Teraz jest 29 mar 2024 10:47:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
AlReader w języku polskim 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: AlReader w języku polskim
Chyba muszę przeprosić za zamieszanie. Jaka to jest wersja oprogramowania na Lynxie ? Ja wgrywałem nowego OReadera na starszej polskiej i na chińskiej wersji oprogramowania dla T68. Jeśli te nowe, z tego roku tak mają, to żeby zaktualizować OReadera, trzeba niestety mieć wcześniej roota w czytniku.
Na pewno nie musi się zmieniać nazwy wgrywanego programu, może być jakakolwiek, i tak wszystko jest zaszyte w pliku apk.

Jeśli aplikacja systemowa nie daje się zaktualizować, to trzeba mieć zrootowany system (na Lynxie można to uzyskać np. aplikacją TowelRoot1 ), następnie odinstalować starszą wersję i dopiero wtedy instalować nowszą.

*Opis skuteczności aplikacji TowelRoot1 i jeszcze druga metoda rootowania jest też w wątku forum mobileread, ale przy ściąganiu lub rozpakowywaniu na dysk w komputerze można się odbić o blokadę programu antywirusowego, gdyż zawiera on w środku exploita, który służy właśnie do uzyskania roota (i niczego więcej) - czyli wtedy trzeba wyłączyć na chwilę ochronę, która blokuje ten plik.

_________________
W Obrazek też ;)


17 cze 2015 21:56:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: AlReader w języku polskim
Dzięki @airs za odpowiedź na moje pytanie jednocześnie mam kolejne.
- rozumię, że mam przenieść do czytnika na kartę wewnętrzną aplikację TowelRoot1 i ją uruchomić, następnie odinstalować starszy OReader i zainstalować nowszą wersję i powinno już działać.
I tu moje pytania:
1. po zainstalowaniu nowego OReadera czy mam odinstalować TowelRoot1
2. co z warunkami gwarancji, czytnik jest nowy (dopiero miesiąc)
Może uznasz, że zadaję bardzo proste pytania ale jestem z tego starszego pokolenia po 60-dziesiątce i pod tym względem jestem laikiem.

pzdr. bravosx


18 cze 2015 11:26:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: AlReader w języku polskim
Odinstalowanie aplikacji TowelRoot nie usunie root-a z urządzenia. Uzyskanie praw root-a udostępnia możliwości ingerencji w oprogramowanie urządzenia, których nie zakładał producent. Jest to sprawa o tyle skomplikowana, że niektórzy producenci uważają, że taka ingerencja odbiera prawo do gwarancji (teoretycznie istnieje możliwość uszkodzenia sprzętu niewłaściwymi ustawieniami, lub oprogramowaniem), podobnie jak jailbreak itp. Z drugiej strony, root-a da się usunąć, m.in. instalując ponownie całe oprogramowanie z resetem urządzenia do ustawień fabrycznych.
Podsumowując: uzyskując prawa root-a, trzeba się liczyć z ewentualnymi kłopotami z realizacją gwarancji.

Wracając do OReadera, odinstalowanie TowelRoot nie wpłynie na ten program, ale ewentualna ponowna instalacja całego oprogramowania przywróci też starszą wersję tego programu, taką jaka była oryginalnie.
Nowy OReader ma trochę poprawek, ale nie widzę na tyle istotnych zmian, żeby trzeba dla nich dużo ryzykować - można użyć AlReaderEINK i po ustawieniu opcji dla siebie, zapisać je i wczytać do OReadera.

PS. 6-tki z przodu jeszcze się nie dorobiłem, ale jak byłem na studiach, to nikomu się nie śniło o komputerach PC, tabletach, czy komórkach ;)

_________________
W Obrazek też ;)


18 cze 2015 12:55:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: AlReader w języku polskim
Dzięki za szybkie i wyczerpujące wyjaśnienia.

pzdr. bravosx


18 cze 2015 21:06:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2014 9:55:07
Posty: 109
eCzytnik: T68 Lynx, PB Touch Lux3
Post Re: AlReader w języku polskim
A może ma ktoś pomysł, jak ustawić 2 rzeczy. Aby alreader właściwie wyświetlał to co jest preformatowane (chciałem sobie poczytać książkę programistyczną - niestety bloki preformatowane wyrównuje i niszczy całe formatowanie). Druga rzecz - mam książkę np "Takie buty z cholewami" Jest to dialog, niestety oryginalne różne bloki wyświetlane są tak samo - czy da się to jakoś zmienić? Nie musi formatować (a nawet wskazane by bylo aby tak nie było) jak jest to zrobione przez wydawce, ale mógłby rozpoznawać, ze sa 2 różne style i pozwalać to skonfigurować, by wyświetlać je różnie.

_________________
Conieco o programownaiu


18 wrz 2015 20:53:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: AlReader w języku polskim
Na razie tego w AlReaderze się nie przeskoczy. To jest program, który pomija formatowanie wydawcy i stosuje indywidualnie zdefiniowane style.
Styl dialogów można w szerokim zakresie poustawiać, ale jeden a nie dwa różne.

Zaraz po Alreaderze w moim rankingu programów do czytania jest Moon+ Reader, może w nim da się lepiej to zobaczyć? On daje wybór, które elementy formatowania "wydawcy" respektować, a które ignorować...

_________________
W Obrazek też ;)


18 wrz 2015 21:43:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2014 9:55:07
Posty: 109
eCzytnik: T68 Lynx, PB Touch Lux3
Post Re: AlReader w języku polskim
airs napisał(a):
Na razie tego w AlReaderze się nie przeskoczy. To jest program, który pomija formatowanie wydawcy i stosuje indywidualnie zdefiniowane style.
Styl dialogów można w szerokim zakresie poustawiać, ale jeden a nie dwa różne.

Zaraz po Alreaderze w moim rankingu programów do czytania jest Moon+ Reader, może w nim da się lepiej to zobaczyć? On daje wybór, które elementy formatowania "wydawcy" respektować, a które ignorować...


W moonreaderze nie znalazłem takiej opcji... Inna rzecz, ze dostanie się do czegokolwiek na T68 to droga przez mękę. A domyslnie też ignoruje, ze jest blok preformatowany i należy go wyświetlać tak jak jest - czyli nie ucinać spacji wiodących.

_________________
Conieco o programownaiu


18 wrz 2015 22:10:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: AlReader w języku polskim
Po wybraniu tematu "Outdoor" i wyłączeniu górnego paska, Moon+ Reader całkiem znośnie u mnie działa na T68.
Opcje wyboru, które elementy stylów ma stosować, a które ignorować, są po wskazaniu kółka zębatego po prawej stronie opcji ""Wyłącz style CSS" w grupie "Różne" ustawień, które wywołuje się w otwartej książce.

Autor AlReadera pisał, że ma w planach wprowadzenie opcji respektowania formatu wydawcy, czyli stylów CSS.

_________________
W Obrazek też ;)


18 wrz 2015 22:41:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 9:19:12
Posty: 26
eCzytnik: A62S oraz C65 AfterGlow
Post Re: AlReader w języku polskim
Witam,
w starszych wersjach Alreader była możliwość ustawienia short tap mode aby się słownik uruchamiał, czytam książki in english było to bardzo wygodne, teraz nie ma takiej możliwości, męczące jest na czytniku long tap mode aby słownik uruchomić...

może ktoś gdzieś ma poprzednie wersje, lub ma taką konfigurację i może wyeksportować.

ok znalazłem rozwiązanie:
-ściągnąłem AlReader137.apk
-ustawiłem short tap mode na dictionary
-update ze sklepu google i ustawienie pozostało

Pozdrawiam


30 sty 2016 22:59:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 maja 2017 14:45:56
Posty: 30
Post Re: AlReader w języku polskim
Witam!

Czy byłby ktoś tak miły i wyciągnął ze swojego Obsydiana oryginalną apke do czytania FB2?
Może się da za pomocą Titanium backup (lub inaczej) zrobić backup a potem przywrócić na innym czytniku.
Niestety Inkbook reader z Prime to gniot straszny, natomiast AiReader nie do końca działa na oryginalnych książkach z wbudowanymi stylami...


04 maja 2017 16:42:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2012 22:39:41
Posty: 21
eCzytnik: FBreader soft
Post Re: AlReader w języku polskim
Czy jest sens instalować dziś (2017-10-06) na InkBooku Onyx polecany przez airs na wątku inkbook-f187/alreader-dla-inkbook-t15393.html program Alreader w wersji
AlReaderEINK v.1.63(163150425 z poprawką z 2.05.2015), czy lepiej pobrać standardową wersję ze strony Alana i odfajkować profil eInk? Wiem, że nie zniknie wtedy pasek stanu. Nie wiem, czy są faktycznie aż takie postępy, żeby było warto tracić ten efekt. Ta stara wersja pod eink chyba mnie zadowala ... Czy są dalsze modyfikacje Micky'ego dla Boyue? Forum po rosyjsku powoduje straszne lagi w czytaniu ...


06 paź 2017 10:30:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: