Teraz jest 28 mar 2024 22:49:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
panjan jest chyba jedynym użytkownikiem na tym forum, który chwali Inkbooka :-)

Panowie. Wyluzujcie.
Ja mam Pocketbooka TL3 więc chwalę PB TL3.

athame ma Kindle Voyage więc dla niego to jest najlepszy czytnik.

Wniosek z tego:
Każdy z nas ma to na co zasługuje ;-)

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


06 maja 2017 13:12:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
kriss.kg napisał(a):
panjan jest chyba jedynym użytkownikiem na tym forum, który chwali Inkbooka :-)

E tam. Przesadzasz. Ani nie jedyny, ani nie bezkrytycznie chwalący. Jeśli w Obsi psuje mi się jeden przycisk, a w TL3 – oba, to który jest lepszy? ;-)
Czytniki użytkuję intensywne i jeśli już dzielę się swoją opinią ze światem, staram się, by była rzetelna. Teoretycznie po to chyba jest forum, czy nie? Nie wiem natomiast, jak rzetelną opinię, krytyczną bądź nie, mogą wypowiadać osoby, które w życiu nawet danego modelu w ręku nie miały?

geo1963 napisał(a):
Tak, idź się napij szklankę wody, bo nerwy cię ponoszą. Na pewno masz wspaniałego Inkbooka, wszystkich nas to cieszy, OK?

Dziękuję, właśnie piję. :D
Niektórzy twierdzą, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Aż takim optymistą nie jestem, ale z twojego trollingu taki przynajmniej będę miał pożytek, że wypróbuję w końcu, jak forumowy KF działa.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


06 maja 2017 16:42:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
Cyfranek napisał(a):
Alcek napisał(a):
Wczoraj otworzyłem pudełko z inkBOOK Classic 2


Co Cię podkusiło?


Do otwarcia pudełka skłonił mnie fakt, zakupu i chęć sprawdzenia czy jest w nim to co kupiłem.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


06 maja 2017 17:11:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
geo1963 napisał(a):
Alcek napisał(a):
Wczoraj otworzyłem pudełko z inkBOOK Classic 2 i zauważyłem niewielkie, ale jednak pęknięcie obudowy poniżej przycisków po prawej stronie.:? Pierwsze wrażenie po uruchomieniu czytnika raczej niezbyt pozytywne.

Jeśli nowy, to reklamuj. Przecież zapłaciłeś pieniędzmi bez pęknięć, więc dlaczego masz mieć wadliwy egzemplarz (tylko nie wiem, czy ci to uznają, bo to jest uszkodzenie mechaniczne, ale próbować można)?! Pęknięcia mają to do siebie, że z czasem stają się coraz większe.

Czytnik jest nowy. Napisałem do sklepu. Zobaczę co mi odpiszą i podzielę się doświadczeniami.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


06 maja 2017 17:31:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
kriss.kg napisał(a):
panjan jest chyba jedynym użytkownikiem na tym forum, który chwali Inkbooka :-)

Panowie. Wyluzujcie.
Ja mam Pocketbooka TL3 więc chwalę PB TL3.

athame ma Kindle Voyage więc dla niego to jest najlepszy czytnik.

Wniosek z tego:
Każdy z nas ma to na co zasługuje ;-)

Nie mówię, że czytnik Inkbook Classic I jest totalnie zły, to tylko jego oprogramowanie zostało "skopane". Gdyby Arta-tech nie mieszała w sofcie, byłby to całkiem przyzwoity, prosty czytnik bez bajerów. Pocketbook Lux 3 też ma wady - np u mnie tragiczny ekran dotykowy: dotykam w jedno, a uaktywnia mi się co innego (opcji kalibracji nigdzie nie zauważyłem, może źle patrzę). Ale ma tez przyciski, jak się już "wdotykam" w książkę, to nie muszę praktycznie korzystać z dotyku na ekranie (może jedynie przy ustawianiu jasności podświetlenia). Inne opcje typu Dropbox/Legimi mnie nie interesują i są dla mnie sprawami drugorzędnymi, bo książkę złożę sobie sam - zrobiłem to już ponad 1400 razy, więc trochę praktyki mam w przygotowaniu ebooków :mrgreen: - również Adobe Reader i FB Reader mi zupełnie wystarczają, to po co mam to zmieniać? W Kindle wkurzają mnie kolekcje, ale jak to już tutaj pokazano, dla innych są zaletą, więc się ich czepiał nie będę. Jak widać idealnego czytnika nie ma.


07 maja 2017 9:43:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lis 2010 22:53:32
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
eCzytnik: Kindle 3g, iPad 2, iPhone 4
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
Panie i Panowie, czy tak bardzo niebieski ekran w Prime to reguła, czy trafił mi się walnięty egzemplarz? Obok, dla porównania Obsidian.

Obrazek


17 maja 2017 10:57:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
all999 napisał(a):
Panie i Panowie, czy tak bardzo niebieski ekran w Prime to reguła, czy trafił mi się walnięty egzemplarz? Obok, dla porównania Obsidian.


Jeśli zastosowano tanie chińskie LED-y, to niestety tak to wygląda. Ja w Pocketbooku mam podobnie, chociaż tak bardzo niebiesko to nie wygląda. Ale z drugiej strony, ktoś mógłby stwierdzić, że ten drugi jest zbyt żółty - to kwestia gustu. Książki też są drukowane na rożnych papierach.


17 maja 2017 15:08:36
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
Trochę to jest powrót do barwy inkBOOK Onyx - tak wyglądało swego czasu moje porównanie Onyxa z Obsidianem (który jest cieplejszy, ale jednocześnie mocno "przydymiony").

Obrazek

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


17 maja 2017 23:25:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
all999 napisał(a):
Panie i Panowie, czy tak bardzo niebieski ekran w Prime to reguła, czy trafił mi się walnięty egzemplarz?

A co na to producent?


18 maja 2017 14:14:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lis 2010 22:53:32
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
eCzytnik: Kindle 3g, iPad 2, iPhone 4
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
puchatek2 napisał(a):
all999 napisał(a):
Panie i Panowie, czy tak bardzo niebieski ekran w Prime to reguła, czy trafił mi się walnięty egzemplarz?

A co na to producent?

Odpisał, że to normalne, że ma być niebieski. Że też jakoś nikt o tym nie wspomina w recenzjach. Papier nie jest niebieski, ekran komputera jest. Fota porównawcza od Arta Tech.

Obrazek


21 maja 2017 13:39:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
all999 napisał(a):
Odpisał, że to normalne, że ma być niebieski. Że też jakoś nikt o tym nie wspomina w recenzjach. Papier nie jest niebieski, ekran komputera jest.

Kiedyś naciąłem się tak, kupując wysyłkowo Pocketbooka. Przez myśl mi nie przeszło, że ktoś może wpaść na tak obłąkany pomysł, by czytnik świecił na niebiesko. A jednak... Oświetlenie w moim TL3 wygląda zupełnie jak w Prime na tych zdjęciach. Nie przywyczaiłem się do dziś. Radzę zwrot i zakup czegoś innego, jeśli mieścisz się jeszcze w terminach.
O dziwo, nie wszystkim to przeszkadza. Może dlatego nie ma w recenzjach. A może recenzje są powierzchowne, albo sponsorowane.
W każdym razie dzięki za ostrzeżenie. Co prawda kupować Prime'a i tak nie planowałem, ale to go zupełnie dyskwalifikuje.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


21 maja 2017 15:39:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
Ja mam TL3 i ekran świeci prawie na biało (może i ma jakiś taki zimny odcień, ale na pewno jest to kolor biały, nie niebieski). Pracuje na minimum oświetlenia i jest zupełnie OK. Musiałeś trafić na jakiegoś bubla. Ale co do Prime'a, 100% zgody. Po "przygodach" z Inkbook Classic I zupełnie straciłem zaufanie i chęć wspierania Arta-tech.


21 maja 2017 20:44:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lis 2010 22:53:32
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
eCzytnik: Kindle 3g, iPad 2, iPhone 4
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
panjan napisał(a):
all999 napisał(a):
Odpisał, że to normalne, że ma być niebieski. Że też jakoś nikt o tym nie wspomina w recenzjach. Papier nie jest niebieski, ekran komputera jest.

Kiedyś naciąłem się tak, kupując wysyłkowo Pocketbooka. Przez myśl mi nie przeszło, że ktoś może wpaść na tak obłąkany pomysł, by czytnik świecił na niebiesko. A jednak... Oświetlenie w moim TL3 wygląda zupełnie jak w Prime na tych zdjęciach. Nie przywyczaiłem się do dziś. Radzę zwrot i zakup czegoś innego, jeśli mieścisz się jeszcze w terminach.
O dziwo, nie wszystkim to przeszkadza. Może dlatego nie ma w recenzjach. A może recenzje są powierzchowne, albo sponsorowane.
W każdym razie dzięki za ostrzeżenie. Co prawda kupować Prime'a i tak nie planowałem, ale to go zupełnie dyskwalifikuje.



Oddać go już nie mogę. Kończy mi się niedługo umowa no limit z Legimi, stąd InkBOOK. Czy znacie jakiś inny, sprawdzony czytnik z możliwością zainstalowania aplikacji od Legimi? Musi być podświetlenie.


22 maja 2017 0:00:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
all999 napisał(a):
Czy znacie jakiś inny, sprawdzony czytnik z możliwością zainstalowania aplikacji od Legimi? Musi być podświetlenie.

Na stronie Leigmi jest lista kompatybilnych czytników. Osobiście sprawdziłem dwa: Obsidian i Pocketbook TL3. Żaden z tych dwóch nie jest idealny do Legimi, ale każdy ma inne wady. Pod względem barwy oświetlenia, jak też samego ekranu, zdecydowanie wygrywa Obsidian, chociaż niebieskawy TL3 lepiej prezentuje się przy świetle dziennym. Nie wiem, jakie jeszcze kryteria Cię interesują? Na przykład w Pocketbooku do czytania książek z Legimi używany jest wbudowany FBReader, co daje takie kosmiczne możliwości, jak wybór własej czcionki w dowolnym rozmiarze i przenoszenie wyrazów (niestety, apka legimi na androida nadal tego nie potrafi). Z drugiej strony, program gorzej sobie radzi ze stylami wydawcy.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


22 maja 2017 1:37:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: InkBook Prime- kit do czytania, odczucia użytkownika
To tak zamiast porannej kawy na podniesienie ciśnienia polecam:
https://www.dobreprogramy.pl/inkBOOK-ja ... 80943.html


23 maja 2017 10:49:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron