Teraz jest 28 mar 2024 21:39:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Następna strona
Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wątek 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2017 15:07:30
Posty: 24
eCzytnik: l
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Kolumna serie występuje jako, "kolumna tekstowa, przechowująca informacje takie jak cykle" czy zwykła tekstowa, bo jak wprowadziłam "kolumna tekstowa, przechowująca informacje takie jak cykle" to mi jej w LCmover nie pokazywało :(


14 lut 2017 22:38:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
poczytniczka02 napisał(a):
Kolumna serie występuje jako, "kolumna tekstowa, przechowująca informacje takie jak cykle" czy zwykła tekstowa, bo jak wprowadziłam "kolumna tekstowa, przechowująca informacje takie jak cykle" to mi jej w LCmover nie pokazywało :(

Wszędzie dałam wybór kolumn tekstowych (oprócz liczby stron, gdzie oczywiście jest liczbowa).
Z kolumnami dla cyklów zbadam sprawę, ale dokumentacja dotycząca obsługi poszczególnych typów kolumn jest szczątkowa, więc nie mogę obiecać, że się uda to szybko poprawić.


14 lut 2017 22:52:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2017 15:07:30
Posty: 24
eCzytnik: l
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Becky napisał(a):
Wszędzie dałam wybór kolumn tekstowych (oprócz liczby stron, gdzie oczywiście jest liczbowa).
Z kolumnami dla cyklów zbadam sprawę, ale dokumentacja dotycząca obsługi poszczególnych typów kolumn jest szczątkowa, więc nie mogę obiecać, że się uda to szybko poprawić.


Rozumiem, po prostu w moich ustawieniach miałam "przechowująca informacje takie jak cykle", gdyż niektóre serie są, numerowane i polecane jest czytanie według kolejności, pozwala to też łatwiej ocenić jakich pozycji brakuje.


14 lut 2017 23:03:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
poczytniczka02 napisał(a):
Rozumiem, po prostu w moich ustawieniach miałam "przechowująca informacje takie jak cykle", gdyż niektóre serie są, numerowane i polecane jest czytanie według kolejności, pozwala to też łatwiej ocenić jakich pozycji brakuje.

Naprawdę to rozumiem, ale ponieważ nie znalazłam innej wtyczki, która zapisuje do własnej kolumny tego typu – nie mam nawet jak podpatrzyć rozwiązania[*].
Przy sprawdzaniu metodą prób i błędów testy zajmują zbyt dużo czasu, który wolę poświęcić na czytanie. Jeśli wpadnę na rozwiązanie – na pewno poprawię.

Podobny problem jest z tłumaczami (gdy jest ich kilku przy jednej pozycji). Powinni być zapisywani w specjalnej kolumnie – tak jak autorzy; dzięki temu łatwo byłoby ich sortować, przeszukiwać itd.
Mam to na liście rzeczy do zrobienia.

[*] Jest wtyczka, ale kod jest bardzo zakręcony.


14 lut 2017 23:12:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2017 15:07:30
Posty: 24
eCzytnik: l
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Becky napisał(a):
Naprawdę to rozumiem, ale ponieważ nie znalazłam innej wtyczki, która zapisuje do własnej kolumny tego typu – nie mam nawet jak podpatrzyć rozwiązania[*].
Przy sprawdzaniu metodą prób i błędów testy zajmują zbyt dużo czasu, który wolę poświęcić na czytanie. Jeśli wpadnę na rozwiązanie – na pewno poprawię.

Podobny problem jest z tłumaczami (gdy jest ich kilku przy jednej pozycji). Powinni być zapisywani w specjalnej kolumnie – tak jak autorzy; dzięki temu łatwo byłoby ich sortować, przeszukiwać itd.
Mam to na liście rzeczy do zrobienia.

[*] Jest wtyczka, ale kod jest bardzo zakręcony.


Uwierz mi Twoja wtyczka, to i tak więcej niż się spodziewałam, już zaczęłam wszystko wprowadzać ręcznie, metodą kopiuj/wklej, a później znalazłam tę stronę. Każde rozwiązanie jakie wprowadzasz jest lepsze od wcześniejszego, bardzo dziękuję.


14 lut 2017 23:19:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
@Becky

Mam pytanie. Jak skonfigurować kolumnę "ID LubimyCzytać" aby przenosiło mi dane z metadanych do kolumny. Wtyczki LC 2.0.21 i LCmover 0.0.19 mam ustawione tak jak na dołączonych do tematu zrzutów. Wtyczka LC pobiera ID i zapisuje prawidłowo w komentarzach, druga wtyczka niby przenosi do kolumny, kasuje z komentarzy lecz id nie pokazuje się w kolumnie.
Proszę podpowiedz, bo próbowałem już opcji z liczbami całkowitymi wpisując w pole Format for numbers {0:d} ale nic z tego nie wychodzi.

pzdr. bravosx


15 lut 2017 0:12:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
bravosx napisał(a):
Mam pytanie. Jak skonfigurować kolumnę "ID LubimyCzytać" aby przenosiło mi dane z metadanych do kolumny. Wtyczki LC 2.0.21 i LCmover 0.0.19 mam ustawione tak jak na dołączonych do tematu zrzutów. Wtyczka LC pobiera ID i zapisuje prawidłowo w komentarzach, druga wtyczka niby przenosi do kolumny, kasuje z komentarzy lecz id nie pokazuje się w kolumnie.
Proszę podpowiedz, bo próbowałem już opcji z liczbami całkowitymi wpisując w pole Format for numbers {0:d} ale nic z tego nie wychodzi.

Ta opcja została dodana na życzenie użytkownika @Math13 w wątku o wtyczce Count Pages.

Nie chodzi o kolumnę „ID LubimyCzytać”, ale o identyfikator. Zwykle po pobraniu metadanych z LC ten identyfikator oczywiście zapisze się w odpowiednie miejsce i w Twojej bazie nie trzeba go dodatkowo dodawać gdziekolwiek, bo już go masz.
Przy problemie użytkownika @Math13 wszystkie własne kolumny i dodatkowe identyfikatory mu przepadają, bo zapisuje pliki w formacie AZW3. Na szczęście nie przepada treść komentarza, gdzie wszystkie informacje dodatkowe są zachowane w formie przetrwalnikowej i po ponownym dodaniu takiego pliku do innej bazy calibre można wykorzystać wtyczkę LCmover do odzyskania wielu informacji i zapisania ich we własnych kolumnach. Odzyska także identyfikator „lubimyczytac” – i właśnie do tego celu dodałam tę dodatkową opcję.
Jeśli nie napisałam tego zbyt jasno – przeczytaj pierwotny wątek i mam nadzieję, że zrozumiesz, o co chodzi.
@Math13 jeszcze się nie odezwał, ale mam nadzieję, że wszystko zadziała zgodnie z moimi przypuszczeniami – komentarz pozwoli na przerwanie nadprogramowych metadanych.


15 lut 2017 0:56:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
@poczytniczka02: Jednak znalazłam odpowiedni fragment w dokumentacji, przygotowałam więc LCmover w wersji 0.0.20, która obsługuje własne kolumny „tekst” lub „cykl”, więc odpowiednie kolumny pojawią się na rozwijanej liście.


15 lut 2017 1:19:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Becky napisał(a):
Nie chodzi o kolumnę „ID LubimyCzytać”, ale o identyfikator. Zwykle po pobraniu metadanych z LC ten identyfikator oczywiście zapisze się w odpowiednie miejsce i w Twojej bazie nie trzeba go dodatkowo dodawać gdziekolwiek, bo już go masz.


Dzięki za "oświecenie mnie" :) , że też nie pomyślałem :? , ale godzina była późna może dlatego?.

Ciągły szacunek za rozwijanie wtyczek.
pzdr. bravosx


Dziękuję za nową jeszcze lepiej dopracowaną wersję 2.0.23 wtyczki LC. Jak na razie pracuje bardzo dobrze.

pzdr. bravosx


24 lut 2017 17:13:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2017 15:07:30
Posty: 24
eCzytnik: l
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Becky program działa świetnie.

Mam jeszcze jedną propozycję, gdyż jak pisałaś, jeśli jest zbyt dużo tych samych tytułów lub tytuł w LubimyCzytać jest inaczej zapisany (np. dodany podtytuł) czasami nie można znaleźć odpowiedniego autora, może znajdziesz sposób by za pomocą np linku do danej strony ściągnąć metadane.
Może całkiem pojechałam w kosmos i jest to zupełnie niemożliwe. :? :? :oops:

Chciałabym się także dowiedzieć, czy istnieje możliwość ściągnięcia innej okładki niż te proponowane.


06 mar 2017 22:05:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
poczytniczka02 napisał(a):
może znajdziesz sposób by za pomocą np linku do danej strony ściągnąć metadane.
Może całkiem pojechałam w kosmos i jest to zupełnie niemożliwe. :? :? :oops:

Ależ to jak najbardziej możliwe.
Gdy patrzymy na przykładowy link

Cytuj:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3856769/rybak-znad-morza-wewnetrznego


…widzimy w nim liczbę, która identyfikuje konkretną książkę.
Wystarczy więc w polu Id: wpisać
Cytuj:
lubimyczytac:3856769

i wtedy nacisnąć przycisk „Pobierz metadane”.
Wtyczka w takiej sytuacji nie musi nic szukać; od razu wchodzi na odpowiednią stronę z danymi i pobiera dane.

poczytniczka02 napisał(a):
Chciałabym się także dowiedzieć, czy istnieje możliwość ściągnięcia innej okładki niż te proponowane.

Tak.
a) jeśli chodzi o pobranie okładki z LC, ale z innego wydania – musimy podać id tego wydania i wtedy stosujemy sposób podany wyżej.
b) jeśli chodzi o pobranie okładki z innego źródła – musimy to źródło włączyć (przyciskiem „Konfiguracja pobierania metadanych”, po prawej stronie przycisku „Pobierz metadane”).
Musisz sprawdzić doświadczalnie, które źródła są dla Ciebie najlepsze. Na początek oprócz LC spróbuj włączyć Google Images.
Włączenie zbyt wielu źródeł potrafi bardzo mocno spowolnić pobieranie.

Być może masz na myśli jeszcze coś innego.
Okładkę można też wskazać ręcznie – po prostu wybierając plik z dysku. Jeśli skanujesz książki to w przypadku rzadszych pozycji może być najlepszym rozwiązaniem.
Sama mam kilka starszych książek, których nie ma w LC, a Google nie pokazuje żadnego wyniku.


06 mar 2017 22:57:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2017 15:07:30
Posty: 24
eCzytnik: l
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Becky napisał(a):
Gdy patrzymy na przykładowy link

Cytuj:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3856769/rybak-znad-morza-wewnetrznego


…widzimy w nim liczbę, która identyfikuje konkretną książkę.
Wystarczy więc w polu Id: wpisać
Cytuj:
lubimyczytac:3856769

i wtedy nacisnąć przycisk „Pobierz metadane”.


Dzięki za informacje, bardzo pomogły.

Becky napisał(a):
poczytniczka02 napisał(a):
Chciałabym się także dowiedzieć, czy istnieje możliwość ściągnięcia innej okładki niż te proponowane.

Tak.
a) jeśli chodzi o pobranie okładki z LC, ale z innego wydania – musimy podać id tego wydania i wtedy stosujemy sposób podany wyżej.
b) jeśli chodzi o pobranie okładki z innego źródła – musimy to źródło włączyć (przyciskiem „Konfiguracja pobierania metadanych”, po prawej stronie przycisku „Pobierz metadane”).


Jeśli chodzi o okładkę to chciałam wstawić z Google inną, niż proponowane, wszystkie źródła (a mam ich ustawionych kilka) pokazały mi tą samą pozycję, lub okładkę z całkiem innej książki. Proponowane zdjęcie zawiera książkę opartą o inne, a znalazłam zdjęcie z tylko samą okładką. Muszę więc okładkę ściągnąć a później wstawić z pliku.


06 mar 2017 23:36:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
poczytniczka02 napisał(a):
Muszę więc okładkę ściągnąć a później wstawić z pliku.

Dokładnie tak. W takich sytuacjach nie ma innego wyjścia, na szczęście są rzadkie.


07 mar 2017 1:37:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Dziś opublikowałam dwie(!) nowe wersje.

Jedna to zaktualizowana wersja wtyczki LubimyCzytac – 2.0.24, która powinna radzić sobie lepiej i szybciej z książkami, które dotychczas sprawiały problemy podczas wyszukiwania.

Druga to wtyczka, którą tymczasowo nazwałam LubimyCzytacGoogle – 2.0.25 beta. Wtyczka nie korzysta z wewnętrznej, dosyć ograniczonej wyszukiwarki serwisu LubimyCzytac, ale wyszukuje bezpośrednio w Google. Wstawiłam ograniczenie do 10 wyników; wśród tych wyników wtyczka pod uwagę bierze tyle, ile określono w konfiguracji wtyczki. Takie ustawienia powinny wystarczyć do uzyskania dobrych wyników, często lepszych niż oryginalna wtyczka. Szczególnie dobrze radzi sobie z tytułami krótkimi i bardzo popularnymi.
Ale jest też minus – wersja, która wykorzystuje wyszukiwarkę Google nie radzi sobie z bardzo nowymi pozycjami, których jeszcze nie zaindeksowano.

Bardzo mi zależy na przetestowanie obu wtyczek, dlatego nieustająco czekam na uwagi od użytkowników.

Szczególnie zależy mi na podaniu tytułów i autorów, których wtyczka nie znajduje, choć same książki są obecne w serwisie LC.

Jeśli wtyczka LubimyCzytacGoogle będzie dawała znacząco lepsze wyniki – ten właśnie sposób zaimplementuję w głównej wtyczce.
Wszystko zależy od odzewu użytkowników.


24 mar 2017 22:02:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
@Becky...
Serdeczne dzięki za włożoną pracę nad modernizacją i utrzymaniem w ciągłej aktualności i prawidłowym działaniu wtyczek. Moje wielkie wyrazy szacunku.

Becky napisał(a):
Dziś opublikowałam dwie(!) nowe wersje.

Jedna to zaktualizowana wersja wtyczki LubimyCzytac – 2.0.24, która powinna radzić sobie lepiej i szybciej z książkami, które dotychczas sprawiały problemy podczas wyszukiwania.
[...]
Druga to wtyczka, którą tymczasowo nazwałam LubimyCzytacGoogle – 2.0.25 beta.
[...]
Bardzo mi zależy na przetestowanie obu wtyczek, dlatego nieustająco czekam na uwagi od użytkowników.
[...]

Zainstalowałem obie wtyczki tzn. LC zaktualizowałem. Po pierwszych próbach wszystko działa jak należy. Zauważyłem, że tam gdzie wcześniej matadane wyszukane były przez wtyczkę LC to po zainstalowaniu wtyczki LCG w pozycji "Identyfikatory:" po prawej stronie ekranu w oknie "O książce" automatycznie dopisała się pozycja LubimyCzytacGoogle do wpisanych tam pozycji LubimyCzytac i nr ISBN, pomimo że nie aktualizowałem dla tych książek matadanych.
Po jakimś czasie, jak wypróbuję wtyczkę to ewentualnie napiszę swoje wnioski. Na razie będę testował.

Pzdr. bravosx


24 mar 2017 23:41:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: