Teraz jest 16 kwi 2024 7:45:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Rzeka tajemnic / Mystic River (2003) 
Autor Wiadomość
Post Rzeka tajemnic / Mystic River (2003)
Film reżysera Clint'a Estwood'a na podstawie książki. Obsada filmu znana bo i Sean Penn i Kevin Bacon. Ale niestety ta ekranizacja moim zdaniem jest troszke nietrafiona. Przeczytałam najpierw książkę i stwierdzam że po obejrzeniu filmu, odbiorcy nasuwa się całkiem inne zakończenie. Bardzo wiele szczegółów jest pominiętych. W książce słyszymy myśli bochatera wiec wyjaśnia nam to pewne sprawy. Jeśli w filmie myśli nie słyszymy to powinna je zastąpić np. rozmowa. Jeśli tak się nie dzieje to mamy nie do końca wyjaśnioną historie. Książkę polecam... film polecam jedynie dlatego by móc udowodnić swoją teze.


18 kwi 2008 15:51:39
Post 
Mi też zdecydowanie bardziej podobała się książka. Mimo iż film oglądałem dużo później to i tak wywarł na mnie zupełnie inne wrażenie. W filmie po prostu wiele rzeczy nie zostało do konca dopowiedziane, wyjaśnione. Generalnie chodzi o to że w książce ktoś inny okazał się mordercą niż zdało mi się po obejrzeniu filmu. Nie lubie takich zmiam.


24 kwi 2008 15:20:24
Post 
kustof napisał(a):
Generalnie chodzi o to że w książce ktoś inny okazał się mordercą niż zdało mi się po obejrzeniu filmu. Nie lubie takich zmiam.


No właśnie o tym mówie... główny bochater ginąć myśli coś... i wyjaśnia nam zakończenie, w filmie myśli aktora nie słyszymy i myślimy że on jest mordercą - i tak się film kończy.


24 kwi 2008 15:29:06
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 21:44:17
Posty: 27
Post 
izaklause napisał(a):
No właśnie o tym mówie... główny bochater ginąć myśli coś... i wyjaśnia nam zakończenie, w filmie myśli aktora nie słyszymy i myślimy że on jest mordercą - i tak się film kończy.


Chyba jednak nie obejrzałaś filmu dość uważnie, może miałaś piracką wersję kinową z torrentów bez zakończenia, albo je przespałaś. Polecam obejrzeć film jeszcze raz, możesz się zdziwić, zapewniam że zakończenie jest nieco inne niż to przedstawiłaś. Sprawa morderstwa została na końcu wyjaśniona, wiemy kto zabił, a kto był tylko ofiarą.


24 kwi 2008 15:53:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: