Teraz jest 28 mar 2024 23:01:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Nieśmiertelny temat - papier czy e-book? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2016 16:05:30
Posty: 44
Lokalizacja: Gdynia
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Re: Nieśmiertelny temat - papier czy e-book?
czytacz12 napisał(a):
papier zawsze z nami bedzie bo j ak braknie elektrycznosći to jak poczytacie na ipadzie ? :)


Na iPadzie i tak się trudno czyta, więc to złe zestawienie :)

_________________
Stanem duchowym niewiary jest desperacja.


24 lis 2016 15:08:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2016 14:29:30
Posty: 8
Lokalizacja: Tarnobrzeg
eCzytnik: ebook
Post Re: Nieśmiertelny temat - papier czy e-book?
U mnie sprawa wygląda podobnie, w domu czytam na papierze, książka ma swój klimat, szelest kartek jest niezastąpiony, po za tym ten zapach starych pożółkłych kartek jak dobre wino.
Nie sądzę żeby czytniki na dobre zdominowały papier, zawsze będą tylko zamiennikiem.


22 gru 2016 17:20:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Nieśmiertelny temat - papier czy e-book?
ksiazek112 napisał(a):
Nie sądzę żeby czytniki na dobre zdominowały papier, zawsze będą tylko zamiennikiem.


A ja bym się chętnie z Tobą założył, że za paredziesiąt lat ekolodzy doprowadzą do tego, że papier stanie się "wybitnie ekskluzywnym" nośnikiem treści pisanej i będzie na niego stać tylko bardzo bogatych ludzi.
Zobacz co się stało z drewnianymi meblami, porcelaną itp.
Moim zdaniem e-papier stanie się podstawowym nośnikiem pisanej informacji. Oczywiście to nie będzie e-ink tylko coś innego. Może coś w rodzaju cienkiej folii?

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


22 gru 2016 19:26:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Nieśmiertelny temat - papier czy e-book?
kriss.kg napisał(a):
...ekolodzy doprowadzą do tego, że papier stanie się "wybitnie ekskluzywnym" nośnikiem treści pisanej i będzie na niego stać tylko bardzo bogatych ludzi.
Zobacz co się stało z drewnianymi meblami, porcelaną itp.


Trochę to zabrzmiało, jakby ekolodzy doprowadzili do zastąpienia drewna i porcelany ersatzami :P

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


22 gru 2016 21:11:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Nieśmiertelny temat - papier czy e-book?
Papierowy beton ze swoimi wyświechtanymi frazesami o dotyku i zapachu ma się dobrze i raczej epapier w wydaniu E ink go nie przebije. Prawda jest taka czytniki w wielu przypadkach po chwilowym zachłyśnięciu się modą wylądowały w szufladach czy przepastnych zakamarkach szaf zajmowanych przez nieużowane akcesoria elektroniki użytkowej.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


22 gru 2016 21:21:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Nieśmiertelny temat - papier czy e-book?
Od 5 lat czytam tylko na czytniku. Czy brakuje mi ksiazek papierowych? Nie. Czasami tylko żałuję, że nie wszystko ukazuje się w formie ebooka. Jeśli spadną ceny ksiazek elektronicznych, to coraz więcej osób kupi czytniki


22 gru 2016 22:53:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Nieśmiertelny temat - papier czy e-book?
daro napisał(a):
Od 5 lat czytam tylko na czytniku. Czy brakuje mi ksiazek papierowych? Nie. Czasami tylko żałuję, że nie wszystko ukazuje się w formie ebooka. Jeśli spadną ceny ksiazek elektronicznych, to coraz więcej osób kupi czytniki

Jakbym sam to napisał.

Ja odkąd mam czytnik to nawet jak ktoś mi sprezentował książkę na urodziny czy imieniny to i tak kupowalem lub wymieniałem się z kimś na e-booka.

Nie wyobrażam sobie powrotu do czytania papierowych książek.

athame napisał(a):
Tak to jest, kiedy urządzenie służące wyłącznie* do czytania kupują ludzie którzy nie lubią czytać.


Nic dodać nic ująć. Na "modę" nic nie pomoże.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


23 gru 2016 0:37:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2016 16:05:30
Posty: 44
Lokalizacja: Gdynia
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Re: Nieśmiertelny temat - papier czy e-book?
daro napisał(a):
Od 5 lat czytam tylko na czytniku. Czy brakuje mi ksiazek papierowych? Nie. Czasami tylko żałuję, że nie wszystko ukazuje się w formie ebooka. Jeśli spadną ceny ksiazek elektronicznych, to coraz więcej osób kupi czytniki


Ja bym nie mógł. Nie wiem czemu, ale po dłuższym użytkowaniu czytnika czuję pieczenie oczów. Dużo podróżuję pociągiem, więc wtedy zawsze zabieram czytnik, ale w domu zwykle tradycyjna książka. Wiem, że to mało ekonomiczne, ale cóż ... .

_________________
Stanem duchowym niewiary jest desperacja.


30 gru 2016 13:41:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 gru 2017 11:38:52
Posty: 3
eCzytnik: brak
Post Re: Nieśmiertelny temat - papier czy e-book?
Cześć i przywitać się chciałem ze wszystkimi przy swoim pierwszym poście :>

Trochę chciałem nawiązać do off-topu sprzed ponad roku i przy okazji może rozwiać wątpliwości co niektórych osób odnośnie zachowania Facebooka. Tak się skalda, że w czasie mniej-więcej, kiedy zachodziły niepokojące was zmiany w portalu, gigant społecznościowy miał problem z Belgijskim sądem...
Nie jest dla nikogo tajemnicą, że Facebook zarabia głownie na reklamach. Te reklamy są profilowane na podstawie danych użytkowników, zarówno tych, które dobrowolnie zostawiamy na ich stronie, tych, które odkupują od innych dostawców, z angielskiego data resellers, i tych, które zbierają, śledząc Twoją aktywność na innych stronach. Jak się jednak okazuje, nie podobało się to paru osobom, których aktywność była przez giganta skanowana bez ich wiedzy - wystarczyło, że odwiedziłeś stronę FB BEZ LOGOWANIA SIĘ, a Facebook dalej sprawdzał, po których stronach skaczesz.
Poniżej pierwszy link na ten temat, który mi wyskoczył w wyszukiwarce - nie mam niestety własnego archiwum na ten temat:

http://tvn24bis.pl/tech,80/facebook-w-b ... 93305.html

Belgia to niby mały kraj, ale jak Belgia, to prawie jak unia. A zmusić Facebooka do ograniczenia szpiegowania użytkowników, to odciąć im źródło dochodu. W takim przypadku nic dziwnego, że Facebook próbuje wymusić na jak największej liczbie ludzi rejestracje i logowanie, poprzez natrętne komunikaty i ograniczanie widoczności treści dla niezalogowanych. Znaczy się nie mam ta to twardych dowodów, że to właśnie taki był ciąg przyczynowo-skutkowy zmian na FB, ale w tym przypadku mam wrażenie, że korelacja czasowa może wynikać z przyczynowości... ;)
---------------------------------------------

Wracając jednak do tematu książek, dopnę się do wielokrotnie wpisanego tutaj argumentu o zapachu papieru - przy nowych książkach zaczynam od wąchania produktu, przy starych nie zaciągam się z obawy przed grzybem, ale zapach starej biblioteki unoszący się w okolicy jest częścią radości z czytania... :>


14 gru 2017 12:19:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2018 13:39:19
Posty: 5
Lokalizacja: Tarnów
Post Re: Nieśmiertelny temat - papier czy e-book?
Pewnie z biegiem lat papier wyjdzie z użycia ale nie przewiduje jego szybkiego końca, jeszcze kilka pokoleń będzie czytać tradycyjne książki.


15 lut 2018 12:04:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2018 15:02:57
Posty: 3
Post Re: Nieśmiertelny temat - papier czy e-book?
Piepier, czy ebook..hmm. i jedno i drugie. Osobiście korzystam zarówno z książek papierowych, jak i z ebooków, choć odkąd korzystam z czytnika z e-ink, to czytam zdecydowanie więcej i są to w przeważającej części ebooki właśnie, być może dlatego, że osobiście, nie cierpię książek używanych :zakrecony:


03 kwi 2018 15:10:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2015 14:50:46
Posty: 58
eCzytnik: Kindle PW3, Pocketbook Touch Lux 3
Post Re: Nieśmiertelny temat - papier czy e-book?
Pytanie w temacie podobne do "krzesło czy jabłko", "samochód czy szafa" ;). KAżde ma swoje plusy, minusy, użytkowników w większym czy mniejszym zakresie.

_________________
Obrazek


28 cze 2018 18:06:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lis 2022 16:07:56
Posty: 15
Post Re: Nieśmiertelny temat - papier czy e-book?
Z sentymentu książki papierowe, ich zapach, lepiej się po prosto mi je czyta, natomiast czytnik bardzo ułatwia czytanie w podróży, bo nie muszę zabierać ze sobą ciężkich księg, więc nie umiem tutaj wybrać.


10 gru 2022 14:03:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron