Teraz jest 28 mar 2024 12:52:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Anime 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2008 3:22:01
Posty: 351
Lokalizacja: Windy City
Post 
Z Polski pamiętam anime z kanału Polonia1, z włoskim dubbingiem i polskim lektorem.
Teraz kupuję i oglądam anime w wersji angielskiej, oczywiście ze względów "geograficznych".
Mam pytanie: czy polscy wydawcy/dystrybutorzy dają radę? Jaki jest poziom dubbingu i/lub napisów w polskich wersjach?
Na wydania angielskojęzyczne pod tym względem nie narzekam...

_________________
Beatus vir qui suffert tentationem, quoniam cum probatus fuerit accipiet coronam vitae.


13 maja 2008 16:54:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2008 22:52:32
Posty: 119
Post 
Jednak rynek angielski jest większy od polskiego, więc wydań jest więcej i są bardziej dopracowane.

Polskie anime mają się coraz lepiej, ale nadal jest wiele do poprawy.
Dubbing zazwyczaj dodaje się do tych dla dzieci- "Słodkie Czary", "Naruto" czy "Oban Star Racers", "Stowarzyszenie szaropiórych". Tró fani oczywiście narzekają ile wlezie, bo zazwyczja przyzwyczaili się do produktów angielskich fansubberów. Nie jest prawdą, że są fatalne, po prostu narzekanie jest w modzie. Narzeka się i marudzi ile wlezie na tłumaczenia- zwłaszcza marudzą osoby nie znające japońskiego ani w ząb. Dobre tłumaczenie ma być identyczne jak angielski fansub. I nie przekonasz tró fana, że Hagane znaczy Stalowy.

Lektor dodawany jest do DVD, w telewizji lecą obecnie Saiunkoku Monogatari, Fullmetal Alchemist(oba na Hyper) i Samurai Clampoo(4fun.tv) w wersjach z napisami.

Cena pozostawia wiele do życzenia. 50 zł za film "Utena" czy 29.99 za 6 odcinków 24 częściowej serii to IMHO dużo.

_________________
To było dawno i nieprawda!


13 maja 2008 17:14:33
Zobacz profil
Post 
Anime my loveee ^^ Uwielbiam i tylko z napisami, nie trawię dubbingów.
Moje ulubione to Death Note (za wspaniały nastrój), Devil May Cry (za Dantego *___*), Bleach (za poczucie humoru i ogół), FMA (za wzruszającą historię), Naruto (ale się zkiepściło), Slayers (klasyka), Fate/stay Nihgt (również za wzruszającą historię), D.Gray -man i wiele innych :P


15 maja 2008 14:11:47
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2008 22:52:32
Posty: 119
Post 
A czemu to kolega nie trawi dubbingów?
Muminki też rozumiem z napisami były, angielskimi naturalnie, inne nie były tró.
Ja dla odmiany nie trawie Inuyashy w oryginalnym dubbingu, przy angielskim zaś zaśmiewam się do rozpuku, zwłaszcza przy pogawędkach Rin/Jaken.
I nie wiem co ludzie widzą złego w dubbingu Naruto, pomijając to, ze całe anime nie jest zbyt odkrywcze

_________________
To było dawno i nieprawda!


15 maja 2008 18:09:03
Zobacz profil
Post 
Póki co oglądam Naruto, ale jeszcze dobrze pamiętam czasy jak wracało się ze szkoły i na rtl puszczali Dragon Balla, którego lubię za dobrą bijatykę. Naruto jednak dużo bardziej mnie wkręcił, nie tylko świetne sceny wali ale też fabułą, która potrafi wydusić łzy w oczach (ci którzy czytali ostatnie odcinki mangi wiedzą o co chodzi).


04 cze 2008 17:01:57
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2008 17:30:11
Posty: 25
Post 
Hehe taaak db, to byly dobre czasy...a teraz nawet nic nie puszcza ciekawego. Z ciekawszych tytulów na hyperze lecial Full metal alchemists ostatnio, naruto tez leci na jetix, ale ten polski lektor i "cieniste klony dżutsu" psuja piekno anime.
No ale na szczescie mozna popatrzec na necie
Obejrzane przeze mnie anime:
-Naruto
-Bleach
-Full metal alchemists
-Berserk
-Samurai Deeper Kyo
-Samurai Champloo
-Elfen Lied
-Fate/Stay night
-Green green
-Slayers(Magiczni wojownicy)
-Rycerze zodiaku
-Dragon ball
-Final Fantasy VII
-Czarodziejka z Księzyca
-Król Szamanow
-Pokemony :p
-Yaiba
-Yu-gi-oh

Szukam innych ciekawych anime, w ktorych bezdie duuuzo walki ;]


21 lip 2008 18:07:09
Zobacz profil
Post 
Moja przygoda z anime rozpoczęła się wtedy gdy oczarowała mnie seria "Sailor Moon". Było to wieki temu w czasach prehistorii. Później przyszła pora na takie tytuły jak seria 'Dargon Ball" czy "Slayers". emitowane na nieodżałowanym kanale RTL 7. Następcą RTL 7 stał się kanał Hyper z emitowanymi anime takimi jak "Vampire Princess Myiu", "Hellsing" czy "Last Exile". Wtedy byłem już zdrowo uzależniony od tych "bajeczek". Teraz korzystając z dobrodziejstw internetu otaku taki jak ja ma dostęp do nieprzebranej ilości anime... Setki tytułów i raduje się z tego, że jest czas by się nimi cieszyć :)
Zdecydowanie moim ulubionym w anime gatunkiem jest horror, nie przepadam zaś zbytnio za romansami aczkolwiek są wyjątki od tej reguły("Vampire Knight" czy "Air")
Obejrzałem już grubo ponad 100 serii anime i szczerze mówiąc za godne 1 miejsca, a na pewno czołówki jest seria "Ghost in the Shell" szczególnie jeśli pod uwagę weźmiemy również filmy. Jak dla mnie jest to praktycznie rzecz ujmując arcydzieło.


22 lip 2008 16:14:07
Post 
Moja przygoda z anime rozpoczęła się podobnie jak wszystkich od Sailor Moon, Captain Tsubasa, Pojedynek Aniołów i Generał Daimos, Yattamanów, Gigi'ego poprzez Dragon Balla, Pokemony, Rycerzy Zodiaku po Neon Genesis Evangelion, Great Teacher Onizuka, Bleach, Chobits, Naruto.
No i jak na razie nie ma zamiaru się skończyć :lol:


03 sie 2008 1:48:43
Użytkownik

Dołączył(a): 03 wrz 2008 11:22:02
Posty: 33
Post 
Death Note jestpoprostu najlepszy :) i Samurai Champloo :P czy jak to si pisze tez mi sie podobalo


03 wrz 2008 14:25:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 cze 2008 1:48:38
Posty: 26
Post 
Tak anime wkręciło mnie na całego.
Zaczęło się niewinnie oczywiście od DB ( wszystkie serie na rtl7 ) , jeszcze nie wiedziałem że to było anime ( dla mnie to kreskówka , ale nie tak zwykła ) . Z czasem zacząłem drążyć temat i bardzo mnie to zaciekawiło . Na dzień dzisiejszy obejrzałem już kilka serii świetnych anime i niczego nie żałuje . Tytuły takie jak Great Teacher Onizuka , Cowboy Bebop czy Hellsing długo zostają w pamięci.


14 paź 2008 12:40:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2007 9:29:35
Posty: 31
Post 
Widzę, że masa ludzi opowiada o anime albo takich z głębszym sensem (jak np.Elfen Lied) albo rozpierduchy (typu Hellsing). A ja osobiście to z anime przepadam za komediami. Zero no Tsukaima ktoś oglądał? Fabuła to i raczej dość mierna ale jest z czego się pośmiać. Choć żal mi tego biedaczka (mowa o głównym bohaterze). Żeby tak się dawać lać na każdym kroku? Nie wyrobiłbym. No ale w sumie bez tego nie byłoby z czego się pośmiać. Tych, którzy nie znają tej serii to polecam. Jest w niej humor, romans i humor i magia i humor i trochę walk się znajdzie ... a wspomniałem już o humorze? ;)

_________________
The truth is that the lure of the Dark Side will always be with you.
It is your nature and will always be.
You will battle it all your life.


20 paź 2008 11:31:48
Zobacz profil
Post 
kto nie ogladal Neon Gensis Evangelion, Tsubasy czy wielu innych anime znanych jako klasyka gatunku nie zrozumie czym jest anime...
w Polsce, podobnie jak z komiksami mamy doczynienia z niewaiedza i blednym podejsciem... ludzie nuwazją to za kolejna "bajke dla dzieci", uwazaja, ze jak cos jest rysowane to od razu dla dzieci.... Wspomnianie wczesniej Elfen Lied uswiadamia w jakim sa oni bledzie... Anime to taki gatunek, gdzie kady znajdzie cos dla siebie... mamy bezmyslna mlucke, mamy dramat z zaglebieniem sie w filozofie, teologie, mamy komedie...
Podobne przeswiadczenie ludzie maja o Biblii, skoro jest ksiazka z wartosciami religijnymi to tylko wierzacy powinien ja czytac, a Biblia sama w sobie jest genialna, wszak jest tam i kryminal i romans i wiele innych, po prostu trzeba cos poznac w wiekszej czesci na wlasnij skorze nim sie oceni....


20 paź 2008 13:58:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: