Teraz jest 29 mar 2024 15:17:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Kobo Aura H2O - opinie użytkowników 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2017 16:29:32
Posty: 16
eCzytnik: szukam
Post Re: Kobo Aura H2O - opinie użytkowników
a ja jeszcze zapytam czy tez macie problemy z dropboxem na PB?


08 lut 2017 3:22:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Kobo Aura H2O - opinie użytkowników
Nie mam żadnych


08 lut 2017 8:56:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Kobo Aura H2O - opinie użytkowników
Kompletnie zero problemów i jest to fajnie zrobione :)


08 lut 2017 12:30:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2017 16:29:32
Posty: 16
eCzytnik: szukam
Post Re: Kobo Aura H2O - opinie użytkowników
Witam,

Dziękuję za pomoc, PockedBook HD dotarł. Samczytnik naprawdę super wykonany i działa sprawnie.
W samym czytniku jedną wadę zauważyłem - łatwo się palcuje.

Inną rzeczą jest - oryginalne etui. Po zamknięciu pocket się usypia. Super! ale jak wywinę okładkę do tyłu - trzymam okładkę pod spodem - czytnik również się usypia!!! wtf?


14 lut 2017 1:37:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Kobo Aura H2O - opinie użytkowników
Magnes w okładce jest mocny jak nienawiść teściowej dlatego tak się dzieje. Ot taka nieprzemyślana niedoróbka przy produkcji


14 lut 2017 10:47:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Kobo Aura H2O - opinie użytkowników
Oj nie lubię tego mojego 160 kilo bez kości szczęścia. Wredna i tyle


14 lut 2017 12:43:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Kobo Aura H2O - opinie użytkowników
A ja mam Kobo Aurę H2O, używam epubów bez konwertowania i nie widzę problemu.
Jeszcze ani raz nie zdarzyło mi się konwertować, nawet nie wiem jak...

Aura ma za to inny problem - beznadziejną obsługę pdf.

Pocketbook ma za to bardo przydatną funkcję (Pocketbooka też mam): send to pocketbook.


17 mar 2017 23:33:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Kobo Aura H2O - opinie użytkowników
michalt001 napisał(a):
Aura ma za to inny problem - beznadziejną obsługę pdf.


To prawda, taka jest niestety przypadłość wszystkich czytników Kobo.

michalt001 napisał(a):
Pocketbook ma za to bardo przydatną funkcję (Pocketbooka też mam): send to pocketbook.

W Kobo znakomicie działa usługa Pocket - pobieranie stron WWW do późniejszego czytania na czytniku. Niestety, nie da się (jak w Send-to-PocketBook) wysyłać w ten sposób własnych dokumentów.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


18 mar 2017 9:18:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2014 17:21:22
Posty: 73
eCzytnik: Kindle PW3, Kobo Libra 2
Post Re: Kobo Aura H2O - opinie użytkowników
Odesłałbym do swojego poprzedniego postu (kobo-f185/kobo-aura-h2o-mocne-i-slabe-strony-t15024.html). Czytnik jest wysokiej jakości, chociaż zgadzam się, że żeby czytać tak, jak zaplanowali to twórcy, trzeba konwertować ebooki do KEPUB poprzez Calibre. Dlatego też, gdybym teraz kupował czytnik, wybrałbym pewnie Paperwhite'a 3 i miał to z głowy.


16 kwi 2017 17:12:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Kobo Aura H2O - opinie użytkowników
miałem ostatnio możliwość pobawić się Kindle Paperwhite którego wcześniej używałem. Jest dobrze wykonany i szybko działa, ale w porównaniu z Kobo Aura przeszkadza za mały ekran, który jest na dodatek nieefektywnie wykorzystany (za duże marginesy i stopki) i niesamowicie uboga możliwość zmiany parametrów tekstu (8 wielkości czcionek i 3 marginesy/interlinie to jakiś żart... ). Szczególnie że do użytku nadaje się mniej niż połowa opcji, a więc mamy do dyspozycji tak naprawdę po 3-4 rozmiary czcionki i po 1 wiekości marginesu/interlinii.

Kobo nawet przed patchowaniem daje 3x większe możliwości, a po wykonaniu patcha zyskujemy bardzo precyzyjną regulację dzięki czemu ekran może być wykorzystany w 98% i mieści się prawie dwukrotnie więcej tekstu. Niby różnica wielkości samych ekranów nie taka wielka, ale w praktyce dzięki o wiele lepszemu wykorzystaniu powierzchni różnica jest ogromna.

Nadal nie rozumiem czemu inne marki nie dadzą użytkownikowi możliwości precyzyjnego ustawiania tekstu pod swoje gusta, czy to takie trudne wprowadzić w każdym czytniku ustawiania marginesu/interlinii/wielkości czcionek co 1 pkt? To ogromnie ułatwia czytanie jak się ma do dyspozycji niewielki ekranik czytnika, gdzie każdy centymetr jest cenny.

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


22 maja 2017 21:09:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2016 18:14:33
Posty: 167
eCzytnik: Pocketbook Touch HD3
Post Re: Kobo Aura H2O - opinie użytkowników
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Kobo Aura H2O.
Zachwyt, to słowo znakomicie opisuje to, co czuję mając w ręku ten czytnik. Rozmiar jednak ma znaczenie, to niesamowity komfort czytać na ekranie 6,8 cala.
Już po wyjęciu z pudełka i pierwszej próbie czytania książki, byłem zachwycony jakością ekranu.
Ale nie byłbym sobą gdybym nie chciał usprawnić tego, co dobre.
Najpierw zainstalowałem patch dzielenia wyrazów(jeszcze raz dzięki dla Cyfranka i Robika).
Potem, wyedukowany przez internet dołożyłem resztę patchów.
Po kolei zaznaczyłem:
Custom left & right margins`(to już było domyślnie na ,,yes'')
Custom font sizes
Freedom to advanced fonts control
ePub fixed/adjustable top/bottom margins
Custom reading footer style


Wgrałem według instrukcji i cud! ekran wypełniony prawie maksymalnie, stopka malutka w dodatku w formacie 1/2 a nie page 1 of 2.
Jednak nie wszystko było idealne.
Po spatchowaniu powinienem mieć możliwość zwiększania grubości własnoręcznie dogranych czcionek, stała się jednak rzecz dziwna, wybrałem czcionkę Bookerly, pokazała się przy niej funkcja advanced, jednakże suwak nie spełniał swego zadania, czyli nie zwiększał wagi czcionki.
Mało tego, po wybraniu Ceacili działo się to samo :shock:
Widocznie trzeba jeszcze coś innego zaznaczyć na ,,yes'' ale co, nie mam pojęcia.
Natychmiast zrobiłem nowy plik Root.tgz z zaznaczeniem ,,no'' przy
Custom font sizes
Freedom to advanced fonts control

Wgrałem na czytnik, poczekałem aż się zrestartuje i mogłem już w oryginalnych czcionkach Kobo zwiększać wagę czcionki.
Podoba mi się to, że nawet jak coś będzie nie tak, można cofnąć zmiany w prosty sposób.

Jeszcze jedna rzecz mnie zaskoczyła pozytywnie, otóż pomyślałem sobie czy nie dałoby się tak Aury podłączyć do smartfona.
I owszem, udało się. Czytnik pokazał się jako dysk wymienny. Już mi nie przeszkadza że nie można używać na Kobo Dropboxa, bo mam go zainstalowanego w smartfonie który zawsze mam przy sobie. Wystarczy odpowiedni kabelek i można z telefonu przesyłać książki na czytnik. Miód i malina.

Niech mi jeszcze proszę, ktoś doradzi co zrobić żeby mi to nieszczęsne Bookerly działało jak należy, a będę najszczęśliwszym człowiekiem na świecie.


27 maja 2017 0:17:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Kobo Aura H2O - opinie użytkowników
edemen napisał(a):
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Kobo Aura H2O. Zachwyt, to słowo znakomicie opisuje to, co czuję mając w ręku ten czytnik.

Po spatchowaniu powinienem mieć możliwość zwiększania grubości własnoręcznie dogranych czcionek, stała się jednak rzecz dziwna, wybrałem czcionkę Bookerly, pokazała się przy niej funkcja advanced, jednakże suwak nie spełniał swego zadania, czyli nie zwiększał wagi czcionki. Niech mi jeszcze proszę, ktoś doradzi co zrobić


sprawdziłem (najnowszy software 4.6.9995 + patch) - samodzielnie wgrane czcionki (w tym Bookerly) w książkach formatu ePub i KePub można regulować również na grubość (40-50 ustawień grubości do wyboru). Być może w starszej wersji softu było coś inaczej albo miałeś książkę sformatowaną w taki sposób, że akurat w niej taka zmiana nie była tam możliwa. Na starszym oprogramowaniu pamiętam, że też to było możliwe.



p.s. - fajna jest ta wolność precyzyjnego ustawiania wszystkiego pod siebie, prawda :) Aż dziw, że tyle lat mija i tylko Kobo takie coś oferuje.... to powinien być standard w każdym czytniku.

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


23 lis 2017 16:39:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: