Teraz jest 28 mar 2024 11:20:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Nowy Cool Reader (v0.0.6-17-43) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2017 13:28:48
Posty: 1
eCzytnik: Pocketbook Touch HD
Post Re: Nowy Cool Reader (v0.0.6-17-43)
Hej,
Na mojego PocketbBook'a Touch HD wgrałam ostatnią wersję CoolReadera i mam problem, że w pliku ePUB (innych nie sprawdzałam), pomimo wyboru innej czcionki zmiana nie następuje - zaznaczę, że próbowałam zarówno przy włączonych, jak i wyłączonych opcjach "wbudowane style" i "wbudowane czcionki".
W czym może tkwić jeszcze problem? Będę wdzięczna za wskazówki.
Pozdrawiam


20 paź 2017 13:43:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: Nowy Cool Reader (v0.0.6-17-43)
Wyłącz w opcjach czcionkę wydawcy (Publisher font).


20 paź 2017 17:21:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2011 14:42:23
Posty: 4
Lokalizacja: Szczecin
eCzytnik: PB THD
Post Re: Nowy Cool Reader (v0.0.6-17-43)
GolDek napisał(a):
Książek z Legimi nie otworzysz w innej aplikacji niż domyślna.

A gdyby zrobić tak że wszystkie swoje książki mieć w formacie innym niż EPUB (Mobi etc) i ustawić CR jako domyślny czytnik - wtedy książki z Legimi (lądujące na czytniku jako EPUB ztcp) byłyby otwierane przez domyślną aplikację.


23 lis 2017 17:04:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2013 15:41:05
Posty: 102
eCzytnik: Kobo Forma / Kindle Oasis
Post Re: Nowy Cool Reader (v0.0.6-17-43)
Zainstalowałem najnowszego CR na InkPadzie 3, ale niestety wyświetla mi zamiast listy rozdziałów listę plików html które znajdują się w epubie. Można gdzieś to zmienić? Bo jedyne co udało mi się wykopać w ustawieniach to zmiana wyglądu listy tych "rozdziałów" :eee
[edit]
Okazuje się, że jednak inne epuby mają poprawnie odczytywane rozdziały i to niezależnie czy są wydawane oficjalnie czy robione samodzielnie (książka w której nie mogłem zobaczyć właściwych rozdziałów była robiona samodzielnie i w innym programie były widoczne). :?


21 lut 2018 13:28:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2013 15:41:05
Posty: 102
eCzytnik: Kobo Forma / Kindle Oasis
Post Re: Nowy Cool Reader (v0.0.6-17-43)
Czy pojawiał się już taki problem że CR zapominał ostatnio czytaną stronę i zaczynał od początku książki? Zdarzyło mi się to na IP3 już dwa razy, więc to raczej nie przypadek. No chyba że to kwestia samego IP3, co by mnie wcale nie zdziwiło :roll:


27 lut 2018 8:23:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2016 18:14:33
Posty: 167
eCzytnik: Pocketbook Touch HD3
Post Re: Nowy Cool Reader (v0.0.6-17-43)
Miałem kiedyś taki problem, ale pewien szanowny forowicz(już nie pomnę który) wyjaśnił mi, że trzeba przed otwarciem kolejnej książki, zamknąć tę akurat czytaną. Po prostu CR3 gubi się gdy ma otwarte wiele instancji. Od tej pory problem zniknął.


27 lut 2018 12:00:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lut 2018 21:07:33
Posty: 4
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Nowy Cool Reader (v0.0.6-17-43)
Mam takie pytanie troszkę off topic:
Czy w Pocketbook'ach CR zapisuje swoje zakładki na konto DropBox? Czy może konto te służy jedynie do pobierania nowych książek na czytnik? Chodzi mi o synchronizacje i czytanie na innym urządzeniu książek od ostatniej pozycji jak i przeglądanie zaznaczonych zakładek.


27 lut 2018 12:29:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2013 15:41:05
Posty: 102
eCzytnik: Kobo Forma / Kindle Oasis
Post Re: Nowy Cool Reader (v0.0.6-17-43)
edemen napisał(a):
Miałem kiedyś taki problem, ale pewien szanowny forowicz(już nie pomnę który) wyjaśnił mi, że trzeba przed otwarciem kolejnej książki, zamknąć tę akurat czytaną. Po prostu CR3 gubi się gdy ma otwarte wiele instancji. Od tej pory problem zniknął.

Zamyka się je w menadżerze zadań, czy może jest jakiś inny sposób?


27 lut 2018 15:21:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2016 18:14:33
Posty: 167
eCzytnik: Pocketbook Touch HD3
Post Re: Nowy Cool Reader (v0.0.6-17-43)
Można w menedżerze jak najbardziej, ale można sobie po prostu ustawić którąś strefę dotyku na zadanie ,, zamknij książkę''.
Ja na przykład mam długie dotknięcie na środek góra.


27 lut 2018 15:52:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 maja 2017 14:45:56
Posty: 30
Post Re: Nowy Cool Reader (v0.0.6-17-43)
Witam!

Czy ktoś wie w jaki sposób można edytować pozycje menu podręcznego?

Mam program w wersji 5, jest tam nowa skórka całkiem ładna ale beż żadnych opcji personalizacji.
Chciałbym pod niepasujące mi skróty podłożyć inne pozycje np: zmniejszenie/zwiększenie czcionki, otwarcie pliku, włączenie podświetlenia itp. (taki standard)
obecne opcje typu cytaty nie są mi potrzebne.
Gdy instalowałem CR przed oczami miałem bogactwo ustawień z AIreadera ale się chyba przeliczyłem , jak na razie ten program nadaje się tylko do czytania książek o tak prozaicznej czynności jak zmiana wielkości czcionki bez wykałaczki do wciskania mikrokontrolek można zapomnieć.
Ciekawe co miał na myśli autor projektując taki interfejs...

Jeśli rozumiem filozofię CR GUI to chyba muszę sobie napisać własną skórkę?
Może ktoś ma większe doświadczenie i podpowie gdzie można pogrzebać celem osiągnięcia w/w zmian.


01 mar 2018 11:46:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2017 16:16:24
Posty: 14
eCzytnik: Poclketbook Touch Lux 3
Post Re: Nowy Cool Reader (v0.0.6-17-43)
Witam,
Mam najnowszy firmware w Touch HD oraz najnowszą wersję CR. Doświadczam dwóch niekomfortowych sytuacji:
1. od czasu instalacji CR średnio co pięć stron czytnik nie reaguje na przełączanie. Muszę dwa razy naciskać przycisk aby przeskoczyła strona do przodu :::? ;
2. jak zamykam czytnik na czytanej książce, to po ponownym uruchomieniu książka jest uruchamiana przez aplikację wbudowaną zamiast przez CR :| . Dopiero jak zamknę aplikację przez Menadżera zadań, to książka ta jest uruchamiana przez CR.

Mam tego już lekko dosyć, chociaż uwielbiam CR z jego paskiem postępu czytania... Niemniej jeśli nie da się tego rozwiązać, to będę musiał go usunąć. Czy u Was też te objawy występują? Może coś źle zainstalowałem?


12 mar 2018 12:36:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 maja 2017 14:45:56
Posty: 30
Post Re: Nowy Cool Reader (v0.0.6-17-43)
treborm napisał(a):

Mam tego już lekko dosyć, chociaż uwielbiam CR z jego paskiem postępu czytania... Niemniej jeśli nie da się tego rozwiązać, to będę musiał go usunąć. Czy u Was też te objawy występują? Może coś źle zainstalowałem?


Zainteresuj się plikiem extensions.cfg z tego wątku:
http://forum.eksiazki.org/pocketbook-f169/touch-hd-2-cool-reader-t16824.html

Możesz całą instalkę z tego zrobić, HD i HD2 różnią się tylko regulacją barwy podświetlenia, softwarowo są takie same.
U mnie nie ma żadnych przypadłości ani takich jak ty opisujesz ani koledzy tj. mogę otwierać kilka książek po kolei i mieć je w pamięci a i tak CR pamięta stronę.


13 mar 2018 10:09:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2017 16:16:24
Posty: 14
eCzytnik: Poclketbook Touch Lux 3
Post Re: Nowy Cool Reader (v0.0.6-17-43)
Dziękuję Ci mojo :) . Sprawdzę wieczorem i dam znać czy pomogło. Zastanawiała mnie sytuacja związana z okładką do wybudzania, którą inni opisywali. Ja po zakupie swojego czytnika THD nie doświadczyłem problemów z usypianiem po otwarciu okładki. Być może producent doszedł do wniosku, że trzeba poprawić to i owo i wypuścił nieco inną konstrukcję. Doszukuję się tzw. "dziury w całym" :roll: przy moich przypadłościach. Ale faktycznie sprawdzę instalkę z tego wątku.

EDIT:
Sprawdziłem i na początku testów po nadpisaniu plików CR tymi, z wątku o THD2, ciągle miałem to samo. Już chciałem wyrzucać CR z czytnika, ale mnie coś tknęło :idea . Uruchomiłem aktualizację CR OTA i o dziwo :o , znalazł nowszą wersję. Myślę sobie, że skoro tak, to sprawdzę również firmware do czytnika. I tu również było zaskoczenie - czytnik zaktualizował się oprogramowaniem z końca lutego tego roku. Wydawało mi się, że posiadam najnowsze wersje oprogramowania a tu takie zaskoczenie :lol: (Wifi normalnie mam ciągle wyłączone).
Oczywiście sprawdziłem po tych operacjach działanie CR - przerzucanie stron oraz ponowne uruchamianie. No i sukces :D ! Funkcjonuje bez problemu! Poprzednio po zakończeniu czytania w CR, jak uruchamiał się czytnik, widziałem przez czas startu urządzenia stronę, na której kończyłem czytanie, po czym uruchamiał się domyślny soft do czytania z Pocketbooka (zapewne fbreader). Natomiast teraz widzę, że mignie mi ta strona po paru sekundach od startu, ale książka pozostaje dalej w CR. O to mi chodziło!
Dzięki jeszcze raz za pomoc :)


14 mar 2018 9:59:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2015 12:34:22
Posty: 15
eCzytnik: Boox 60, inkBook, PocketBook HD2
Post Re: Nowy Cool Reader (v0.0.6-17-43)
Uwaga dla tych co mają HD2 i CR i dodatkowo Legimi
Najnowsze oprogramowanie czytnika (HD i HD2) ma inną bazę niż poprzednie czytniki z tego powodu musi mieć inną strukturę pliku extensions. Jest to wszystko wyjaśnione na podlinkowanej wcześniej stronie (Google translator dobrze sobie z nią radzi)
https://papierlos-lesen.de/cool-reader- ... uch-hd-1-2

Po instalacji CR z tej strony i podmianie podanego na dole strony pliku extensions wszystko działa poprawnie.
Jeżeli chcesz, aby książki domyślnie otwierały się z oprogramowania czytnika a CR był alternatywą dostępną w menu kontekstowym (wtedy działa czytanie w aplikacji Legimi) to trzeba zamienić w tym pliku kolejność aplikacji w ten sposób:
Z
epub:@EPUB_file:1:cr3-pb.app,eink-reader.app:ICON_EPUB
na
epub:@EPUB_file:1:eink-reader.app,cr3-pb.app:ICON_EPUB

Wszystko będzie działało bez problemów do momentu aż aplikacja Legimi się nie synchronizuje się. Podczas synchronizacji dodaje ona na końcu pliku extensions swoje wpisy:
epub:@EPUB_file:1:fbreader.app,AdobeViewer.app:ICON_EPUB
epub:@EPUB_file:1:fbreader.app,AdobeViewer.app:ICON_EPUB
I całość się "wywala" to znaczy CR działa z menu kontekstowym, ale w aplikacji domyślnej giną opcje notatek i czytaj na głos.
Po ponownym wgraniu poprawnego piku extensions wszystko wraca do normy do momentu synchronizacji Legimi.

Pytanie czy jest możliwe zablokowanie pliku extensions przed nadpisaniem go przez aplikację Legimi?


14 mar 2018 13:56:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Nowy Cool Reader (v0.0.6-17-43)
Tobiaszek napisał(a):
....Pytanie czy jest możliwe zablokowanie pliku extensions przed nadpisaniem go przez aplikację Legimi?


Nadanie atrybutu "read only" plikowi extensions?

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


14 mar 2018 15:53:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: