Teraz jest 28 mar 2024 12:31:01




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Najlepsi Waszym zdaniem autorzy horrorów! 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2008 18:45:44
Posty: 47
Post Najlepsi Waszym zdaniem autorzy horrorów!
A więc jak w temacie:Proszę o podanie 3 najlepszych w waszym odczuciu pisarzy z gatunku horroru.Z uzasadnieniem,bez spamu typu"Masterton,Smith"
Moje typy to:
1.Stephen King-Za cykl"Mroczna Wieża" i wiele innych powieści.
2.Graham Masterton-Za to,że idealnie sprawdza się w podróży i miejscach w których trudno skupić się na lekturze.
3.Dean Knootz-między innymi za rewelacyjny "Grom" i samozapładniającą się hermafrodytę w "Ziarnie Domona"-oryginalny pomysł.

Pozdrawiam i czekam na Waszych ulubieńców-camil02


03 mar 2008 18:14:16
Zobacz profil WWW
Post 
Po pierwsze Anne Rice za Wampira Lestata egzystencjalno-filozoficzny horror, po drugie Brian Lumley za Nekroskopa nowe podejścia do wampiryzmu a po trzecie Jacek Dukaj za Gotyk (Strefa Mroku: Jedenastu Apostołów Grozy), opowiadanie od mrocznych planach powstańcówi spiskowców.


04 mar 2008 2:03:43
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2007 15:02:36
Posty: 34
Post 
Stephen King za "Bastion" oraz cykl Mroczna Wierze."Bastion" to mój ulubiony horror.
Graham Masterton "Manitou" łatwy lekki i przyjemny oczywiście autor a nie powieść.
Brian Lumley "Nekroskop" Mroczny cykl ale warty czasu jaki mu poświęcimy.


04 mar 2008 17:47:41
Zobacz profil
Post 
H.P. Lovecraft za całą mitologię Ctlhulhu.


04 mar 2008 19:12:43
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 2:40:12
Posty: 24
Post 
1. H.P. Lovecraft za cykl Cthulhu (polecam grę na peceta Call of Cthulhu. Mroczne zakątki świata - ciemny, zrywający się obraz, szepty w ciemności, "widzenia" głównego bohatera - np scenka przy załatwianiu noclegu w hotelu - wszystko to tworzy klimat dla fanów prozy Lovecrafta)
2. Stephen King za "Carrie" (najpierw widziałem film, potem sięgnąłem do książek Kinga), i Mroczną Wieżę
2. Scott Smith za "Ruiny" w meksykańskiej dżungli (przeczytałem tylko tę jedną książkę tego autora, ale różni się od powieści np Grahama Mastertona dlatego też chciałbym ją wyróżnić)

Adam


04 mar 2008 20:06:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2007 14:19:41
Posty: 23
Lokalizacja: z miasta
Post 
Nie będę zbyt oryginalny Brian Lumley - za cykl nekroskop, chociaż przeczytałem dopiero 8 tomów więc całości nie mogę ocenić ale pierwsze 5 jest po prostu wypasione, trylogia z synami nekroskopa troche słabsza chociaż w osmej części już mamy powrót Lumleya do swietnej formy, Stephen King - jego ksiązek czytałem tylko kilka ale te które przeczytałem były spoko, Masterton - za bardzo realistyczne opisy, ten gośc ma po prostu zryty łeb :P


04 mar 2008 21:21:49
Zobacz profil
Post 
1.Masterton- za całokształt,chyba nie spotkałem jego złej książki
2.King- za Miasteczko Salem i Komórka,to samo miejsce- Lumley - za Nekroskopa


05 mar 2008 12:06:43
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2008 21:06:14
Posty: 21
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Trudny wybór, ale niech będzie:
1. King - za to, że uświadamia, iż nic nie musi być takie na jakie wygląda
2. Lumley za Nekroskopa i ciekawe połączenie z zimną wojną
3. Chyba Lovecraft, chociaż opowiadania bywają schematyczne.


05 mar 2008 14:21:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 15:19:44
Posty: 118
Lokalizacja: OleÂśnica/Vavataun
Post 
1. Masterton-cykl "Manitou"moja przygoda z horrorem w wersji książkowej zaczęła się od niego
2.Lumley "Nekroskop"-skończyłem niedawno lekturę 13 tomu i czaje się na kolejne ;)
3.H.P.Lovecraft-za wszystko i ten niesamowity element szaleństwa
Dodam jeszcze Edgara Allana Poe-absolutny klasyk

_________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain



Obrazek


05 mar 2008 14:32:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:46:29
Posty: 26
Post 
1.King- za "Bezsenność" i za cykl "Mroczna Wieża"
2. Rice za cały cykl o wampirach, szczególnie za "Wywiad z wampirem"(od tej książki zaczełam moją przygodę z Rice)
3. Masterton- za "Czarnego anioła" oraz za "Zwierciadło piekieł"


05 mar 2008 15:40:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 5:28:30
Posty: 23
Lokalizacja: RacibĂłrz
Post 
1.King-za głębię utworów("Bastion","Red Rose","Zielona Mila")
2.Rice-za niepowtarzalność,kobiecą magię swoich utworów("Kroniki Wampirze"-całość,"Mumia")
3.Masterton-za esencję horroru("Wizerunek Zła","Zwierciadło piekieł")


05 mar 2008 19:38:42
Zobacz profil
Post 
1. Steven King "Lśnienie" i "To" obie są fajne i mroczne.
2. Graham Masterton "Kostnica", "Dziecko ciemności"


06 mar 2008 13:31:08
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 17:39:11
Posty: 11
Post 
Coż jak widac nie będe oryginalna jak dorzucę:
1.Steven King - oczywiście za "Skazani na Shawshank" "Zielona Mila", "Lśnienie", "Carrie" oraz "Christine" i cała reszta
2. Dean Koontz za "Drzwi do grudnia"
3.Graham Masterton za serię "Manitou" i całą reszte


10 mar 2008 17:52:27
Zobacz profil
Post 
Moja lista:

Masterton - Manitou i Dżinn są autentycznie przerażające (albo raczej były dla 15latka, gdyż w tym wieku je czytałem)
F. Paul Wilson - Twierdza. Wampiry, wojna, niemiertelni łowcy wampirów. Bardzo dobre.
King - Coś, Miasteczko Salem, genialna klasyka.


14 mar 2008 0:57:41
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2008 18:45:44
Posty: 47
Post 
stefan-skellen, przypomiałes mi o bardzo dobrym autorze.
Zakładając temat całkowicie zapomniałem o P.Wilsonie.Z jego dzieł przeczytałem tylko cykl "Twierdzy",ale historia nieumierającego chłopca w 3cz. przestraszyła mnie jak żadna inna książka.Autor bardzo dobrzy, zwłaszcza za świetny rozwój akcji w "Twierdzy".Najpierw pomyślałem-Typowa nawalanka o wampirach-a tu okazało się,że to jednak coś zupełnie innego.


14 mar 2008 7:47:42
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: