Teraz jest 28 mar 2024 18:24:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93  Następna strona
Aktualnie czytane 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Aktualnie czytane
Właśnie przeczytałem cykl "Opowieści Z Meekhańskiego Pogranicza" Roberta Wegnera.
Cykl składa się z 5 tomów
1. Północ - Południe
2. Każdy dostanie swoją kozę
3. Wschód - Zachód
4. Niebo ze stali
5. Pamięć wszystkich słów

Bardzo ciekawa fantasy napisana przez polskiego autora.
Ostatnia książka napisana w 2015r i na pewno planowane są następne tomy.
Polecam.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


14 gru 2016 11:23:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2016 16:05:30
Posty: 44
Lokalizacja: Gdynia
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Re: Aktualnie czytane
Dr Jacek Bartosiak – „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”

_________________
Stanem duchowym niewiary jest desperacja.


14 gru 2016 13:55:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2016 16:08:41
Posty: 1
Post Re: Aktualnie czytane
Obecnie na piedestale mam książkę "Ofiara" Oates, jest to jakby kontynuacja książki ONI, problematyka w zasadzie ta sama. Problemy na tle rasistowskim. Zaatakowana i zgwałcona zostaje 14 letnia dziewczynka, która oskarża o ten czym policjanta, jej matka nie chce nagłaśniać całej sprawy, dlaczego? Historia poruszająca, bardzo mocna. Kto nie czytał - polecam.


16 gru 2016 16:16:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2016 16:39:45
Posty: 1
eCzytnik: ebook
Post Re: Aktualnie czytane
Szimmera dobrze prawisz, książka Ofiara jest bardzo przejmująca. Najbardziej jednak wkurza mnie zakończenie opowieści, ten facet matki mało mnie interesował..Z plusów to podobał mi się wątek o Polsce oraz dynamika wydarzeń. Książkę dzięki temu czytało się szybko ale z dużym zaciekawieniem " co będzie dalej " .Mocna i inteligentna propozycja czytelnicza, jak najbardziej warta, aby po nią sięgnąć


27 gru 2016 16:47:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2016 16:05:30
Posty: 44
Lokalizacja: Gdynia
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Re: Aktualnie czytane
Co prawda jeszcze nie czytam, ale już mam i wkrótce zacznę: Istota zła - D’Andrea Luca

_________________
Stanem duchowym niewiary jest desperacja.


30 gru 2016 13:50:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2011 20:31:40
Posty: 53
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Aktualnie czytane
proszczek napisał(a):
Dr Jacek Bartosiak – „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”


Popularny tytuł ostatnio, mój mąż właśnie to czyta.

_________________
Bogowie wiedzą, że śmierć jest nieszczęściem. Inaczej chętnie umieraliby sami.


06 sty 2017 18:26:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 gru 2011 17:52:56
Posty: 56
eCzytnik: komputer, audiobook
Post Re: Aktualnie czytane
"Tajemnica kryształowych czaszek" - Chrisa Mortona. Przyjemnie się czyta - może dlatego, że to emocje jak przy oglądaniu dobrej sensacji. :)


10 sty 2017 18:55:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2011 20:31:40
Posty: 53
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Aktualnie czytane
Soren napisał(a):
"Tajemnica kryształowych czaszek" - Chrisa Mortona. Przyjemnie się czyta - może dlatego, że to emocje jak przy oglądaniu dobrej sensacji. :)


To ma coś wspólnego z Indianą Jonesem? :D

_________________
Bogowie wiedzą, że śmierć jest nieszczęściem. Inaczej chętnie umieraliby sami.


10 sty 2017 23:34:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 gru 2011 17:52:56
Posty: 56
eCzytnik: komputer, audiobook
Post Re: Aktualnie czytane
A wiesz, że tak. :) Okazuje się, ze nasza historia jest ciekawa i mało znana, a przynajmniej ta starożytna część. W "Tajemnicy kryształowych czaszek" można dowiedzieć się sporo o legendarnej przepowiedni, która możliwe, że tłumaczy i przeszłośc i przyszłość ludzkiej rasy. :)


13 sty 2017 17:58:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2011 20:31:40
Posty: 53
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Aktualnie czytane
Soren napisał(a):
A wiesz, że tak. :) Okazuje się, ze nasza historia jest ciekawa i mało znana, a przynajmniej ta starożytna część. W "Tajemnicy kryształowych czaszek" można dowiedzieć się sporo o legendarnej przepowiedni, która możliwe, że tłumaczy i przeszłośc i przyszłość ludzkiej rasy. :)


Ok, teraz jestem zainteresowna. Powiesz coś więcej o tej przepowiedni i książce?

_________________
Bogowie wiedzą, że śmierć jest nieszczęściem. Inaczej chętnie umieraliby sami.


15 sty 2017 21:21:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 gru 2011 17:52:56
Posty: 56
eCzytnik: komputer, audiobook
Post Re: Aktualnie czytane
"Prastara indiańska legenda mówi o trzynastu zaginionych kryształowych czaszkach, w których zawarta jest wiedza o przeszłych i przyszłych losach rasy ludzkiej. Pewnego dnia zostaną odnalezione...
Na początku XX wieku w ruinach starożytnego miasta Majów brytyjska uczona natrafiła na kryształową czaszkę. Potem nastąpiło siedem kolejnych sensacyjnych odkryć." - to fragment opisu książki.

Wraz z postępem odkryć autorów dowiadujemy się o legendarnych czaszkach z przepowiedniami na temat ludzkości. Smaczku dodaje jeszcze fakt, że w tyle głowy trzeba cały czas rozważać teorię, że te czaszki mogą być falsyfikatami - ale to wcale nie zraża odkrywców, którzy próbują dociec ile w tym wszystkim prawdy. :)


15 sty 2017 22:01:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2011 20:31:40
Posty: 53
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Aktualnie czytane
Ok, to brzmi jak coś dla mnie. Lubię takie niewyjaśnione zagadki ludzkości. Nie rozumiem tylko, jak coś mogłoby być zapisane w czaskach.... Jak trafię gdzies na tę książkę, to pewnie sprawdzę. :)

_________________
Bogowie wiedzą, że śmierć jest nieszczęściem. Inaczej chętnie umieraliby sami.


17 sty 2017 22:17:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 gru 2011 17:52:56
Posty: 56
eCzytnik: komputer, audiobook
Post Re: Aktualnie czytane
Negre - ja o czaszkach przeczytałem na polimatach :), potem zajrzałem do książki. Ciekawy temat, bo jedni uważają, że czaszki to jedna wielka mistyfikacja, a inni, że to czaszki pochodzące... pozaziemskiej cywilizacji.


18 sty 2017 21:40:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2017 17:22:01
Posty: 3
eCzytnik: na e-czytniku
Post Re: Aktualnie czytane
W chwili obecnej akurat czytam Płatki na wietrze. Jest to dalszy ciąg książki "Kwiaty na poddaszu, która mi się bardzo spodobała. Książka typowo babska, o rodzeństwie wychowywanym w zamknięciu przed światem, na poddaszu w domu babki. Dzieci przez to, że żyły w odizolowaniu od normalnego świata trochę za bardzo sie do siebie zbliżyły i trudno jest im w późniejszym czasie nawiązać zdrowe relacje z innymi. Pierwsza część moim zdaniem bardzo fajna, zobaczymy jak będzie dalej.


20 sty 2017 11:50:15
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Aktualnie czytane
Polya1982 napisał(a):
W chwili obecnej akurat czytam Płatki na wietrze. Jest to dalszy ciąg książki "Kwiaty na poddaszu, która mi się bardzo spodobała. Książka typowo babska, o rodzeństwie wychowywanym w zamknięciu przed światem, na poddaszu w domu babki. Dzieci przez to, że żyły w odizolowaniu od normalnego świata trochę za bardzo sie do siebie zbliżyły i trudno jest im w późniejszym czasie nawiązać zdrowe relacje z innymi. Pierwsza część moim zdaniem bardzo fajna, zobaczymy jak będzie dalej.

Jeszcze 1 link do księgarni i kasuję konto.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


21 sty 2017 21:30:46
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron