Teraz jest 28 mar 2024 20:48:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
no cóż - rozwiązała się zagadka czemu Artatech już nie pojawia się na forum
"Arta Tech zajmuje się czytnikami książek od 2009 roku – prawie od początku istnienia tego rynku w Europie – i kontaktuje się z wieloma klientami, zbierając opinie i doświadczenia użytkowników. Co ciekawe, ogromną grupą docelową stanowią panie po pięćdziesiątce."

i dwa zdania na miarę Szekspira
"Fizyczne przyciski funkcyjne po obu stronach ekranu są tak ulokowane, aby można było z nich korzystać trzymając czytnik w dowolnej ręce, obsługując je delikatnym napięciem mięśni palców."
"Największą różnicą jest sam i łączenie elementów z nim powiązanych."


23 maja 2017 14:02:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
To nie są zwykłe przyciski, to invented by Arta Tech Amazing Ink Buttons :).

Zastanawia też stargetowanie Arta Techu na Paniach po pięćdziesiątce, rozumiem, że chodzi tu o przynajmniej pięcdziesiątkę spirytusu.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


23 maja 2017 21:12:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 maja 2017 14:45:56
Posty: 30
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
Witam!

Po długim okresie oczekiwania pojawiła się nowa wersja oprogramowania na Prime: 1.2.2
-zmiana jest tylko jedna ale dzięki niej nikt już nie wyrzuci czytnika: zdjęto wymóg DRM , tak nie mylicie się od teraz możecie otworzyć w Inkreaderze wszystkie swoje książki... funkcja niczym amajzing appla bo niby dlaczego nie ma jej w standardzie...

Oczywiście to Arta Tech i to koniec poprawek, dalej brak paska stanu z numeracją stron i możliwości sortowania biblioteki po folderze.

Gdyby to zostało poprawione mógłbym nawet komuś ten czytnik polecić, na dziś dzień i tak mi wszystko jedno ponieważ zastąpiłem fabryczne aplikacje readera i biblioteki i już z AIreadera nie zrezygnuję...


13 cze 2017 9:33:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
mojo napisał(a):
już z AIreadera nie zrezygnuję...

I to powinien być domyślny "czytnik" plików:)


13 cze 2017 10:47:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 maja 2017 14:45:56
Posty: 30
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
Z tym że AIreader w działającej dobrze na e-inkach i dostępnej wersji 1.63 jest już mchem porosły i też ma trochę za uszami:
-nie szanuje stylów wydawcy
-co jakiś czas renderuje śmieci na ekranie (u mnie malutka kreseczka)
-jakość fontów jest gorsza niż na FBreaderze (onyx) czy Inkreaderze (prime), miedzy odświeżeniami gubi "kropelki" i to pomimo pełnego co 3 strony

Tak że króla jeszcze nie ma, co najwyżej małżeństwo z rozsądku...


13 cze 2017 15:24:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 cze 2017 19:39:31
Posty: 3
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
Witam wszystkich serdecznie
Dzisiaj przyszedl do mnie Inkbook Prime ( tak wiem nie polecanie , ale wczesniej nie wiedziałam o tym forum :( )
Otworzylam , podłączyłam , przerzuciłam sobie pliki i zonk... bardzo duzo z nich nie dziala....
wybierajac prime czytalam opis techniczny , że niby mialy na nim dzialac wszystkie formaty, a tu lipa...

co zrobic... ? oddac ten szajs dopóki moge .... ? w zwiazku z tym ze czytnik kupiony za bony empiku mam tylko modele dostępne na stronie empiku. Na co ewentualnie wymienic w rozsadnej podobnej cenie ?

dać szanse ? zainstalowac jakies polecane przez was apki ? ( jesśli tak to jakie ? ) i jakoś zacznie to wszystko śmigać tak do domowego użytku...

sorki za takie głupie pytania ale ja blondynka i sie nie znam i wydawalo mi sie ze jak przerzuce pliki to po prostu bedzie wszystko fajnie dzialac :(


19 cze 2017 19:58:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 cze 2017 19:39:31
Posty: 3
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
athame jest PB Touch Lux 3 - nad nim sie tez zastanawialam ale nie wiem czemu wybralam prime..
a juz skoro sobie narzekam po fakcie zakupu okazalo sie , ze nie ma praktycznie możliwości kupienia etui. wtf .... filcowe z allegro. dziękuje odpuszczę.

pytalam na stonie fb to dyplomatyczna odpowiedz otrzymalam : wkrotce...

dobra postanowione : odsylam i wymieniam na inny


19 cze 2017 20:49:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
antuanete napisał(a):
dobra postanowione : odsylam i wymieniam na inny


Słuszna decyzja. Sensowne czytniki w podobnej cenie w ofercie Empiku:
- PocketBook Touch Lux 3 - plusy: fizyczne przyciski, obsługa wypożyczalni Legimi;
- PocketBook Touch HD - plusy: fizyczne przyciski, ekran 300 ppi;
- Cybok Muse HD - plusy: fizyczne przyciski po bokach, ekran 300 ppi.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


19 cze 2017 21:47:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
antuanete napisał(a):
Witam wszystkich serdecznie
Dzisiaj przyszedl do mnie Inkbook Prime ( tak wiem nie polecanie , ale wczesniej nie wiedziałam o tym forum :( )
Otworzylam , podłączyłam , przerzuciłam sobie pliki i zonk... bardzo duzo z nich nie dziala....
wybierajac prime czytalam opis techniczny , że niby mialy na nim dzialac wszystkie formaty, a tu lipa...

co zrobic... ? oddac ten szajs dopóki moge .... ? w zwiazku z tym ze czytnik kupiony za bony empiku mam tylko modele dostępne na stronie empiku. Na co ewentualnie wymienic w rozsadnej podobnej cenie ?

dać szanse ? zainstalowac jakies polecane przez was apki ? ( jesśli tak to jakie ? ) i jakoś zacznie to wszystko śmigać tak do domowego użytku...

sorki za takie głupie pytania ale ja blondynka i sie nie znam i wydawalo mi sie ze jak przerzuce pliki to po prostu bedzie wszystko fajnie dzialac :(

A jakie Ci konkretnie formaty nie działają? A próbowałaś potrząsać nim, stukać, przeklinać pisać na support? Daj mu szansę a zwróci Ci się w dwójnasób. Rozwiniesz takie cechy jak cierpliwość, kreatywność i opanowanie :)

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


20 cze 2017 18:24:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lis 2010 22:53:32
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
eCzytnik: Kindle 3g, iPad 2, iPhone 4
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
Macie jakąś nową aktualizację? Kilka dni temu zainstalowałem tę z początku czerwca, a dziś po odpaleniu wifi dostałem monit o kolejnej. Ponad 200MB.


Edit. To jest 1.2.3 Żadnych zmian na razie nie widzę.


21 cze 2017 22:00:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 10:47:27
Posty: 5
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
mojo napisał(a):
Witam!

Po długim okresie oczekiwania pojawiła się nowa wersja oprogramowania na Prime: 1.2.2
-zmiana jest tylko jedna ale dzięki niej nikt już nie wyrzuci czytnika: zdjęto wymóg DRM , tak nie mylicie się od teraz możecie otworzyć w Inkreaderze wszystkie swoje książki... funkcja niczym amajzing appla bo niby dlaczego nie ma jej w standardzie...

Oczywiście to Arta Tech i to koniec poprawek, dalej brak paska stanu z numeracją stron i możliwości sortowania biblioteki po folderze.

Gdyby to zostało poprawione mógłbym nawet komuś ten czytnik polecić, na dziś dzień i tak mi wszystko jedno ponieważ zastąpiłem fabryczne aplikacje readera i biblioteki i już z AIreadera nie zrezygnuję...


Historia zmian masz na http://my-midia.com/pl/inkbook-prime-3/. Od premiery było już z 10 aktualizacji (wraz z nie wymienionymi na WWW).
O co ci chodzi z tym DRM?

antuanete napisał(a):
Witam wszystkich serdecznie
Dzisiaj przyszedl do mnie Inkbook Prime ( tak wiem nie polecanie , ale wczesniej nie wiedziałam o tym forum :( )
Otworzylam , podłączyłam , przerzuciłam sobie pliki i zonk... bardzo duzo z nich nie dziala....
wybierajac prime czytalam opis techniczny , że niby mialy na nim dzialac wszystkie formaty, a tu lipa...

co zrobic... ? oddac ten szajs dopóki moge .... ? w zwiazku z tym ze czytnik kupiony za bony empiku mam tylko modele dostępne na stronie empiku. Na co ewentualnie wymienic w rozsadnej podobnej cenie ?

dać szanse ? zainstalowac jakies polecane przez was apki ? ( jesśli tak to jakie ? ) i jakoś zacznie to wszystko śmigać tak do domowego użytku...

sorki za takie głupie pytania ale ja blondynka i sie nie znam i wydawalo mi sie ze jak przerzuce pliki to po prostu bedzie wszystko fajnie dzialac :(


Ale jakie masz pliki? Specyfikację masz na pudełku, i na stronie internetowej. EPUB, EPUB z Adobe DRM (ADEPT), FB2, HTML, MOBI (bez DRM), PDF, RTF, TXT. Więcej masz tutaj: https://inkbooks.eu/czytniki-ebookow/inkbook-prime/. Przez aplikację Pliki możesz przeglądać wszystkie pliki w pamięci wewn. i zewn. Możesz otwierać pliki via aplikacje firm trzecich, jeśli masz jakieś egzotyczne formaty, które nie są domyślnie wspierane. Zatem Jakie masz ebooki/dokumenty?

Czemu od razu "szajs"?

antuanete napisał(a):
athame jest PB Touch Lux 3 - nad nim sie tez zastanawialam ale nie wiem czemu wybralam prime..
a juz skoro sobie narzekam po fakcie zakupu okazalo sie , ze nie ma praktycznie możliwości kupienia etui. wtf .... filcowe z allegro. dziękuje odpuszczę.

pytalam na stonie fb to dyplomatyczna odpowiedz otrzymalam : wkrotce...

dobra postanowione : odsylam i wymieniam na inny


Niedługo będzie dostępne etui dedykowane Yoga. Możesz podejrzeć i włączyć powiadomienia e-mail o dostępności:

https://inkbooks.eu/czytniki-ebookow/ak ... tui-czarne
https://inkbooks.eu/czytniki-ebookow/ak ... i-czerwone


Ostatnio edytowano 23 cze 2017 12:12:04 przez SuperCzytelnia, łącznie edytowano 1 raz



22 cze 2017 16:46:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
a dla starszych inkboków nadal nie ma żadnego wsparcia w postaci aktualizacji.


23 cze 2017 11:16:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
puchatek2 napisał(a):
a dla starszych inkboków nadal nie ma żadnego wsparcia w postaci aktualizacji.

Gdybym wierzył w aktualizację inkbooka, nie pozbywałbym się go. Teraz mam Kindle i Pocketbooka i w sumie jestem zadowolony.


24 cze 2017 20:47:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
Gdyby tylko Legimi działało na Kundlu. A tak muszę się męczyć z inkbookami i ku...wica mnie trafia jak przez 5 minut nie mogę tego badziewia włączyć. Przejeżdżam przystanek zanim to się w końcu po wielu próbach odpali.
ps. dotyczy inkbooka Onyx. W Primie chwalili się że ten magiczny przycisk power poprawili.


26 cze 2017 10:28:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 wrz 2013 16:37:00
Posty: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
eCzytnik: inkBOOK Prime, Pocketbook HD3
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
puchatek2 napisał(a):
Gdyby tylko Legimi działało na Kundlu. A tak muszę się męczyć z inkbookami i ku...wica mnie trafia jak przez 5 minut nie mogę tego badziewia włączyć. Przejeżdżam przystanek zanim to się w końcu po wielu próbach odpali.
ps. dotyczy inkbooka Onyx. W Primie chwalili się że ten magiczny przycisk power poprawili.


Ja w swoim Obsidianie miałam na początku duży problem z bootloopem, ale kiedyś przypadkiem sama wpadłam na rozwiązanie. Przyciskam power znacznie dłużej niż zapali się przycisk i zacznie się "kręcić" ekran. Od tego momentu bootloop nie zdarzył mi się ani razu, wcześniej codziennie. Polecam wypróbować ;)

I tak generalnie-Obsidian posiadany od kwietnia zeszłego roku, przeczytane na nim ok. 150 książek. Zawiesił mi się 2 razy, ale dość niegroźnie-pomogło dłuższe wciśnięcie przycisku power. Jedyne co zauważam po takim czasie, to powiększająca się liczba martwych pikseli (w tym momencie ok. 10, na szczęście nie przeszkadzają przy czytaniu). Ale zdaję sobie sprawę, że katuję to urządzenie zdecydowanie ponad normę i za jakiś czas będę miała do wyboru (bo Legimi jest dla mnie niezbędne) albo właśnie Prime, albo Pocketbook, który mnie odstrasza dolnymi fizycznymi przyciskami-wybór będzie niezmiernie ciężki, ale na razie jeszcze cieszę się Obsidianem ;)


26 cze 2017 15:03:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron