Teraz jest 28 mar 2024 11:35:36




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Gdzie i kiedy czytasz książki? 

Gdzie czytasz ksi¹¿ki ?
w pracy 2%  2%  [ 1 ]
w podróży 5%  5%  [ 3 ]
w łóżku 18%  18%  [ 12 ]
w ulubionym fotelu 5%  5%  [ 3 ]
w wannie 8%  8%  [ 5 ]
w toalecie 6%  6%  [ 4 ]
wszędzie, jeśli tylko znajdę chwilę wolnego czasu 58%  58%  [ 38 ]
Liczba głosów : 66

Gdzie i kiedy czytasz książki? 
Autor Wiadomość
Post 
Zazwyczaj jest to późna pora lub weekend w łóżku. Właściwie to jest jedyny czas i miejsce gdzie moge w spokoju i bez obaw, że mi ktoś/coś przerwie czytanie siegnać po książkę. Zdarzało mi się także podczas długich podróży pociągiem czytać. Próbowałem tego nawet w autobusie, ale one się zdecydowanie na czytelnie nie nadają :wink:


09 kwi 2008 21:03:56
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2008 0:13:38
Posty: 52
Lokalizacja: TarnĂłw
Post 
Zimą czytam głownie w pracy (martwy sezon), ale niezależnie od pory roku mam tam coś do poczytania: albo książkę, albo e-booka, albo gazetę. Zawsze znajdzie się chociaż pare minut na lekturę, nawet podczas najbardziej zwariowanego dnia. Jeszcze nie próbowałem czytania na komórce ( moim zdaniem to bez sensu: za mało tekstu się mieści na ekranie) i chyba nie spróbuję. bo już nigdzie nie ruszyłbym się bez książki. Zdarzało mi się czytać prowadząc samochód. Dla formalności: na drodze prywatnej, prowadzącej przez las, przemierzanej przeze mnie conajmniej dwa razy dziennie, o długości ok 2 km; gdzie prawdopodobieństwo spotkania kogokolwiek było mniejsze niż szóstka w totolotku trzy razy pod rząd

_________________
Zawsze zastanawiam się, czy wstawić gdzieś przecinek. Zastanowienie jest ważne, ale i tak zwykle wstawiam (no, czasem nie)



Ludzie zdecydowanie wolą czytać niż pisać. I bardzo dobrze, nie każdy jest obdarzony talentem. Ogarnia mnie zgroza na myśl, że ktoś miałby zostać zmuszony do przecztania tego, co napisałem.

Paulus Maximus Starszy


Uroda nie jest największą wadą mężczyzny, istnieje jeszcze głupota.

W. Łysiak


09 kwi 2008 21:30:42
Zobacz profil
Post 
bedac mloda matka (nie lekarka :) ) mam czas czytac tylko na spacerach z dzieckiem. W innym przypadku wolne chwile nie istnieja, a wieczorem padam i spie tam gdzie stoje. Ale spacery to swietny wynalazek. Idziemy do pobliskiego lasu, dziecie zasypia w ciagu dziesieciu minut, przysiadam na barierce (las zagrodzony barierkami... zeby samochodami nie wjezdzac) i mam godzinke dla siebie. Luksus dostepny dwa razy dziennie. Problemem jedynie jest zorganizowanie ksiazek w znanych mi jezykach. W ankiecie nie biore udzialu bo nie ma mojej opcji ;)


10 kwi 2008 10:00:28
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 14:57:37
Posty: 40
Lokalizacja: krakĂłw
Post 
gdziekolwiek mi się uda. od wanny przez podróże, zarówno te długie - pociągowe, jak i te autobusowo-tramawajowe, fotele, pracę...
w okresie wiosenno-letnim uwielbiam "brać moje książki na spacer". nie ma nic przyjemniejszego niż czytanie w plenerze. mam kilka swoich miejsc gdzie tylko deszcz jest mi w stanie przeszkodzić w cieszeniu się lekturą.
latem nad jeziorkiem, nad morzem...
słowem - wszędzie.

_________________
nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu


10 kwi 2008 12:09:30
Zobacz profil
Post 
Wszędzie, nawet wchodząc po schodach potrafię zgapić się na książkę czy kserówkę. Kiedyś chodziłem też na wagary, a właściwie to jeździłem, bilet miesięczny, wsiadałem na początku trasy, wysiadałem gdzieś pod koniec, żeby się przesiąść do innego autobusu,,, I tak było przez 2 miesiące w jednym semestrze i 2,5 miesiąca w drugim. Czytałem wtedy po 3-4 książki dziennie, bo po powrocie do domu nie przestawałem...
Ech... to były czasy, a każda środa (w Legnicy biblioteki nieczynne) była dniem żałoby... Byłem zapisany do 4 filii biblioteki miejskiej i w każdej z nich bibliotekarki pytanie mnie o nazwisko przy wypożyczaniu książek uważały za zbędną formalność (podejrzewam, że moja karta miała oddzielną przegródkę, żeby nie szukać codziennie w stosie tych rzadziej używanych)...


10 kwi 2008 21:44:39
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2008 12:56:50
Posty: 55
Post 
W sumie to chyba tylko powielę wypowiedź przedmówców - WSZĘDZIE. Ostatnio, gdy pożyczyłam książkę od kolegi i nie mogłam się doczekać powrotu do domu, czytałam idąc, aż mi pewien starszy pan zwrócił uwagę, że mogę się zabić. No ale po ostatnim odkryciu jakim są audiobooki, wykorzystuję codzienną drogę na uczelnię na czytanie i mogę widzieć gdzie idę. A ogólnie to jestem normalna :D

_________________
Run to the bedroom, in the suitcase on the left
You'll find my favourite axe
Don't look so frightened
This is just a passing phase
One of my bad days


One of my Turns - Pink Floyd


11 kwi 2008 10:58:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Temat jako ankieta spełnił swoje zadanie i mamy ogólne pojęcie gdzie forumowicze czytają. Tak więc zamykam.


11 kwi 2008 17:12:26
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: