Teraz jest 16 kwi 2024 18:41:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Bolesław Mrówczyński 
Autor Wiadomość
Post Bolesław Mrówczyński
Urodził się22 lipca 1910 roku w Łodzi, zmarł 13 listopada 1982 roku w Warszawie. Pisał książki dla młodzieży i dzieci. Do mnie najbardziej przemówiły z racji zainteresowań " Plama na Złotej Puszczy" i "Leśna Drużyna", ale i pozostałe jego dzieła, które czytałam, uważam za godne polecenia. Są to: "Dutur z Rajskiego Ogrodu", "Cień Montezumy", "Bitwa o Pilarsinho" i "Osada nad Srebrnym Potokiem". Wspaniałe książki związane z historiąPOlski, ale pokazujące ją od strony pojedyńczych ludzi, autor wybiera na bohaterów Polaków, którzy szczególnie rozsławili imię naszego kraju na świecie, ale nie są znani w Polsce, jak chociażby bohater "Dutur z Rajskiego Ogrodu" słynny polski specjalista od grzybów egzotycznych, profesor Marian Raciborski. Polecam, szczególnie młodzieży i osobom, które lubią zagłębiać się w historię, ale opisaną niezwykle.


26 maja 2008 21:30:01
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:49:00
Posty: 294
Post 
Super pisarz. Polecam zwłaszcza trzy jego książki z cyklu o rodzinie Bartochów. To rodzina, która wyemigrowała do Brazylii i tam się osiedliła. Autor ukazuje życie Polaków na emigracji, ich troski i radości. Opisuje kilku wybitnych Polaków, którzy przyczynili się do rozwoju Brazylii. Jest też miejsce na wątki miłosne głównych bohaterów, wspaniałe opisy brazylijskich obyczajów, piękne opisy przyrody. Naprawdę warto poczytać, choć książki te są już dość stare.


26 maja 2008 21:58:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2008 11:03:57
Posty: 25
Post 
Ja dawno dawno temu czytałam 'Milczącą Armię' tego autora o historii Pomorza i pamietam, że bardzo mi przypadła do gustu. Potem jakoś nic mi w ręce nie wpadło, ale widocznie to błąd i trzebaby poszperać. Tylko, że wznowień raczej nie ma co się spodziewać. Zauważyłam, że w ogóle coraz mniej czyta sie powieści historycznych. Jeśli historia to dokument, a powieści osadzone w realiach historycznych jakoś wyszły z mody.....


27 maja 2008 17:55:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: