Teraz jest 28 mar 2024 22:17:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
"KRONIKI BRATA CADFAELA" ELLIS PETERS-KRYMINAł 
Autor Wiadomość
Post "KRONIKI BRATA CADFAELA" ELLIS PETERS-KRYMINAł
CZY KTOś OGLąDAł,LUB PAMIęTA SERIAL PRODUKCJI BBC,Z DEREKIEM JACOBI W ROLI GłOWNEJ WYśWIETLANY OK. 10 LAT TEMU(!) NA DWóJCE,W śRODOWE WIECZORY?
SREIAL SKłADA SIE CZYBA Z 8 LUB DZIESIęCIU ODCINKóW.RZECZ DZIEJE SIę W śREDNIOWIECZNEJ ANGLII,W JEDNYM Z OPACTW BENEDYKTYńSKICH.KAżDY Z 1,5GODZINNYCH ODCINKóW TO ZAGADKA śMIERDZI DO ROZWIąZANIA.KTóREJ TO ZAGADKI ROZWIąZANIEM ZAJMIE SIę MNICH CADFAEL,BYłY CRUSADER I SPECJALISTA ZIłOLECZNICTWA W JEDNYM:)
IMO JEDEN Z NIELICZNYCH PRZYKłADóW EKRANIZACJI CZASEM NAWET PRZEWYżSZAJąCEJ LITERACKI PIERWOWZóR.4 PIERWSZE ODCINKI DLA MNIE ROZWALAJąCE,RESZTA JUż TROSZKE GORSZA,ALE Tż 3MA POZIOM...:)
ZNAKOMITY,REALISTYCZNY KLIMAT śREDNIOWIECZA(SZAROśCI,BRUD,PRóCHNICA NA ZęBACH:DBEZ ZBęDNYCH,NIENATURALNYCH UPIęKSZEń),O AKCJI ,JAK TO W KRYMINAłACH PISAć NIE NALEżY;) ALE JEST W MIARę WARTKA,1,5 GODZ. MIJA W MOMENCIE.
NAPISAłEM POWYżSZE W CELU PRZYPOMNIENIA,A WIęKSZOśCI USERóW PEWNIE PRZEDSTAWIENIA TEJ ZNAKOMITEJ PRODUKCJI.SZKODA,żE TERAZ PUSZCZAJą O TEKIEJ PORZE M JAK MIłOść:( WIDZIAłEM JAKIś CZAS TEMU W ZNANY SERWISIE AUKCYJNYM I TAK MI SIE TERAZ PRZYPOMNIAłO,POMYśLAłEM,żE WARTO BY WSPOMNIEć...:D


30 mar 2008 0:51:46
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008 14:11:00
Posty: 37
Post 
Serial ten do dziś wspominam z łezką w oku i z chęcią obejrzałbym go ponownie.Serial leciał dosyć dawno, a ja oglądałem go jeszcze w sumie berbeciem będąc, zachowałem jednak o nim pozytywne opinie, pozostał mi w pamięci obraz nieźle przedstawionego średniowiecza, zagadki stanowiące podstawę kryminału były naprawdę niezłe i dobrze prowadzone.Rzeczywiście jednak pierwsze odcinki były na trochę lepszym poziomie, pozostałe oglądało się jednak również bardzo przyjemnie.Pozycja godna polecenia, szkoda tylko, że tak trudna do zobaczenia

_________________
Feci, quod potui, faciant meliora potentes.
Zrobiłem, co mogłem, kto potrafi, niech zrobi lepiej.
Obrazek


30 mar 2008 15:56:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: