskać pojedynczy plik doc z zawartością kolejnych stron, albo coś mnie zaćmiło albo nie mogę znaleźć takiej funkcji i zawsze otrzymuję tyle plików doc ile rozpoznawanych plików które muszę potem łączyć metoda wytnij/wklej.


mimo że post wygląda na stary spróbuję na niego odpowiedzieć.

jeżeli chcesz zapisać plik to możesz wybrać z menu albo nacisnąć ctrl+s
I co my wtedy widzimy?
Formatka "zapisywanie stron"
Musimy wypełnić ramkę "nazwa" , wybrać w ramce poniżej typ pliku - w twoim wypadku "Document Microsoft Word (* doc), poniżej zaznaczyć "wszystkie" a już na samym dole wybrać opcje plików - proponuję wybrać opcję "stwórz jeden plik dla wszystkich stron"

kliknięcie na "zapisz" stworzy ci jeden plik z dowolnej ilości obrazków - o ile wcześniej kazałeś je rozpoznać.


17 kwi 2008 23:22:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 7:07:05
Posty: 13
Lokalizacja: Rybnik
Post 
ja osobiście używam FR 5 - kiedyś w CHIPie była pełna wersja.. więc można sie bawić do woli ;)
a jeśli sobie z czymś nie radzi, to częściej jest to po prostu wina złego ustawienia skanera (ew można pobawić sie w programikach graficznych żeby histogram rozciągnąć, czy kontrastem pokręcić jeśli już nie chce nam sie ponownie skanować)

a pod Maca, pewnie też Fine Reader.. bo jest i taka wersja z tego co widzę na necie (ale sam nigdy na Macach nie miałem okazji pracować)

_________________
Obrazek


04 cze 2008 8:42:26
Zobacz profil YIM
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 14:06:33
Posty: 13
Post 
FR 5 należy usunąć z kompa i to jak najszybciej!

Należy poszukać w necie FR 9 (portable) i nim bawić się i bawić ;)

to tak jakby zamienić malucha na rollsa


08 cze 2008 8:58:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2007 23:32:00
Posty: 94
Post 
Ja mam następujące pytanie - zrobiłem zdjęcia paru stron, na jednym zdjęciu są dwie strony. Jak konwertuje na literki to wrzuca w dwóch kolumnach(jedna kolumna-jedna strona). Da się jakoś ustawić, żeby wrzucał to w jednym ciągu, np. jeden pod drugim? Jak przerzucam do Worda, to program zdeka wariuje, nie pozwala usunąć kolumny i marginesy nawalają... Szukałem odpowiedniej opcji, ale nic nie znalazłem.

Uzywam programu ABBYY FineReader 9.0


08 cze 2008 10:35:27
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Witam,

Masz dwie możliwości:
1. zmienić w opcjach ogólnych (zakładka Skanuj/Otwórz) ustawienie tak, by przy analizie układu i rozpoznawaniu FR sam dzielił Ci podwójną stronę, albo
2. dokonać "ręcznie" podziału stron - zakładka Strona, pole Edytuj stronę.

Ten drugi sposób jest o tyle istotny, że FR - mimo prawidłowego ustawienia pola Podziel strony - czasem tego nie robi. Dzieje się tak głównie wtedy,
gdy skanowanie nie było robione z poziomu FR.

Chesuli

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


08 cze 2008 22:06:06
Zobacz profil
Post 
Zdecydowanie polecam FR. Używałem również ReadIris Pro 10, ale z powrotem wróciłem na FR. Polecam wersję portable. Mozna ją trzymać na pendriwie i mieć zawsze ze sobą, co szczególnie przydaje się gdy pracujemy na wielu komputerach. Działa tak samo jak wersja wgrywana.


23 cze 2008 10:38:17
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron