Teraz jest 28 mar 2024 18:29:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Następna strona
Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wątek 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 23:44:02
Posty: 64
eCzytnik: Kindle 4 Touch, Kindle Paperwhite 4
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
U mnie na Mac OS 2.0.24 działa prawidłowo, ale 2.0.25 dla tych samych książek niestety nie


25 mar 2017 15:37:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
emindflow napisał(a):
U mnie na Mac OS 2.0.24 działa prawidłowo, ale 2.0.25 dla tych samych książek niestety nie

Bardzo proszę o podanie kilku takich problematycznych tytułów. Możne być przez PM.


27 mar 2017 8:24:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
bravosx napisał(a):
Zauważyłem, że tam gdzie wcześniej matadane wyszukane były przez wtyczkę LC to po zainstalowaniu wtyczki LCG w pozycji "Identyfikatory:" po prawej stronie ekranu w oknie "O książce" automatycznie dopisała się pozycja LubimyCzytacGoogle do wpisanych tam pozycji LubimyCzytac i nr ISBN, pomimo że nie aktualizowałem dla tych książek matadanych.

@bravosx Nazwa dodatkowej wtyczki (LubimyCzytacGoogle), która pojawia się w danych o książce to jedynie efekt uboczny. Po usunięciu wtyczki (po testach) ten zapis zniknie.
Najważniejsze są dla mnie tytuły, przy których jedna lub druga wtyczka nie daje poprawnych wyników.


27 mar 2017 9:35:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Bardzo dziękuję @emindflow za raporty z błędami, co pozwoliło mi przygotować kolejną wersję beta.

Liczę na kolejne zgłoszenia błędów w działaniu wtyczki lub braku wyników.


27 mar 2017 19:01:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
@Becky
Czy możesz podać ścieżkę do pliku LCmover.json?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

bravosx


06 kwi 2017 10:07:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
bravosx napisał(a):
Czy możesz podać ścieżkę do pliku LCmover.json?

Właśnie sobie uświadomiłam, że tą informacją o pliku konfiguracyjnym mogłam wprowadzić w błąd.
Zwykle wtyczki GUI (takie jak LCmover/METAmover) uwzględniają to, że w różnych bibliotekach można mieć różne ustawienia i różne własne kolumny (u mnie też tak jest).
Dlatego konfiguracja zapisywana jest wewnątrz pliku z biblioteką, a nie w pliku konfiguracyjnym.

Z tego też powodu – choć bardzo mi przykro – trzeba jeszcze raz ustawić konfiguracją dla METAmovera.
Ale jest to działanie przyszłościowe, gdyż nowsze wersje wtyczki BiblioNETki również będą korzystały z możliwości METAmovera.

Przepraszam za niedogodność.


06 kwi 2017 13:15:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Becky napisał(a):
Właśnie sobie uświadomiłam, że tą informacją o pliku konfiguracyjnym mogłam wprowadzić w błąd.
................
Z tego też powodu – choć bardzo mi przykro – trzeba jeszcze raz ustawić konfiguracją dla METAmovera.
Przepraszam za niedogodność.


Ok, tak właśnie postąpiłem, usunąłem wtyczkę LCmover, wgrałem nową METAmover i ponownie ją skonfigurowałem. Wszystko działa jak należy, na razie nie zauważyłam żadnego problemu.
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
bravosx


06 kwi 2017 15:40:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 maja 2017 20:42:19
Posty: 3
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Dzięki serdecznie za włożoną pracę.
Zauważyłem taką zmianę - przy konwersji książki i wstawieniu metadanych jako stronę na początku książki do tej pory pojawiał się opis cyklu po polsku np.
Ostatnia Arystokratka
Numer I z Arystokratka.
Teraz mam następująco:
Ostatnia Arystokratka
I of Arystokratka.
Można to poprawić?
Z góry dzięki, pozdrawiam.


01 maja 2017 20:49:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
krym napisał(a):
Zauważyłem taką zmianę - przy konwersji książki i wstawieniu metadanych jako stronę na początku książki do tej pory pojawiał się opis cyklu po polsku np.

I of Arystokratka.

Nie ma to nic wspólnego z wtyczką.
Calibre od czasu do czasu ignoruje polskie tłumaczenie swojego interfejsu i niektóre wyrażenia pozostają nieprzetłumaczone.
Tak właśnie stało się z metryczką, gdzie numer cyklu zaczął pojawiać się po angielsku.
Sama od pewnego czasu obserwuję jakiś dziwny regres w tłumaczeniu interfejsu.

Dopisek 18.05.2017:
Dodałam do tłumaczenia calibre zapis „Numer {NR} z {CYKL}”. W jednej z kolejnych wersji calibre to tłumaczenie powinno być uwzględnione w metryczce.
Przy okazji zauważyłam, że polskie tłumaczenie calibre jakby cofnęło się w rozwoju i w samym głównym programie jest ponad tysiąc fraz do przetłumaczenia i kilka tysięcy do rewizji/akceptacji.
Pamiętam, że sprawdzałam stan tłumaczenia ze dwa lata temu i było o wiele lepiej.
Może ktoś ma wolne moce przerobowe i mógłby pomóc przy tłumaczeniu interfejsu calibre?
Wszystko opisane jest tutaj. Sam system transifex jest bardzo przyjazny.


18 maja 2017 23:30:42
Zobacz profil
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Wtyczka jest wrażliwa na kolejność imienia i nazwiska autora - jeśli występuje imię a potem nazwisko, tak jak w bazie LC, to zazwyczaj nie ma problemu, ale już w innej kolejności dostaje fiksacji i szuka po tytułach sugerując niewłaściwe. Dałoby się to jakoś zmienić?


24 cze 2017 15:18:50
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2015 14:50:46
Posty: 58
eCzytnik: Kindle PW3, Pocketbook Touch Lux 3
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Czy jest możliwość, by wtyczka pobierała z Lubimyczytać ocenę w gwiazdkach w postaci liczbowej widocznej na stronie? Tę z 2 miejscami dziesiętnymi x,xx/10? Może inna wtyczka to już robi?

_________________
Obrazek


03 lip 2017 17:45:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
solshine napisał(a):
Czy jest możliwość, by wtyczka pobierała z Lubimyczytać ocenę w gwiazdkach w postaci liczbowej widocznej na stronie? Tę z 2 miejscami dziesiętnymi x,xx/10? Może inna wtyczka to już robi?

Calibre domyślnie obsługuje ocenę gwiazdkową, więc ta pobierana z LC jest konwertowana na skalę pięciogwiazdkową.
Wtyczka mogłaby pobierać tę ocenę i zapisywać do komentarza, a następnie przez wtyczkę METAmover ocena byłaby kopiowana/przenoszona do własnej kolumny.
Dopiszę to sobie do listy, ale nie jako priorytet.


03 lip 2017 18:13:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2015 14:50:46
Posty: 58
eCzytnik: Kindle PW3, Pocketbook Touch Lux 3
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Byłoby świetnie! Zaokrąglenia wynikające z zawężenia skali i braku ułamków gwiazdek powodują, że np. czterema gwiazdkami oceniane są książki dość średnio ocenione jak i wysoko, co bywa zarówno niesłusznym zaniżeniem oceny jak i niezasłużoną "nobilitacją". A tak, czytelna liczba jest miarodajna i.. właśnie - czytelna :)

_________________
Obrazek


03 lip 2017 18:30:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Przygotowałam nowe wersje wtyczek, które otrzymały możliwość zapisywania w komentarzu oceny książki z serwisu LC w postaci numerycznej.
Oczywiście METAmover ma teraz możliwość zapisu tej oceny do własnej kolumny.
Dodatkową drobną zmianą jest poprawione działanie przy danych autora podanych odwrotnie, czyli najpierw nazwisko, a potem imię.

Zapraszam do testowania, linki – jak zwykle – w pierwszym poście tego wątku.


11 lip 2017 0:13:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2018 10:55:42
Posty: 3
eCzytnik: pocketbook touch lux 3
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Witam.
Jestem pierwszy raz na forum i dopiero zaczynam przygodę z Calibre, ale już zacieram rączki, żeby się pobawić. Dziękuję bardzo za świetne rozwiązanie z Lubimyczytać :D ;)


27 mar 2018 11:01:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron