Teraz jest 28 mar 2024 12:23:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
czytnik z dobrym słownikiem i listą słówek 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2014 15:00:53
Posty: 4
Post czytnik z dobrym słownikiem i listą słówek
Szukam czytnika, półka cenowa około 500 pln. Nastawiłem się na Kindle PW3 lub inkBook Prime HD, ale może być też coś innego. To na czym mi najbardziej zależy to przyzwoite słowniki, EN-EN i EN-PL (EN-EN koniecznie, brak PL jakoś zniosę).

1. mają działać szybko - często czytam ciężkie (dla mnie) teksty, więc dużo używam i czekanie np. 1-2 sekundy na wyświetlenie okienka to wieczność.
2. sprawdzane słowa muszą być dodawane do listy wraz z informacją o ilości wyszukiwań tego słowa lub ma się dodawać wielokrotnie (oczywiście ma być możliwość resetowania listy). Super by by było jak by eksportował też domyślne tłumaczenie, a jeszcze lepiej, całe zdanie w którym słowo zostało użyte...ale o tym to se pewnie mogę pomarzyć.
3. musi być możliwość eksportu tej listy do jakiegokolwiek edytowalnego formatu (csv, txt, html...)
4. możliwość ustawienia słownika, który będzie domyślny (najlepiej dla danej książki, ale może być globalnie), super by było jak by w momencie tłumaczenia wyświetlał także możliwość użycia innego słownika
5. najlepiej jak by to wszystko udało się zrobić z menu programów, a nie rzeźbiąc w plikach, robiąc jakieś podmianki itp.
6. bez dodatkowych kosztów, typu płatne słowniki

Nie wiem co potrafi kindle - czy jest w stanie zrealizować coś z tego co wymieniłem? Nie wiem też co potrafią aktualne czytniki z androidem. Miałem kiedyś 'hakowane' kobo z tolino i wprawdzie można było zrealizować niektóre punkty, ale z wielkim bólem, działało wolno i dużo rzeźbienia było.

Czy ktoś jest w stanie coś zaproponować co spełnia wymagania, albo chociaż opisać czego mogę się spodziewać kupując jeden z wymienionych produktów?


04 lip 2019 19:52:46
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: czytnik z dobrym słownikiem i listą słówek
Nie słyszałem jeszcze o takim czytniku :D
Ale ogólnie da się coś podobnego uzyskać na kindle, z tym że żeby sprawdzane słowa mieć w pliku, trzeba będzie po sprawdzeniu osobno zrobić z nich notatkę.
Najlepiej zapoznaj się z funkcją vocabulary builder: https://www.youtube.com/watch?v=yNL0mJc1ZKg
Pozwala sobie robić test z zapamiętania słówek, a słówka pokazuje w kontekście z naszych książek.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


05 lip 2019 15:50:22
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron