Teraz jest 28 mar 2024 23:24:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
TL 3 różnice w pamięci wewnętrznej 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2014 21:11:55
Posty: 7
eCzytnik: tablet
Post TL 3 różnice w pamięci wewnętrznej
Witam wszystkich
Właśnie uszkodziłam ekran w czytniku TL2 i z tego co wiem nie opłaca się go naprawiać . A że nie wyobrażam sobie życia bez czytnika planuję kupić TL3. Zastanawia mnie jednak różnica w pamięci wewnętrznej czytnika koloru szarego. Niektóre mają 4 GB a inne 8 GB. O co chodzi ? Nie chcę koloru białego bo boję się że będzie mnie drażnić różnica między ekranem a obudową. Złoty też taki sobie . Wiem wiem marudzenie :) Dziękuję za informacje


06 maja 2018 20:54:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: TL 3 różnice w pamięci wewnętrznej
No to Ruby Red :) (http://cyfranek.booklikes.com/post/1443 ... -rubinowym)
Nowsze wersje miały zwiększoną pamięć wewnętrzną z 4 do 8 GB.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


06 maja 2018 20:58:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2014 21:11:55
Posty: 7
eCzytnik: tablet
Post Re: TL 3 różnice w pamięci wewnętrznej
Dziękuję za odpowiedź. W sumie może być ostatecznie :) Gdy przeglądam oferty w sklepach ciągle natykam się na szare wersje z pamięcią 4 GB . Reszta ma raczej 8 . Nie wiedziałam skąd ta różnica


06 maja 2018 21:04:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2012 10:59:06
Posty: 72
eCzytnik: PocketBook Touch Lux 3
Post Re: TL 3 różnice w pamięci wewnętrznej
Nowsza produkcja ma 8GB, a wcześniej wyprodukowane miały 4GB. W sklepach typu Media Markt czy Euro AGD mogą nawet nie wiedzieć, że mają egzemplarze z nowszej produkcji.


06 maja 2018 21:33:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2014 21:11:55
Posty: 7
eCzytnik: tablet
Post Re: TL 3 różnice w pamięci wewnętrznej
Ok to będę szukać. Dziękuję :)


07 maja 2018 19:57:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2017 16:14:29
Posty: 43
Post Re: TL 3 różnice w pamięci wewnętrznej
W tych czytnikach pamięć wewnętrzna to po prostu karta SD. Przy odrobinie samozaparcia można sobie zrobić czytnik z dowolną wielkością pamięci. Niestety wymiana nie jest prosta bo system jest szyfrowany do numeru seryjnego karty i czytnika. Pisałem o tym w tym poście pocketbook-f169/pocketbook-touch-lux-3-firmware-t16510.html
Czyli za koszt karty + ok 30zł można mieć wersję choćby 32GB.


09 maja 2018 8:30:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: TL 3 różnice w pamięci wewnętrznej
jurate napisał(a):
Nie chcę koloru białego bo boję się że będzie mnie drażnić różnica między ekranem a obudową.

Oj, z własnego doświadczenia zdecydowanie odradzam. Niestety, oświetlenie TL3 jest żrąco niebieskie i kontrast ekranu z ciepłym światłem zewnętrznym odbijającym się od białej obudowy tylko pogarsza sytuację. Efekt jest okropny, chyba że ktoś lubi świecące na niebiesko książki.

eddie.t.h napisał(a):
W tych czytnikach pamięć wewnętrzna to po prostu karta SD. Przy odrobinie samozaparcia można sobie zrobić czytnik z dowolną wielkością pamięci.

Ale po co się męczyć, przecież TL3 ma gniazdo na zewnętrzną kartę SD, na której można sobie trzymać książki. Inna sprawa, że to dość żenujące, gdy "pamięć wewnętrzna" jest o rząd wielkości wolniejsza niż byle karta sd włożona do gniazda... Niestety, firma PB wolała zaoszczędzić parę centów na egzemplarzu, no cóż :-/

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


09 maja 2018 23:32:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: TL 3 różnice w pamięci wewnętrznej
[panjan]
Oj, z własnego doświadczenia zdecydowanie odradzam. Niestety, oświetlenie TL3 jest żrąco niebieskie i kontrast ekranu z ciepłym światłem zewnętrznym odbijającym się od białej obudowy tylko pogarsza sytuację. Efekt jest okropny, chyba że ktoś lubi świecące na niebiesko książki.

Już kilka razy piszesz o "żrąco niebieskim" podświetleniu PB TL3. Ja nic takiego w swoim egzemplarzu nie zauważam. Może Twoje oczy są uczulone na jakiś odcień bieli albo odbierają szersze spektrum widzialnego światła?
Moje oczy wkażdym razie "żrącej niebieskości" nie widzą.

Kolega pisał o uszkodzonej pamięci wewnętrznej, której tak zwyczjnie podmienić się nie da.
Co do szybkości fabrycznych kart SD się nie wypowiem bo ich prędkości nie mierzyłem. Używam zewnętrznej karty SD i jest ok. Natomiast nie za bardzo rozumiem po co ma być zainstalowany "demon prędkości". Aby wgrać kilkadziesiąt MB książek? Różnica w czasie kopiowania wyniesie pewnie ze 5s.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


10 maja 2018 6:11:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2017 16:14:29
Posty: 43
Post Re: TL 3 różnice w pamięci wewnętrznej
W tych czytnikach, jak chyba w każdych, zdarzają się lepsze i gorsze egzemplarze. Miałem dwa TL3, obydwa Ruby Red i wyświetlacze mimo, że modelowo te same, podświetlenie miały diametralnie różne. Jeden z nich faktycznie miał barwę mocno wpadającą w niebieski. Drugi dużo ładniejszy, ale też raczej bym zakwalifikował do zimnej bieli. Może [panjan] trafił właśnie taki egzemplarz.


10 maja 2018 19:31:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: TL 3 różnice w pamięci wewnętrznej
eddie.t.h napisał(a):
W tych czytnikach, jak chyba w każdych, zdarzają się lepsze i gorsze egzemplarze. Miałem dwa TL3, obydwa Ruby Red i wyświetlacze mimo, że modelowo te same, podświetlenie miały diametralnie różne. Jeden z nich faktycznie miał barwę mocno wpadającą w niebieski. Drugi dużo ładniejszy, ale też raczej bym zakwalifikował do zimnej bieli. Może [panjan] trafił właśnie taki egzemplarz.

To możliwe. W każdym razie po doświadczeniach z TL3 nigdy się nie skuszę na czytnik z białą obudową. Z czarną ten niebieski nie jest tak rażący - "przefarbowałem" sobie na próbę. Natomiast czerwono-niebieskiego RubyReda na trzeźwo raczej nie byłbym w stanie użytkować... ;)

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


12 maja 2018 13:49:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 maja 2018 20:12:33
Posty: 23
eCzytnik: Pocketbook Touch HD 2
Post Re: TL 3 różnice w pamięci wewnętrznej
jurate, jeśli nie kupiłaś czytnika polecam rozważyć touch hd 2 :D


15 maja 2018 17:07:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 maja 2017 14:45:56
Posty: 30
Post Re: TL 3 różnice w pamięci wewnętrznej
Niestety zmienił się producent dla Pocketboków i obecnie TL3 to shit - miałem stary "ciężki" i był to produkt o klasę lepszy od nowych wypustów.

-jakość dwie zamówione sztuki serial 1 i 2 a jakby z innej bajki: jeden podświetlenie zimne, drugi cieplejsze i ziarno na ekranie tak że czyta się słabo
-dwie sztuki: jeden znajduje aktualizacje drugi twierdzi że ma najnowsze...
-i najgorsze jedna sztuka łączy się z każdym szyfrowaniem Wi-fi druga nie łączy z WPA2...

Czytniki kupione na komunię zamiast boom-boxa żeby młodzież wsiąkała w klimat czytania a tu taki zonk...

-trzeci przypadek RubyRed koleżanki- schodzi farba w miejscu gdzie zapociła się ręka!

Jestem bardzo niezadowolony z nowych wypustów TL3 zwłaszcza że kilka osób uszczęśliwiłem czytnikami PB
-nauczka na prezenty i na polecenie Kindle PW2/3 te nie mają problemów z jakością a prywatnie: HD2

-Mój HD2 nie budzi zastrzeżeń: jest szybki, dobrze spasowany, świetne podświetlenie nie można się do niczego przyczepić poza tym że ze zgrabnego czytnika zrobiono grubą kobyłę (taka moda chyba)


05 cze 2018 10:37:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron