Teraz jest 29 mar 2024 13:51:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Kilka problemów początkującego 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2015 0:35:51
Posty: 6
Post Kilka problemów początkującego
Ponieważ obsługa pocketbooka touch lux 3 okazuje sie dla mnie wyzwaniem potrzebuje waszej pomocy. Korzystanie z inkbooka classic było dla mnie dziecinnie proste, natomiast tu z kilkoma rzeczami zupełnie sobie nie radzę.
Otóż jak wgrywać czcionki do niego? Nie mogę znaleźć docelowej ścieżki a chciałabym zainstalować sobie własne czcionki, min. bookerly- czy ktoś może mi wytłumaczyć to jakoś po ludzku. Na inkbooku wystarczyło wrzucić plik do katalogu fonts i tyle :(
wygaszacz ekranu - w inkbook obsidian można wybraną grafikę ustawić jako wygaszacz ekranu, czy tutaj jest taka możliwość czy jedynie jest opcja domyślnej, okładki książki i brak? Wrzucenie plików w photos powoduje nawet ich brak przy próbie otworzenia na czytniku.
Niestety przeczesuję internet ale wszystko nie jest dla mnie do końca jasne i proszę was bardzo o pomoc


06 kwi 2017 19:51:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2015 0:35:51
Posty: 6
Post Re: Kilka problemów początkującego
Edit: kiedy klikam przycisk kolejnej strony czytnik przerzuca po 2 strony na raz, kiedy kliknę raz czytnik bardzo często nie wykazuje rekacji :shock:


06 kwi 2017 20:13:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Kilka problemów początkującego
- własne czcionki wgrywasz do Fonts, tak jak napisałeś.
- o wygaszaczu z własnego pliku jest pod koniec tego wpisu: http://cyfranek.booklikes.com/post/1495 ... -czesc-ii;
- zmiana dwóch stron po naciśnięciu klawisza wyszła też u kilku osób. Mnie się także sporadycznie zdarza od jakiegoś czasu.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


06 kwi 2017 20:49:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2015 0:35:51
Posty: 6
Post Re: Kilka problemów początkującego
Dziękuję za odpowiedź - ile może potrwać aktualizacja? Wyskoczyło mi firmware update i kilka komend.
Dwie ostatnie to update image:MD5 sum mismatch
The device will turn off in few seconds i tak czekam kilka minut i nic...
Nowy wyjęty z pudełka a tu od razu takie problemy :(


06 kwi 2017 20:58:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: Kilka problemów początkującego
AshaiSun napisał(a):
Edit: kiedy klikam przycisk kolejnej strony czytnik przerzuca po 2 strony na raz, kiedy kliknę raz czytnik bardzo często nie wykazuje rekacji :shock:

Zjawisko zaobserwowane w obu moich Pocketbookach: naciskam przycisk - brak reakcji; naciskam drugi raz - podwójna reakcja. Moja hipoteza: po sekundzie czy dwóch od zmiany strony czytnik przechodzi w stan uśpienia. Jeśli wcisnę przycisk w tym momencie, to zdarzenie utyka w systemie. Ponowne naciśnięice przycisku powoduje obsłużenie obu zdarzeń, także tego zaległego.

Cyfranek napisał(a):
- zmiana dwóch stron po naciśnięciu klawisza wyszła też u kilku osób. Mnie się także sporadycznie zdarza od jakiegoś czasu.

A to będzie drugi rodzaj powtarzania. Po prostu klawisz działa co jakiś czas podwójnie i nie ma to związku z wcześniejszym "zgubieniem" naciśnięcia. U mnie zaczął występować po aktualizacji do firmware'u z obsługą Legimi, ale u innych nie było takiego związku i prawdopodobnie wynika z bardzo słabej jakości przycisków.

AshaiSun napisał(a):
Dwie ostatnie to update image:MD5 sum mismatch

Aktualizujesz przez wifi? Bywały z tym problemy. Opisywane także na tym forum.

Cytuj:
Nowy wyjęty z pudełka a tu od razu takie problemy :(

Oddaj. Możliwe że trafił Ci się felerny egzemplarz. Znaczy się, bardziej felerny niż zwykle.

Ogólnie coraz bardziej firma Pocketbook mnie rozczarowuje. Najtańsze niebieskie diody, niedziałający dropbox, powolna karta microsd marki no name jako pamięć wewnętrzna a teraz jeszcze te psujące się przyciski. Myślałem kiedyś o HD, ale raz, że nie ma Legimi, a dwa - diabli wiedzą, czy też nie robią na nim takich dziadowskich oszczędności.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


07 kwi 2017 1:05:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Kilka problemów początkującego
panjan napisał(a):
... powolna karta microsd marki no name jako pamięć wewnętrzna ...

To chyba poprawili lub zaczynają poprawiać - patrz wpis post129246.html#p129246
oraz cały temat - pocketbook-f169/lux3-wolny-transfer-po-usb-t16384.html


07 kwi 2017 8:17:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2015 0:35:51
Posty: 6
Post Re: Kilka problemów początkującego
O ile już z kwestią aktualizacji sobie poradziłam przywracając czytnik do ustawień fabrycznych, to szczerze mówiąc jestem rozczarowana ilością i możliwością modyfikacji tekstu już na samym czytniku. to już mój inkbook classic miał więcej możliwości ustawień wyglądu wyświetlanego tekstu.
niektórzy mówią tutaj o ustawianiu grubości czcionki a ja takich opcji nie mam :|
chciałam też wgrać czcionkę ale jest ona niewidoczna po wrzuceniu w utworzony folder fonts... ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


10 kwi 2017 10:13:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Kilka problemów początkującego
Jeśli do katalogu Fonts wgrasz odpowiednio nazwane pliki, powinny być widoczne po wybraniu pola "default" widocznym na zdjęciu powyżej. Nazwy powinny brzmieć odpowiednio: nazwaczcionki-regular.ttf (zwykła), nazwaczcionki-italic.ttf (kursywa), nazwaczcionki-bold.ttf (pogrubiona) oraz nazwaczcionki-bolditalic.ttf (pogrubiona kursywa). Polecam np. czcionki Rockwell, Ember Bold, jeśli chcesz grubsze.
Pogrubianie czcionek, o którym wspominasz, mają tylko czytniki Kobo.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


10 kwi 2017 17:36:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Kilka problemów początkującego
Cyfranek napisał(a):
...Pogrubianie czcionek, o którym wspominasz, mają tylko czytniki Kobo.


Dla ścisłości powinieneś dodać, że na fabrycznym oprogramowaniu. Po wgraniu na PB TL3 CoolReadera pogrubianie czcionek jest dostępne. Zaznaczę jeszcze, że tyczy się to każdej czcionki na czytniku.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


10 kwi 2017 21:10:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Kilka problemów początkującego
panjan napisał(a):
....
Oddaj. Możliwe że trafił Ci się felerny egzemplarz. Znaczy się, bardziej felerny niż zwykle.


W każdej partii produktu może trafić się jakiś odsetek felernych egzemplarzy. Nawet w Kindlach słynących ze swojej jakości trafiają się takie egzemplarze.

panjan napisał(a):
Ogólnie coraz bardziej firma Pocketbook mnie rozczarowuje. Najtańsze niebieskie diody,

Ja tego nie wiedzę ale ja już stary jestem to i wzrok nie ten.

panjan napisał(a):
...niedziałający dropbox, ...


Dropbox działa i to bardzo dobrze. Kolega Panjan chce po prostu synchronizować ponad 5GB danych (całą jego Bibliotekę) a do tego Pocketbook nie jest przeznaczony. Mnie kilkadziesiąt MB książek synchronizuje bez problemów.

panjan napisał(a):
...powolna karta microsd marki no name jako pamięć wewnętrzna...


Tego niestety nie mogę sprawdzić ale, któryś z kolegów rozkręcił swojego TL3 i karta była podobno bez żadnych napisów. Czy była "noname" czy też poprostu bez loga producenta tego nie wiemy.

panjan napisał(a):
...a teraz jeszcze te psujące się przyciski...


Tu kolega ma trochę racji. U mnie był ten efekt na PB Basic 2 jest i na PB TL3. Wkurza to bardzo tym bardziej, że przyciski dla mnie są wygodniejsze w użyciu niż dotyk. Dotyk działa bezbłędnie.

panjan napisał(a):
Myślałem kiedyś o HD, ale raz, że nie ma Legimi, a dwa - diabli wiedzą, czy też nie robią na nim takich dziadowskich oszczędności.


THD to ciągle nowość i prawdę mówiąc oprócz nowego lepszego ekranu nie widzę powodów do zmiany czytnika z PB TL3 na PB THD.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


10 kwi 2017 21:36:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: Kilka problemów początkującego
kriss.kg napisał(a):
Kolega Panjan chce po prostu synchronizować ponad 5GB danych (całą jego Bibliotekę) a do tego Pocketbook nie jest przeznaczony.

Skąd wiesz, że nie jest do tego przeznaczony? Nie przypominam sobie, by coś takiego producent podawał w specyfikacji.

Cytuj:
panjan napisał(a):
...powolna karta microsd marki no name jako pamięć wewnętrzna...

Tego niestety nie mogę sprawdzić ale, któryś z kolegów rozkręcił swojego TL3 i karta była podobno bez żadnych napisów. Czy była "noname" czy też poprostu bez loga producenta tego nie wiemy.

Ależ możesz! Sam dobrałem się do wnętrza, korzystając ze wskazówek kolegów z forum. Karta jest bezmarkowa, ale jakieś napisy jednak są (cytuję: "microSD HC, class 4, 4 GB"), więc to raczej nie kwestia oszczędności farby. A że powolna, to i bez otwierania można sprawdzić.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


11 kwi 2017 0:24:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Kilka problemów początkującego
athame napisał(a):
To już brzmi jak prowokacja. Nawet jeśli 1000 użytkowników zgłosi problemy z Kindle (w praktyce nie ma aż tylu zgłoszeń), to i tak jest to <1‰, a w przypadku PB jest to jakieś 25%.


Ja nie piszę o liczbach tylko o faktach. Nie mam pojecia skąd wziąłeś ten "<1%" oraz "jakieś 25%".
Ani PB ani Amazon nie publikują takich danych. Sądzę, że Twoje szacunki są błędne.
Moim zdaniem pierwsza cyfra jest mocno zaniżona a druga mocno zawyżona.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


11 kwi 2017 5:47:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Kilka problemów początkującego
panjan napisał(a):
Skąd wiesz, że nie jest do tego przeznaczony? Nie przypominam sobie, by coś takiego producent podawał w specyfikacji.
Cytuj:

O tym, że można Pocketbook-a stosować jako narzędzie do synchronizacji dużej ilości danych też nie pisał. Przy synchronizacji kilkudziesięciu lub nawet kilkuset tytułów PB radzi sobie bez problemów.



Źle to ująłem. Chodziło mi o to, że sam nie sprawdziłem. Pewnie można rozkręcić ale ja do tej pory nie miałem takiej potrzeby. Co do producenta karty to sprawdz swoją i napisz czy "ktoś się do niej przyznaje". [WINKING FACE]
Często jest tak, że producent zamawia taką ilość danego podzespołu, że się go nie branduje. To, że PB to "chińczyk" (produkowany w chinach) to chyba nikt nie kwestionuje. Pamiętajmy jednak, że i Kindle i Apple również produkuje się w chinach.

A tak z ciekawości athame ty rozkręciłeś sporo Kindli czy tam są jakieś "markowe" karty SD? Tzn. Czy widać to po napisach albo czy to sprawdzałeś osobiście.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


Ostatnio edytowano 11 kwi 2017 7:26:42 przez kriss.kg, łącznie edytowano 2 razy



11 kwi 2017 6:07:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Kilka problemów początkującego
athame napisał(a):
W Kindle nie ma kart SD, tylko średniej jakość kości eMMC (nie jakieś topowe, ale przyzwoite). Producent oczywiście „podpisał się”, a jeśli interesuje cię faktyczna wydajność to mogę sprawdzić w swoim czytniku konkretnie po południu.


Eee... Nie ma takiej potrzeby. Wierzę Ci na słowo. No chyba, że ktoś inny byłby tym zainteresowany.

athame napisał(a):
PS. Szacunki oczywiście obarczone ogromnym błędem, ale nie całkowicie bezpodstawne – wynikają z aktywności na blogach i popularności urządzeń w serwisach aukcyjnych (w jednym i drugim przypadku nie mam na myśli polskich portali).


Trzeba jeszcze brać pod uwagę ilość sprzedanych egzemplarzy. Kindli pewnie kilkadziesiąt razy więcej zostało wyprodukowanych niż PB. Ja nie mam takich informacji więc się nie wypowiem. Jrdnak z tego co czytałem to awaryjność ich produktów to dla producentów temat tabu. I nie tyczy się to tylko producentów czytników.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


11 kwi 2017 7:21:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron