Teraz jest 28 mar 2024 12:45:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Aplikacja Legimi na InkBOOK Classic 2 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Aplikacja Legimi na InkBOOK Classic 2
Przetestowałem ostatnio aplikację Legimi na inkBOOK Classic 2 - najbardziej przystępny cenowo czytnik, na którym można z niej korzystać.

Starałem się przedstawić działanie aplikacji, nie pomijając jej słabszych stron.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


26 lip 2017 22:25:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: Aplikacja Legimi na InkBOOK Classic 2
Na jednym ze zdjęć widać, że masz wersję 2.47.7 Legimi. Tymczasem najnowsza dostępna na stronie Legimi to nadal 2.47.6 z grudnia z wciąż nienaprawionymi błędami. Wiesz może, skąd mogę pobrać tę nowszą?

Cytuj:
Mi najbardziej przypadła do gustu czcionka Sanchez.

Prawdę mówiąc, nie masz wielkiego wyboru, bo żadna z pozostałych nie nadaje się na e-ink, a własnej nie można wybrać. Po roku patrzenia rzygać mi się już od sancheza chciało, więc sobie podmieniłem fonty na coś bardziej przyzwoitego, co i Tobie polecam.

Cytuj:
Przy przejściu do następnego rozdziału na chwilę pojawia się okno z komunikatem „wczytuje”. Przy krótkich rozdziałach może to być trochę irytujące.

Jest jeszcze gorzej. W rozdziałach dłuższych niż kilka stron "wczytuje" pojawiają się także wewnątrz rozdziału, a wówczas manifestują się kolejne błędy i zaczynają błędnie działać linki (np. przypisy umieszczone na końcu takiego rozdziału). Poza tym niemiłosiernie spowalniają przeszukiwanie i przechodzenie między rozdziałami, a w niektórych przypadkach trzeba to robić często (np. przypisy na końcu książki, polinkowane pozycje dwujęzyczne). Każdy "wczytuj" trwa tyle, ile wczytanie całego ebooka w innej aplikacji. Do stu prezesów, cóż tam można tak długo co chwilę wczytywać?! :[

Ogólnie rzecz biorąc, apka legimi dla inkbooka wygląda mi na abandonware: masa nienaprawianych błędów i brak jakiegokolwiek rozwoju.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


27 lip 2017 3:12:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: Aplikacja Legimi na InkBOOK Classic 2
"Jest też sposób na bezpłatne korzystanie z oferty z Legimi, ale o tym w następnym odcinku."
aż nie mogę się doczekać:)
mi w tej aplikacji brakuje funkcji przejdź do strony.
Często czytam na rożnych urządzeniach i niestety funkcjonalność synchronizacji pozostawia wiele do życzenia.
Z reguły sprowadza się to do zapamiętania numeru strony i ręcznym przewijaniu do tej strony na drugim.
Stanęło na tym że synchronizacje robię tylko raz jak wygaśnie licencja i trzeba połączyć się z serwerem w celu aktualizacji.
takie samo szukaj przydałoby się na półce.
często dodaję książki poprzez stronę www. później na czytniku jak chcę zacząć czytać jakaś pozycję dodaną jakiś czas temu to trzeba tą listę przewijać i szukać, a szczególnie jak dana pozycja jest wielotomowa.
Przydałaby się taka lista do przeczytania gdzie można by posegregować książki w kolejności do przeczytania. a teraz ostatnio dodane pojawiają się jako pierwsze.
Przy cyklach ciężko po nazwie jeśli nie jest to stricte podane część1 vol 2 zorientować się w kolejności czytania.
Weźmy na to taki cykl fundacja. jak ktoś świeży sięga to skąd ma wiedzieć od którego tytułu zacząć by czytać chronologicznie.


27 lip 2017 12:37:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Aplikacja Legimi na InkBOOK Classic 2
panjan napisał(a):
Na jednym ze zdjęć widać, że masz wersję 2.47.7 Legimi. Tymczasem najnowsza dostępna na stronie Legimi to nadal 2.47.6 z grudnia z wciąż nienaprawionymi błędami. Wiesz może, skąd mogę pobrać tę nowszą?

Cytuj:
Mi najbardziej przypadła do gustu czcionka Sanchez.

Prawdę mówiąc, nie masz wielkiego wyboru, bo żadna z pozostałych nie nadaje się na e-ink, a własnej nie można wybrać. Po roku patrzenia rzygać mi się już od sancheza chciało, więc sobie podmieniłem fonty na coś bardziej przyzwoitego, co i Tobie polecam.

Cytuj:
Przy przejściu do następnego rozdziału na chwilę pojawia się okno z komunikatem „wczytuje”. Przy krótkich rozdziałach może to być trochę irytujące.

Jest jeszcze gorzej. W rozdziałach dłuższych niż kilka stron "wczytuje" pojawiają się także wewnątrz rozdziału, a wówczas manifestują się kolejne błędy i zaczynają błędnie działać linki (np. przypisy umieszczone na końcu takiego rozdziału). Poza tym niemiłosiernie spowalniają przeszukiwanie i przechodzenie między rozdziałami, a w niektórych przypadkach trzeba to robić często (np. przypisy na końcu książki, polinkowane pozycje dwujęzyczne). Każdy "wczytuj" trwa tyle, ile wczytanie całego ebooka w innej aplikacji. Do stu prezesów, cóż tam można tak długo co chwilę wczytywać?! :[

Ogólnie rzecz biorąc, apka legimi dla inkbooka wygląda mi na abandonware: masa nienaprawianych błędów i brak jakiegokolwiek rozwoju.

Co do wersji 2.47.7 to powiadomienie na czytniku pojawiło mi się powiadomienie o aktualizacji i zaaktualizowalem. Ta wersja jest pewnie pobierana z InkBookAppStore. Zmian w działaniu apliakcji nie zauważyłem. Dziękuję za radę z czcionką.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


27 lip 2017 20:20:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: Aplikacja Legimi na InkBOOK Classic 2
athame napisał(a):
panjan napisał(a):
Ogólnie rzecz biorąc, apka legimi dla inkbooka wygląda mi na abandonware: masa nienaprawianych błędów i brak jakiegokolwiek rozwoju.

Pojechałeś…

Czyżby? Na inkbooku Legimi jest w wersji 2.46.6, na generycznym androidzie – 2.56.7, w której przynajmniej część upierdliwych błędów nie występuje.

Cytuj:
To po prostu port z innej platformy,

Z jakiej? Główną platformą jest chyba android, nie? A inkbook to też android w końcu.

Alcek napisał(a):
Co do wersji 2.47.7 to powiadomienie na czytniku pojawiło mi się powiadomienie o aktualizacji i zaaktualizowalem. Ta wersja jest pewnie pobierana z InkBookAppStore. Zmian w działaniu apliakcji nie zauważyłem.

Dzięki. Nie mogę niestety zlokalizować tego "sklepu" (mój stary obsidian nie jest do niego podpięty). Pewnie i tak nic grubszego nie naprawili.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


27 lip 2017 23:55:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Aplikacja Legimi na InkBOOK Classic 2
Aplikacja Legimi na inkBooki doczekała się aktualizacji do wersji 2.58

Na stronie Legimi wymienione są nastąpujące zmiany:
Cytuj:
- Zmiana w sposobie płacenia punktami Klubu Mola Książkowego
- Możliwość dokonania zakupu środkiem płatniczym podłączonym do konta
- Poprawione wyświetlanie wybranych książek
- Ładowanie czcionek użytkownika z katalogu "Fonts" na karcie pamięci czytnika

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


03 wrz 2017 19:32:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: Aplikacja Legimi na InkBOOK Classic 2
W tym wszystkim naprawdę istotne jest:
Cytuj:
- Ładowanie czcionek użytkownika z katalogu "Fonts" na karcie pamięci czytnika

oraz bonus: rozmiar fontu można zmieniać co jednostkę, a nie co dwie, jak było do tej pory. Zaprawdę dobra zmiana.
Mam tę wersję na komórce i tablecie. Na razie z różnych względów nie chcę ryzykować instalacji na czytniku.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


03 wrz 2017 22:26:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Aplikacja Legimi na InkBOOK Classic 2
Sprawdzałeś czy to działa i pozwala na dodawanie własnych czcionek? Gdzie ten katalog fonts trzeba umieścić?

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


05 wrz 2017 21:37:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: Aplikacja Legimi na InkBOOK Classic 2
Alcek napisał(a):
Sprawdzałeś czy to działa i pozwala na dodawanie własnych czcionek? Gdzie ten katalog fonts trzeba umieścić?

Działa bardzo dobrze. Katalog fonts ma być tam, gdzie wszystko, czyli w miejscu, które na mojej komórce nazywa się "wewnętrzna pamięć współdzielona" i widoczna jest w systemie plików jako /storage/emulated/0/.
Nb. w google play jest już 2.59. Podobno poprawili synchronizację. Zobaczymy...

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


06 wrz 2017 0:14:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: Aplikacja Legimi na InkBOOK Classic 2
Zainstalowałem tą najnowsza wersję i strasznie wydłużyła się synchronizacja.
przy okazji jak skoczyć do konkretnej strony? ten suwak przy tomiszczach liczących po 800 stron jest średnio precyzyjny


06 wrz 2017 13:13:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: Aplikacja Legimi na InkBOOK Classic 2
puchatek2 napisał(a):
Zainstalowałem tą najnowsza wersję i strasznie wydłużyła się synchronizacja.

Działa rzeczywiście długo, w dodatku sama się aktywuje, mimo wyłączenia stosownej opcji. Ale w wersjach 2.5* synchronizacja w ogóle jest popsuta i niestety ostatnie update'y jej nie naprawiły. Nie wiem, może mam za dużo na półce, w każdym razie ani komórka, ani tablet nie są w stanie w pełni się zsynchronizować, a na koniec zawsze pokazują przez ułamek sekundy jeden z kilku komunikatów o błędzie. To mnie powstrzymuje przed aktualizacją apki na czytniku – wersje 2.4* wydają się w tym względzie działać o wiele lepiej.
Cytuj:
przy okazji jak skoczyć do konkretnej strony?

Nie sądzę, żeby była taka możliwość. Spis treści i suwak, to wszystko.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


13 wrz 2017 0:32:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Aplikacja Legimi na InkBOOK Classic 2
W wersji 2.60.4 aplikacji Legimi ebook na InkBOOki na InkBOOKi wprowadzono tworzenie kolekcji. Działa to całkiem przyzwoicie. Aplikacja pozwala na tworzenie i usuwanie kolekcji. Książki usuwane lądują w pseudokolekcji o nazwie "kosz".

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


08 lis 2017 21:33:56
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: