Teraz jest 28 mar 2024 23:37:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
PocketBook Touch Lux 3 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2018 15:17:37
Posty: 3
eCzytnik: PocketBook Touch Lux 3
Post PocketBook Touch Lux 3
Witam
mam czytnik jak w tytule, głównie mam pliki epub lub mobi. Dlaczego nazwa pliku w komputerze jest inna, a potem po przekopiowaniu do czytnika jest inna. Największy mam problem z jakąś serią książek gdzie są numery części, bo często po przekopiowaniu do czytnika nie ma wogóle numerów. Jak zapisywać pliki żeby potem w czytniku były numery ?
Proszę o pomoc
A


24 lip 2018 15:31:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: PocketBook Touch Lux 3
Singspiel115 napisał(a):
...Dlaczego nazwa pliku w komputerze jest inna, a potem po przekopiowaniu do czytnika jest inna...


Masz ustawione w czytniku wyświetlanie plików po metadanych. Pocketbook obsługuje katalogi więc ma możliwość ustawienia wyświetlania po nazwach katalogów i nazwach plików.
Wchodzisz w dolnym menu "Książki", następnie klikasz w górnej belce w drugą ikonkę i ustawiasz tam "Foldery", następnie klikasz w trzecią ikonkę i ustawiasz tam "Nazwa pliku A->Z"
I już.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


24 lip 2018 18:19:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: PocketBook Touch Lux 3
Singspiel115 napisał(a):
...Jak zapisywać pliki żeby potem w czytniku były numery ?
Proszę o pomoc
A


Ja zapisuje w taki sposób np. Trylogia Sienkiewicza:
Katalog:
Historyczne\Sienkiewicz Henryk\Trylogia\
Pliki:
"01-Ogniem i mieczem.epub"
"02-Potop.mobi"
"03-Pan Wołodyjowski.epub"

Przy ustawieniach wyświetlania - jak w poście powyżej - mam wyświetlane książki po nazwach plików (dokładnie tak jak w komputerze).

Wyświetlanie biblioteki po nazwie plików to jeden z głównych powodów przez który PB TL3 wygrał z Kindlem PW3 (nie cierpię kindlowych kolekcji).
Drugim głównym powodem było wyświetlanie okładek.
(Zaraz mnie "athame" zmiesza z błotem za "szerzenie herezji" ala ja w domu mam Kindla 7 (syna) i Kindle 8 (córki) i tam mam zawsze problemy z okładkami).

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


24 lip 2018 18:35:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2018 15:17:37
Posty: 3
eCzytnik: PocketBook Touch Lux 3
Post Re: PocketBook Touch Lux 3
ale zapisujesz to w jakimś konkretnym katalogu ?
Ja też nie lubię Kindle, miałam Onyxa AfterGlow i byłam zachwycona, ale po uszkodzenieniu - nie do naprawienia
Dziękuję

kriss.kg napisał(a):
Singspiel115 napisał(a):
...Jak zapisywać pliki żeby potem w czytniku były numery ?
Proszę o pomoc
A


Ja zapisuje w taki sposób np. Trylogia Sienkiewicza:
Katalog:
Historyczne\Sienkiewicz Henryk\Trylogia\
Pliki:
"01-Ogniem i mieczem.epub"
"02-Potop.mobi"
"03-Pan Wołodyjowski.epub"

Przy ustawieniach wyświetlania - jak w poście powyżej - mam wyświetlane książki po nazwach plików (dokładnie tak jak w komputerze).

Wyświetlanie biblioteki po nazwie plików to jeden z głównych powodów przez który PB TL3 wygrał z Kindlem PW3 (nie cierpię kindlowych kolekcji).
Drugim głównym powodem było wyświetlanie okładek.
(Zaraz mnie "athame" zmiesza z błotem za "szerzenie herezji" ala ja w domu mam Kindla 7 (syna) i Kindle 8 (córki) i tam mam zawsze problemy z okładkami).


24 lip 2018 19:23:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: PocketBook Touch Lux 3
Singspiel115 napisał(a):
ale zapisujesz to w jakimś konkretnym katalogu ?...


Ja mam na czytniku utworzony w katalog "Biblioteka" w tym katalogu mam kilka podkatalogów "Fantastyka", "Fantasy", "Sensacja" itd. W każdym z tych podkatalogów mam utworzone podkatalogi z nazwiskiem i imieniem autora np. w katalogu "Fantastyka" mam podkatalog "Weber Dawid", "Lem Stanisław" itd. Idąc dalej w katalogu "Weber Dawid" mam podkatalog "Honor Harrington" (nazwa cyklu) i tam mam wszystkie książki z tej serii gdzie pliki są zawsze z przedrostkiem 01-, 02-, itd.
Nie wiem czy jasno tłumaczę ale to mój sposób katalogowania księgozbioru :-)

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


25 lip 2018 0:14:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2018 15:17:37
Posty: 3
eCzytnik: PocketBook Touch Lux 3
Post Re: PocketBook Touch Lux 3
Wczoraj już sobie poradziłam, zrobiłam tak jak Ty podkatologi
Jasno ttłumaczysz więc wczoraj już sobie poradziłam
dodatkowo nie zobaczyłam wcześniej że w folderach mozna posortować pliki po nazwie pliku, więc jednak tu nazwa pliku ma znaczenie - nie tylko metadane jak ktoś napisał
Bardzo dziękuję za pomoc Anna
kriss.kg napisał(a):
Singspiel115 napisał(a):
ale zapisujesz to w jakimś konkretnym katalogu ?...


Ja mam na czytniku utworzony w katalog "Biblioteka" w tym katalogu mam kilka podkatalogów "Fantastyka", "Fantasy", "Sensacja" itd. W każdym z tych podkatalogów mam utworzone podkatalogi z nazwiskiem i imieniem autora np. w katalogu "Fantastyka" mam podkatalog "Weber Dawid", "Lem Stanisław" itd. Idąc dalej w katalogu "Weber Dawid" mam podkatalog "Honor Harrington" (nazwa cyklu) i tam mam wszystkie książki z tej serii gdzie pliki są zawsze z przedrostkiem 01-, 02-, itd.
Nie wiem czy jasno tłumaczę ale to mój sposób katalogowania księgozbioru :-)


25 lip 2018 14:28:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: