Teraz jest 26 cze 2017 7:53:12

Telefon na podsłuchu - jak? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Touch, Kindle Voyage
Post Telefon na podsłuchu - jak?
Dziś dostałem ostateczny dowód na to, że mam telefon na podsłuchu. Potrzebna była do tego prowokacja, ale mniejsza o szczegóły. Interesuje mnie, gdzie są możliwe węzły do nasłuchu. Czy mam jakieś świństwo w aparacie, czy też jest nasłuch na numer, a może na pasmo GSM? Jakie opcje muszę brać pod uwagę? Czy możliwe jest zastosowanie ORO (Osobistego Rozpoznania Operacyjnego), nawet jeśli nie robię niczego podejrzanego w domu? Z dużym prawdopodobieństwem mam też założony podsłuch na domofon (zarówno przy telefonie jak i domofonie poruszane były tematy stanowiące prowokację, nieużywane nigdzie poza tym, które wyciekły w postaci relacji z zastrzeżonego numeru przekazanej na inny numer - gadał automat - sposób rozpoznania nieistotny, ważne że pewny).

12 kwi 2016 16:09:45
Użytkownik

eCzytnik: K3W
Post Re: Odp: Telefon na podsłuchu - jak?
Dziś widziałem na wykopie coś takiego, może będzie pomocne.
http://www.wykop.pl/link/3108843/czy-mo ... podsluchu/

12 kwi 2016 22:21:48
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Re: Telefon na podsłuchu - jak?
Za mało informacji. Podsłuch może być założony w różny sposób. W telefonie często wyjmuje się jedno ogniwko z akumulatora i tam wsadza pluskwę i od razu podpina się baterię, więc wtedy telefon by się rozładowywał szybciej. Oczywiście możliwy jest także podsłuch fali radiowej z twojego telefonu, ale do tego potrzebny jest sprzęt i byś zauważył jakiś samochód kręcący się blisko twojego domu.

10 sie 2016 15:22:51
Użytkownik

eCzytnik: kindle
Ten kto oglądał film Snowden ten wie, że żyjemy w takim świecie, w którym właściwie cały czas jesteśmy na podsłuchu, czy nawet podglądani przez kamerki w laptopie. Podobnie zresztą jak wszelkiego rodzaju telefony czy smartwatche - to wszystko służy inwigilacji. I teraz pytanie - czy da się temu zaradzić? Można próbować - ale niestety chyba jesteśmy skazani na porażkę.
Ewentualnie smart-watche - moim zdaniem to też kiepski pomysł, bo soft umożliwia podsłuch. Jak już to jakiegoś klasycznego Atlantic-a typu link.

Ostatnio edytowano 10 kwi 2017 11:30:43 przez aldonaa, łącznie edytowano 1 raz

17 mar 2017 11:33:36
Użytkownik

eCzytnik: tablet
Jeśli mam do wyboru utratę cząstki prywatności zyskując poczucie bezpieczeństwa, to nie jestem przeciwnikiem inwigilacji. Oczywiście dostęp do gromadzonych danych musi być ograniczony tylko do najważniejszych służb.

17 mar 2017 15:37:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik

tetrus napisał(a):
Oczywiście dostęp do gromadzonych danych musi być ograniczony tylko do najważniejszych służb.

Problem w tym, że dostęp do takich danych mają służby wywiadowcze, korporacje, urzędy i hakerzy. Wszystkie te podmioty bez problemu przekażą takie materiały za odpowiednią kwotę, każdemu kto jest gotowy zapłacić.

17 mar 2017 16:07:08
Użytkownik

Wg logów sprzętu akumulatorek na przestrzeni 6 godzin stracił 12% całkowitej pojemności. Nie miałem przez ten czas kontroli nad sprzętem. Czy mogę na podstawie takich objawów wyciągać jakieś wnioski? Jak wizualnie sprawdzić, czy zamiast jednego ogniwa jest pluskwa?

09 kwi 2017 17:06:35
Użytkownik

eCzytnik: tablet
Na twoim miejscu zgłosiłbym się do firmy specjalizującej się w wykrywaniu podsłuchów. W każdym większym mieście jest kilka takich firm lub agencji detektywistycznych, które za niewielkie pieniądze rozwieją wszystkie twoje wątpliwości.

17 kwi 2017 12:43:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

eCzytnik: Smartfon
Yyyy... no wlasnie jak masz obawy przed podsluchem to zglos sie do profesjonalistow.

16 maja 2017 9:03:14
Użytkownik

eCzytnik: kinde
to nielegalne...

16 maja 2017 14:58:44