Teraz jest 19 kwi 2024 2:17:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Telekineza, Pirokineza i inne... 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 10:41:31
Posty: 84
Post Telekineza, Pirokineza i inne...
Ostatnio, przeglądając różne strony, natrafiłem na kilka kursów dotyczących zjawisk parapsychicznych jakimi są Telekineza, Pirokineza, Kriokineza i inne kinezy.... :D Temat mnie trochę zaciekawił i postanowiłem trochę pogrzebać na youtube :D Znalazłem tylko głupie sztuczki iluzjonistów... Żadnych konkretnych filmów, potwierdzających tezy rzucane przez autorów ww. kursów. Czy zabrakło im funduszy na kamery czy może tylko wciskają kit? W zjawiska te wierzę i wierzę, że można ich się nauczyć... Wszak tylko kilka procent ludzkiego mózgu zostało zbadane. :D Poćwiczę trochę swoją łepetynę i jeśli coś mi się uda osiągnąć w tej dziedzinie - nagram filmik i umieszczę go na forum. To nie będzie żadna sztuczka a pełnoprawne naukowe doświadczenie. O ile mi się uda. Narazie nie potrafię nic, oprócz użycia wiartu do wkręcenia kumpli. Swoją drogą niezłe mają miny jak wmówię im, że siłą woli poruszam liśćmi paprotki :D

Piszę to by dowiedzieć się waszych opinii na temat tych niezbadanych jeszcze zjawisk. Wierzycie w to czy uważacie to jedynie za wytwór wyobraźni ludzi żądnych sensacji? A może mamy jakiegoś Psionika na pokładzie, chętnego do zaprezentowania swych umiejętności? :]


31 mar 2008 20:32:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2008 23:11:10
Posty: 39
Lokalizacja: Nimnaros
Post 
Wierzymy. (zabrzmiało jak kościelne wyznanie wiary :P) Mało tego, wierzymy, że każdy to potrafi, tylko nie wie jak, na przestrzeni wieków mu się poblokowało, bo nie używał. Ale cały sęk w tym, że ta wiedza i umiejętności nie są na pokaz. (a szkoda, bo też bym sobie pooglądał ;) )
Psionikiem nie jestem i uważam, że najpierw trzeba przygotować umysł na tego typu rewelacje. Śmiech mnie osobiście bierze, kiedy widzę "doświadczenia" typu: Zrób sobie papierowy wiatraczek, nałóż na zaostrzony ołówek itd... I że to niby pomoże rozwijać telekinetyczne umiejętności. A wiedzy mniej niż zero. Pusta fascynacja nie zda egzaminu, niestety.

Niemniej życzę powodzenia w eksperymencie ;) I jeśli pozwolisz, pokuszę się o postawienie hipotezy: nie uda się. Sprawy tamtego świata nie lubią eksperymentów - i jeśli robisz to tylko dla eksperymentu, to wg mnie nic nie zdziałasz. Poza tym znamienny jest fakt, że większość zdolności "para" posiadły osoby, które wcale ich nie pragnęły, to przychodziło samo, wraz z rozwojem duchowym.

_________________
Kiedy siła miłości przezwycięży miłość do siły - świat pozna pokój.
Hendrix


02 kwi 2008 16:11:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
Hmm dosc ciekawy temat ... generalnie mnie ostatnio fascynuje troche inny aczkolwiek zblizony tematycznie temat HIPNOZY jak to sie dzieje ze mozna czlowieka zlamac w pol w kilka sekund, uspic i wyciagnac z niego wszystkie informacje, czesto sie o tym mowi, pokazuje, slyszy, podobnie jak z Kinezami. Jednak czy ktos widzial naprawde hipnoze? czy to tylko chwyt i wkret? Bo gdyby to byla prawda to czemu organy scigania nie uzywaja jej do sprawdzania alibi podejrzanych ? Jak sie tez mozna nauczyc hipnozy ?

Generalnie czekam na film i wierze ze uda sie osiagnac sukces ;) sila woli i podswiadomosci moze wiecej niz nam sie zdaje :)

_________________
Obrazek


05 kwi 2008 10:09:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 10:41:31
Posty: 84
Post 
Hipnoza to akurat zbadane już zjawisko... :D Używa sie jej w psychiatrii :D A co do wyciągania "na siłę" informacji: Jest to nie możliwe.... Bo w hipnozie człowiek nie jest bezwolny a jedynie podatny na sugestie :D Hipnoza to kopnięcie w podświadomość w celu zaaplikowania jakiejść sugestii lub zmuszenia mózgu do pracy przekraczającej granice ustawione przez Świadomość :D


05 kwi 2008 15:44:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2008 23:11:10
Posty: 39
Lokalizacja: Nimnaros
Post 
http://video.google.com/videoplay?docid ... 7837292928

polecam. Cała prawda. To wcale nie jest takie zabawne, na jakie wygląda.. :>

_________________
Kiedy siła miłości przezwycięży miłość do siły - świat pozna pokój.
Hendrix


05 kwi 2008 15:51:34
Zobacz profil WWW
Post ...
yay..no właśnie dlatego hipnozy nie lubię...
a co do tych wszystkich kinez to bardzo ciekawe jest.. ale ja i tak wolę zgłębiać tajemnice snu, deja vu i spirytyzmu ;)
właściwie to też mam chrapkę na te kinezy..ale nie mam takiego umysłu..a szkoda
co do tej sztuczki z wiatraczkiem..ona nic niepomaga w sztuce telekinezy, ona pomaga jedynie nabrać przekonania i wiary, że to się może naprawdę obrócić, czego skutkiem jest właśnie pomyślne kręcenie wiatraczkiem.

bardzo polecam filmiki z Criss'em Angel'em.. można zobaczyć jak np. unosi się 5m nad ziemią, albo jak przepaławia kobietę na pół itp.


15 kwi 2008 17:46:32
Post 
Nie wierze w takie bzdury

EDIT by Chesuli: Mam nadzieję, że w ostrzeżenia wierzysz, bo za kolejny spampost otrzymujesz kolejne + 1 ostrzeżenia.


08 maja 2008 13:03:50
Post 
Ja osobiście kiedyś poddałam się hipnozie, ale zastrzegłam żeby nie kazać mi gdakać:) Dziwne przeżycie, coś jak regresje w przeszłość. Chociaż to drugie to raczej wytwór podświadomości. Telekineza i te rzeczy są często wykorzystywane w telewizji (Mutanci, Hex: Klątwa upadłych...). Nie wierze żeby ktoś był w stanie ich używać naprawdę, ale chętnie się zdziwię:)


14 maja 2008 18:01:58
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 10:41:31
Posty: 84
Post 
@Sabinach.... Opowiedz coś więcej o tym hipnotycznym epizodzie twego życia. :P

W nauce - brak postępów. Głowa boli i nic więcej :P Ale jestem uparty... Bede próbował dalej :P


14 maja 2008 18:34:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron