Teraz jest 19 kwi 2024 8:36:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Słowniki ; Relaunch 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012 9:22:40
Posty: 92
eCzytnik: InkBOOK
Post Re: inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe
airs napisał(a):
@YukiSaya, gdy po Twoim wpisie sprawdzałem to z rozczarowaniem zobaczyłem, że u mnie też w "Recently Read" otwiera w nie tym programie, który wybrałem.
Jednak gdy dzisiaj do tego wróciłem, pogmerałem w opcjach skojarzeń, to wszystko wróciło do normy, czyli w "ostatnio czytanych" otwiera w tym programie, który mu ustawiłem i obok każdego rodzaju pliku jest też stosowna ikonka :)

Te ustawienia skojarzeń to jest w: Advanced Setings -> Home Folders and File Viewing -> File Type Association.
Tam na początku dodałem dwa rozszerzenia, których mi brakowało, nie ruszając zastanych wpisów. Dzisiaj skasowałem trzy rozszerzenia, które uznałem za zbędne dla mnie i zaczęło działać... NIe wiem na pewno, czy to było decydujące, ale działa.



Człowieku, zapodaj te ustawienia, podziel się!


19 wrz 2015 1:09:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2014 15:27:21
Posty: 27
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: ReLaunch
@airs ściągnąłem te słowniki, ale z tym największym, angielskim jest coś nie tak albo ja go nie umiem używać... ENG-PL działają ok a z tego nie wyświetla definicji chociaż są one w słowniku kiedy szukam przez program a nie z poziomu książki. Wyświetla jedynie to słowo + ewentualnie linki do haseł, w których treści się ono pojawia.
Zmieniłem nazwę tematu i dodam zdjęcia, bo może się niejasno wyraziłem...
Jak czytam książkę to jest tak:
http://imgur.com/sZosnLN
a jak włączę QuickDick i wyszukam słowo to już tak, jak być powinno:
http://imgur.com/gJaLKxh


24 wrz 2015 11:46:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Słowniki ; Relaunch
Czyli inaczej pokazuje słownik z poziomu książki a inaczej po odpaleniu go samodzielnym...
Może QuickDic ma problem z mniejszą ilością pamięci, podczas wywołania w czasie czytania ?
Ten plik "EN.quickdic" jest 10 razy większy (ma 170MB) niż pozostałe zwykłe pliki słownikowe (średnio po kilkanaście MB), niektóre specjalistyczne dochodzą do 50-60MB.

Wiemy, że QuickDic ma być zastąpiony przez inne rozwiązanie, oby jak najszybciej - osobiście wolę standard StarDict.

_________________
W Obrazek też ;)


26 wrz 2015 12:29:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe
airs napisał(a):
Nowsze wersje ReLaunch-a, od 1.40 wzwyż są dużo atrakcyjniejsze od starszych (1.33, 1.38).

Stanęło na 1.44 i cisza. Ale tymczasem pojawił się nowy fork: RelaunchX, może tym razem uda się zajść nieco dalej. Nie jest doskonały, ale na pewno o wiele bardziej użyteczny niż fabryczny launcher inkbooka.

Link do wątku na MR: https://www.mobileread.com/forums/showt ... p?t=284418.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


17 kwi 2017 22:38:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: