Teraz jest 28 mar 2024 20:46:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
PocketBook Touch HD 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: PocketBook Touch HD
MAm pytanie do posiadaczy tego czytnika:
1. Czy PocketBook Touch HD obsługuje powiększanie czcionki lub zoomowanie przy pomocy gestu zbliżania i oddalania dwóch palców (szczypanie)
2. Czy działa dodawanie własnych czcionek?

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


26 lis 2017 10:41:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: PocketBook Touch HD
Czcionki własne można wgrywać (widać to na jednym ze zrzutów ekranu w mojej recenzji tego czytnika). Co do szczypania, nie pomnę (a nie mam przy sobie).

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


26 lis 2017 18:45:17
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: PocketBook Touch HD
Szczypanie działa, choć nie zawsze jest super dokładne.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


26 lis 2017 22:19:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: PocketBook Touch HD
Z czcionkami sobie poradziłem. Trzeba je wgrać to folderu system/fonts , a problem był taki, że mimo ustawienia wyświetlania ukrytych plików taki folder był niewidoczny. Wystarczy albo utworzyć folder system/fonts , umieścić w nim czcionki, albo dopisać ścieżkę dostępu z palca.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


27 lis 2017 8:20:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 maja 2017 14:45:56
Posty: 30
Post Re: PocketBook Touch HD
haerwu napisał(a):
Czy u was ekran też jest tak głęboko że zapałkę można położyć?



Chwal Pocketa swojego możesz bowiem mieć InkBooka płaskiego a wtedy wszystkie wady jego okażą się zaletami.

-ciesz się z zagłębionego ekranu bo przynajmniej czujesz gdzie się zaczyna ekran i nie wciskasz co chwilę ekranu dotykowego co doprowadzić może do szewskiej pasji
-j/w tyle że dzięki temu bezwiednie nie zasłonisz ekranu a czasami zmiana uchwytu np. w autobusie jest utrudniona
-zagłębiony ekran = podczerwień, dzięki temu nie powgniatasz sobie ekranu...

Jak ja ci zazdroszę problemów z Pocketem;)


05 gru 2017 10:32:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: PocketBook Touch HD
Czyżby niezadowolony klient z innowacyjnego systemu Flat Glass Solution™ w inkBOOK Prime?

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


05 gru 2017 17:59:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2017 19:42:00
Posty: 1
eCzytnik: PB631
Post Re: PocketBook Touch HD
Witajcie!

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem PocketBook Touch HD/631. Ogólnie ze sprzętu jestem zadowolony.
Póki co znalazłem dwa problemy:
- tytuły/nagłówki w plikach Mobi mają niewłaściwą wielkość czcionki (zdecydowanie za wielka), więc się rozjeżdżają,
- brak możliwości powiększania obrazków w plikach ePub i Mobi (przydatne przy technicznych książkach) - mogłoby być to rozwiązane tak, że poprzez dłuższe przytrzymanie palcem albo podwójne kliknięcie na obrazku, powinno go powiększać na cały ekran - z ewentualną możliwością skalowania "szczypaniem" i przesuwaniem obrazka po fragmencie.

Przydałby się serwer FTP, a jeszcze lepiej SFTP do bezprzewodowego wrzucania plików/książek :)
Nawet znalazłem odpowiednie pliki dla PocketBooków - pb_sshd, jednak skompilowane dla starszej wersji oprogramowania i na najnowszym buildzie nie działa.

Pozdrawiam,
Tomek


10 gru 2017 19:52:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2014 23:42:43
Posty: 14
eCzytnik: Pocketbook touch HD
Post Re: PocketBook Touch HD
Witam

Po instalacji coolreadera v0.0.6-17-61.3-pro5 nie działają mi ebooki z legimi oraz nie działa mi słownik "Błąd podczas otwierania słownika".

Jak to naprawić?


10 gru 2017 23:24:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 paź 2013 11:02:00
Posty: 8
eCzytnik: Kindle PW2, PB TL3
Post Re: PocketBook Touch HD
Grewest napisał(a):
Witam

Po instalacji coolreadera v0.0.6-17-61.3-pro5 nie działają mi ebooki z legimi oraz nie działa mi słownik "Błąd podczas otwierania słownika".

Jak to naprawić?

Z tego co wiem, Legimi działa tylko z domyślną aplikacją Pocketbooka (czyli FBReader). Pliki są zabezpieczone tak, żeby nie dało się ich otworzyć na innym urządzeniu, ani w innym programie.


11 gru 2017 9:33:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 maja 2017 14:45:56
Posty: 30
Post Re: PocketBook Touch HD
Alcek napisał(a):
Czyżby niezadowolony klient z innowacyjnego systemu Flat Glass Solution™ w inkBOOK Prime?


Rany gdyby to był tylko problem z płaskim ekranem :lol:
Moje przemyślenia na temat produktu ArtaTechu są w jego topicu tu za długo by pisać i nie na temat...

Natomiast ekran w HD/HD2 faktycznie jest głęboko i wymaga przyzwyczajenia się- w pewnych warunkach oświetleniowych (słońce z boku) na krawędzi ekranu robi się cień- co może lekko irytować choć nie wpływa na czytelność tekstu.
Druga zaleta ekranu w HD2 to jakość: jako że na ekranie brak jest typowej warstwy dotykowej nie spada kontrast i obraz jest jak żyleta.
I trzecia zaleta odświeżanie - nie wiem jak to jest zrobione ale ekran nie "ghostuje" nawet przy odswieżaniu co 10stron -a to np w Inkbook Prime było żenujące trzeba było wymuszać pełne odświeżanie co 2-3 strony.
I jedna wada wynikająca z czwartej zalety zalety :P
Podczerwień jest super czuła- wystarczy muśnięcie żeby wywołać funkcje ekranu- niestety te niepożądane również.


02 sty 2018 11:24:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 maja 2017 14:45:56
Posty: 30
Post Re: PocketBook Touch HD
adadam34 napisał(a):
edemen napisał(a):
Obawiam się iż takiej możliwości nie ma, przynajmniej w ustawieniach czytnika.
A chciałbym żeby można to było zrobić.

Zgadza się.
Niestety nie ma możliwości wyłączenia uśpienia w ustawieniach czytnika. Optymalnym rozwiązaniem była by możliwość wybrania czy czytnik ma wchodzić w stan uśpienia automatycznie czy ręcznie( za pomocą przycisku "power"). Pisałem nawet do "firmy" i otrzymałem odpowiedź, że zwrócą uwagę na problem programistom. Od tamtego czasu pojawiły się już dwie aktualizacje, ale w tej kwestii nic się nie zmieniło.
Szkoda, bo uważam to za poważny mankament. Ograniczenie obsługi jedną ręką czytnika, który z zasady powinien być mobilny jest dużym nieporozumieniem. Prawą ręką da się ( wkładam palec między okładki), ale lewą ni hu hu.
Pasują etui od TL2, zmieniałem, sprawdzałem, przy kombinacji Touch Lux HD i etui od TL2 ten problem nie występuje. Okładkę (etui) można obrócić o 360 stopni, ekran się nie wygasza, można normalnie czytać.
Podsumowując: osobiście odradzam kupowanie etui do TL HD i kupno etui do TL2,3. Poza tym jest sztywniejsze ( przednia część chroniąca ekran po zamknięciu).



Widzę że dużo osób nie lubi nowego etui do THD, mi marzy się taki Schell jaki jest aktualnie do TL3- niestety producent "jest gupi" i nie zrobi bo nie.
Na pocieszenie dodam że na znanym portalu jest pasujące etuii porównywalne z Schell do TL3 za ok 40pln.
Mam zamiar popełnić o nim reckę gdyż takie nabyłem i jestem bardzo zadowolony, pokrótce:

-działa usypianie, po przełożeniu okładki na plecki nie zasypia -ufff;)
-wykonanie na 5minus: miękka "eko skórka" plus microfibra od środka w "brudnym szarym kolorze"
-plastik muszelki przyjemny w dotyku, bez typowo Chińskich niedolewek, przyjemny w dotyku
- i tylko krawędź przedniej okładki mogła by być wykończona inaczej- tak jak w etui do TL3 "na grubo" teraz jest to cienka ostra krawędź

Czyli da się za połowę ceny zrobić "nołnejma" który zawstydza markowego producenta, po raz drugi nie rozumiem wydawcy PB...


16 lut 2018 10:27:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 kwi 2016 8:55:29
Posty: 26
eCzytnik: Kindle
Post Re: PocketBook Touch HD
W piątek doszedł do mnie TH2. Muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolona z jakości i cieszę się, że sprzedałam TL3, który lubiłam, ale miał swoje wady.

Podoba mi się zmiana koloru oświetlenia i nowa aplikacja do czytania. Wiem, że momentami nie jest najszybsza (wolno generuje liczbę stron), ale za to moim zdaniem lepiej wyświetla książki, niż np. TL3. Jako, że używam w 80% Legimi, to niestety, ale nie mogę korzystać z Coolreadera.

Jedynie co zmieniłam w czytniku od razu, to czcionki. Co prawda kroje mi się podobają (korzystam z typowych serif), ale gdy wzrok mi się męczy, to wolę jednak tłuściejsze. Ręcznie je pogrubiłam na komputerze i teraz jestem naprawdę zadowolona ;) Mam nadzieję, że w następnych modelach, Pocketbook doda opcję stopniowego pogrubiania czcionek tak jak chyba zrobiło to Kobo.

Ogólnie polecam czytnik. Wiem, że cena jest trochę wysoka, ale myślę, że warto. Mi udało się go dostać na promocji za 597 zł. Używa mi się go tak samo dobrze jak PW3, a może nawet i lepiej, bo mogłam dodać sobie bez problemu nowe czcionki i je pogrubić. Nie mówiąc już o Legimi ;)


18 lut 2018 18:11:46
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: PocketBook Touch HD
A w jaki sposób pogrubiłaś czcionki?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


18 lut 2018 19:50:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 kwi 2016 8:55:29
Posty: 26
eCzytnik: Kindle
Post Re: PocketBook Touch HD
W całkowicie amatorski sposób i prawdopodobnie błędny, ale działa ;) Użyłam programu FontForge. Najpierw w Element -> Właściwości fontu zmieniłam nazwy, a samo pogrubienie jest w Element -> Style -> Zmień grubość (Trzeba najpierw zaznaczyć wszytkie litery ctrl + A).
Zmieniam tam tylko tą pierwszą wartość "pogrub o", a resztę zostawiam. Zazwyczaj pogrubiam o wielokrotności 5, np. 10, 15, 20 jednostek. Więcej raczej nigdy nie potrzebowałam.
Często w tym programie wyskakują jakieś błędy, ale ja się tym nie przejmuje ;) Klikam na koniec PLik -? Generuj fonty i tam się tylko upewniam, że wybrałam format ttf i to wszystko.


19 lut 2018 6:47:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 maja 2017 20:38:30
Posty: 7
eCzytnik: Pocketbook mini
Post Re: PocketBook Touch HD
Tak nieśmiało zapytam - jak w CR na tym czytniku zaznaczyć cytat? Niestety, nie potrafię tego znaleźć :(.


04 mar 2018 16:10:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: