Teraz jest 28 mar 2024 22:49:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
nexto.pl popremierowo 
Autor Wiadomość
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Tak czy siak jest to znów żmudna praca z poprawkami - kto robił, ten wie.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


07 gru 2007 16:07:40
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
No dobra, wystartowali - i jak pisał Mori - szału nie ma. Ceny większości książek z poważnych wydawnictw (widzę tu tylko WAB) są ok. 30% tańsze i w formacie pdf. Niestety nie mam kasy na koncie więc nie zakupiłem jeszze żadnej i nie przyjrzałem się z bliska ale jak pdf to będie zapewne chroniony. Największą wadą natomiast jest to, że brakuje zagranicznych autorów - zapewne nie doszli z nimi do porozumienia, jak i z niektórymi polskimi zresztą - książek Grocholi również nie uświadczymy. Zmniejsza to w znaczący sposób atrakcyjność całej oferty. Z innych kwiatków: zauważyłem błąd w wyszukiwaniu - nie można znaleźć frazy "Baniewicz" ale jego książka w serwisie jest... To samo z Grocholą. Słowem - warto szukać po nazwisku i tytule, bo nigdy nie wiadomo jak coś można znaleźć, a to poważny błąd w serwisie, który chce sprzedawać.

Tak więc - serwis wreszcie jest - ale: czy warto było czekać? Czekam na wszystkich autorów z WAB i więcej wydawnictw, bo póki co to ani cena ani bogactwo oferty nie powalają na kolana. Z drugiej strony dobrze, że złapali to WAB bo bez niego wyglądałoby to doprawdy żałośnie.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


10 sty 2008 14:28:27
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Kellhus napisał(a):
No dobra, wystartowali - i jak pisał Mori - szału nie ma. Ceny większości książek z poważnych wydawnictw (widzę tu tylko WAB) są ok. 30% tańsze i w formacie pdf. Niestety nie mam kasy na koncie więc nie zakupiłem jeszze żadnej i nie przyjrzałem się z bliska ale jak pdf to będie zapewne chroniony.


AFAIR zabezpieczenia w PDFie nie są skuteczne. Unless something changed lately.

Kellhus napisał(a):
Największą wadą natomiast jest to, że brakuje zagranicznych autorów - zapewne nie doszli z nimi do porozumienia, jak i z niektórymi polskimi zresztą - książek Grocholi również nie uświadczymy. Zmniejsza to w znaczący sposób atrakcyjność całej oferty.


Nie żebym Grocholę czytał, ale powiedz mi, kto napisał Ja wam pokażę? ;)


Kellhus napisał(a):
Z innych kwiatków: zauważyłem błąd w wyszukiwaniu - nie można znaleźć frazy "Baniewicz" ale jego książka w serwisie jest... To samo z Grocholą. Słowem - warto szukać po nazwisku i tytule, bo nigdy nie wiadomo jak coś można znaleźć, a to poważny błąd w serwisie, który chce sprzedawać.


Z tym się zgodzę, to poważny minus. Brak również możliwości wyszukiwania po ISBNie, a to przecież unikalny identyfikator książki... Miejmy nadzieję, że poprawią swoją wyszukiwarkę.

Kellhus napisał(a):
Tak więc - serwis wreszcie jest - ale: czy warto było czekać? Czekam na wszystkich autorów z WAB i więcej wydawnictw, bo póki co to ani cena ani bogactwo oferty nie powalają na kolana. Z drugiej strony dobrze, że złapali to WAB bo bez niego wyglądałoby to doprawdy żałośnie.


Zgodzę się - bez W.A.B. to by to były Złote Myśli 2. Miejmy nadzieję, że z czasem będzie się pojawiać coraz więcej pozycji, bo tylko dzięki temu mają szansę odnieść sukces...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


10 sty 2008 20:31:35
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
No z tą Grocholą to najpierw zacząłem pisać tu komentarz, potem wszedłen na nexto.pl i tam wyszukałem w końcu jej książkę, napisałem o tym błędzie wyszukiwania ale zapomniałem wykasować tekstu o Grocholi.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


11 sty 2008 9:54:30
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Ciekaw jestem ile będziemy czekać, aż oferta osiągnie równowagę między dobrymi cenami a dobrymi tytułami. Tylko tyle. Jakkolwiek jeśli chodzi o księgarnie wysyłkowe, to chyba jedynie 50% i wyżej zniżki w stosunku do ceny papierowego wydania, byłoby mnie w stanie przekonać do ZAKUPU książki w formacie .pdf.

W tej chwili - jeśli już mam kupować - wolę dołożyć te 5-10 złotych i mieć książkę ślicznie na półeczce się prezentującą.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


15 sty 2008 18:15:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Poczekam na większą ofertę i może coś na próbę zakupię. Ale ogólnie jakoś strona nie powala. Znowu na szumnych zapowiedziach się skończyło.


19 sty 2008 12:34:28
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Cytuj:
Do grona firm współpracujących z Nexto dołączyli nowi kluczowi wydawcy. Zostały podpisane umowy m.in. z wydawnictwami Wiedza i Praktyka,. C.H. Beck, Harlequin, Multico, Edgard. Dzięki temu już wkrótce liczba elektronicznych publikacji na http://www.nexto.pl/ przekroczy 1000, a grono wydawców współpracujących z serwisem powiększyło się do ponad 60.


Doszli kolejni... maluczcy. CIekawe, że Wiedzą i Praktyką się już chyba wcześniej chwalili. Czy mi się coś pokićkało? Niedługo będą mieć 1000 pozycji, w tym czasopisma - mniej niż 1/3 tego co u nas ;)

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


07 mar 2008 15:42:41
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Nexto zaproponowało Klub Nextpresso (te ich nazwy....) - za samą rejestrację dostajemy 200 punktów. Na co możemy je przeznaczyć? Otóż na zakupy z ich oferty... Brakuje tylko przelicznika punktów - który powoduje, że to wszystko napawa dużo mniejszym optymizmem... Dla testów wrzuciłem do koszyka pojedynczy numer Twojego Weekendu - koszt: 2,70 zł. 540 w punktach Klubu Nextpresso. Czyli Punkt jest wart pół grosza, a 200 punktów, jakie dostajemy za rejestrację, to 1 zł...

Za każdy zakup w Nexto dostaniemy teraz odpowiednią ilość punktów - za każdą wydaną złotówkę dostajemy 10 punktów (czyli 5 groszy). Kupując książkę za 44 zł dostajemy 440 punktów - czyli 2,2 zł... Niestety, tym faktem Klub Nextpresso dziwnie dzielić się z nami wprost nie chce... No cóż, obiecują dodatkowe punkty za pisanie recenzji czy polecanie znajomym - zobaczymy, jak te opcje będą się sprawowały...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


11 cze 2008 21:01:58
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Do końca sierpnia można na Nexto za darmo zamówić 3 kolejne wydania GW. Więcej szczegółów na ich stronie - ramka po lewej stronie.

Później na maila dostaniemy (poza potwierdzeniem, bo to też nas czeka) link do pobrania pierwszego numeru. W PDF, oczywiście. Minusem jest to, że dodatek do GW jest z Warszawy i nie ma możliwości zmiany na inny.

Rozmiary? 60 stron dostarczono mi w PDFie ważącym 6.2 MB. Niby trochę, ale pełno tu obrazków, więc trzeba to zrozumieć.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


07 sie 2008 10:21:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 cze 2008 19:19:08
Posty: 27
Post 
Z tymi cenami to się jednak nie popisali. Naprawdę spodziewają się, że zapłacę 24 złote za e-booka, w sytuacji gdy za 35 zł. mogę kupić tę samą książkę w wersji papierowej?. O ile nie obniżą cen, nie wróżę im wielu kientów:/

Jak już pisałem w innym temacie cena e-booka nie powinna przekraczać 25% ceny wydania papierowego


10 sie 2008 18:23:41
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Cytuj:
NetPress Digital, właściciel serwisu z e-prasą - nexto.pl , udostępnia rodzime tytuły w amerykańskim kiosku Zinio.com.

NetPress Digital to wyłączny polski partner Zinio Systems LLC, właściciela serwisu www.zinio.com. Ponad 100 polskich gazet i czasopism wzbogaci liczący ok. 1 000 tytułów asortyment amerykańskiego serwisu. Co więcej, każdy z tytułów udostępniony zostanie w wersji do czytania off-, jak i on-line, bez konieczności ściągania pliku.

"Do tej pory naszym głównym kanałem dystrybucji było Nexto.pl i sieć Nextranet. Zdecydowaliśmy się na rozpowszechnianie polskiej e-prasy na Zinio.com, gdyż wielu Polaków mieszkających za granicą, nie tylko w USA, korzysta z tej platformy. Jako osoby będące częścią zagranicznych społeczności, mają większą szansę na dotarcie do polskich gazet i czasopism właśnie poprzez Zinio" - mówi Bartłomiej Roszkowski, prezes NetPress Digital.

Zdanie to podziela również Rich Maggiotto, CEO Zinio Systems - "Zauważamy rosnący popyt na publikacje obcojęzyczne, trudne do nabycia przez osoby mieszkające za granicą." - mówi Rich Maggiotto - "Po dołączeniu tytułów, dostępnych do tej pory na platformie Nexto, w asortymencie Zinio.com znajduje się już prasa wydawana w 16 językach, z 23 krajów - a liczby te będą stale się zwiększać."

NetPress Digital wspólnie z Zinio Systems planuje również przygotowanie w ciągu najbliższych miesięcy całego zbioru e-książek znajdujących się w asortymencie Nexto w formie plików Zinio (obecnie dostępne są w formacie PDF). Już wkrótce udostępniona zostanie również polskojęzyczna wersja platformy Zinio.com.


Całośc można podsumować jednym z komentarzy pod tym artykułem na internetstandard.pl:

Cytuj:
dlaczego pulsbiznesu kosztuje w nexto 4,50 skoro wydanie papierowe 3,95 PLN?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


20 sie 2008 19:41:49
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Cytuj:
NetPress Digital wspólnie z Zinio Systems planuje również przygotowanie w ciągu najbliższych miesięcy całego zbioru e-książek znajdujących się w asortymencie Nexto w formie plików Zinio (obecnie dostępne są w formacie PDF). Już wkrótce udostępniona zostanie również polskojęzyczna wersja platformy Zinio.com.


Jeśli jednocześnie te PDFy zlikwidują, to cała społeczność eBook-readerowców będzie mogła im podziękować - bo wtedy to już w ogóle się nie będzie na takich urządzeniach czytać dawało, bo Zinio obsługuje tylko Zinio. Nie spotkałem się też z żadnym konwerterem typu ZNO2PDF or smth.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


21 sie 2008 19:31:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 cze 2008 19:19:08
Posty: 27
Post 
Cóż, zawsze pozostaje droga okrężna - można robic zrzuty ekranu do plików graficznych, OCR-ować i edytować w Word'dzie (później ewentualnie konwertować do PDF'a - co kto lubi). Skomplikowane, ale do zrobienia.


23 sie 2008 1:28:44
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
W ostateczności to możesz to sobie to nawet przepisać - ale to chyba nie o to chodzi? Brakuje konwertera ZNO/PDF (bo, z tego co czytałem, to ZNO to PDF z DRMem) i to jest poważnym problemem w wypadku, gdy czasopisma będą jedynie w ZNO. Pozostaje więc mieć nadzieję, że będą dostępne oba formaty równocześnie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


23 sie 2008 2:32:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2008 15:55:22
Posty: 30
Lokalizacja: OleÂśnica
Post 
Jeśli mam pisać szczerze to wole ebooki niż normalne książki bo nie mam na nie pieniędzy... a jeśli nawet są to inne wydatki upominają się wcześniej o sponsoring. Pomysł z ebookami na necie płatnymi i w pełni legalnymi to popieram ale koszt powinien być stosunkowo niewielki w porównaniu do książki (wiadomo materiał te sprawy). Koszt przeredagowania na pdf też jest, no ale żeby koszt końcowy prac był jak dla mnie wręcz niewielki to po co tyle zachodu skoro wersja elektroniczna jest bardziej narażona na przypadkową utratę danych niż zniszczenie książki.

Czasem jest kiermasz książek w bibliotekach, bądź można wyrwać dobre tytuły używanych książek od osób sprzedających je na allegro bądź gdzieś indziej i czasem za drobny wydatek jest co na regalik postawić i taką formę sprzedaży preferuje - czyli książki za grosze by przyciągnąć jak najwięcej czytelników, a nie z chęci zysków wielkich wydawnictw.

Edit by Obi: Ostrzeżenie za offtop - post nijak ma się do nexto.

_________________
czytam, czytam, czytam, a czytam to co kocham


28 sie 2008 18:33:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron