Teraz jest 29 mar 2024 3:28:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Oprogramowania dla Kindle 3 - różnice. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sie 2016 1:01:17
Posty: 49
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Oprogramowania dla Kindle 3 - różnice.
Czy spotkał ktoś jakiś wykaz, gdzie można sprawdzić i porównać jakie zmiany i nowości wnoszą kolejne oprogramowania dla Kindle?

Na razie niby jestem zadowolony z obecnego, ale chętnie bym zaktualizował gdyby kolejne wniosło jakieś ciekawe funkcje.
Np. czekam na funkcję, która by pokazywała na dolnym pasku (podczas czytania książki) tytuł czytanej książki ewentualnie tytuł rozdziału.
Fajna byłaby też funkcja, która na dolnym pasku pokazywałaby nie tylko aktualny numer strony, ale dodatkowo ile stron jest do końca rozdziału.
Takie funkcje (i dużo więcej ciekawych) mam w czytniku Moon+ Reader na telefonie i są super.

Informuję, że nie aktualizuję automatycznie mojego Kindle 3 między innymi ze względu na problemy jakie występują w niektórych nowych oprogramowaniach. (np. znikające okładki).


11 sty 2017 15:59:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sie 2016 1:01:17
Posty: 49
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Re: Oprogramowania dla Kindle 3 - różnice.
Uściślam więc: mamy w domu kilka Kindle PW 3.
Prawie wszystkie (poza jednym z reklamami) mają firmware: 5.8.2.1

Dla mnie opisane funkcje to nie są bajery, lecz opcje, które polubiłem i często na nie zerkam czytając na telefonie.
Ale to kwestia gustu, więc nie wdaję się w dyskusję.

A co to informacji na temat zmian w kolejnych wersjach, można to gdzieś znaleźć?


13 sty 2017 20:27:45
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Oprogramowania dla Kindle 3 - różnice.
Omówienie kolejnych wersji jest tutaj: http://swiatczytnikow.pl/tematy/oprogramowanie/ - nie robiłem jednak nigdy takiego artykułu zbiorczego, bo dla większości czytelników miałby on charakter historyczny. W przypadku czytników odchodzą np. kwestie kompatybilności i bezpieczeństwa które są przy tabletach i telefonach, dlatego jeśli dotychczasowa wersja Ci wystarcza, możesz spokojnie zignorować nowe.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


14 sty 2017 0:30:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sie 2016 1:01:17
Posty: 49
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Re: Oprogramowania dla Kindle 3 - różnice.
Dziękuję za odpowiedzi i informacje. O to właśnie mi chodziło.

Jednak z tego co widzę, 2 nowe aktualizacje niewiele dla mnie wnoszą. Może poza widokiem książek w czytniku.
Ale jednak na razie wstrzymam się z aktualizacją, aby nie zepsuć sobie widoku okładek o czym się ostatnio pisze.


15 sty 2017 13:40:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sie 2016 1:01:17
Posty: 49
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Re: Oprogramowania dla Kindle 3 - różnice.
W 90% książki wgrywam po kablu. A to ze względu na to, że większość z nich przerabiam-poprawiam pod siebie.
Nie używam synchronizacji, ponieważ nie znalazłem jeszcze programu, który synchronizowałby Kindle oraz telefon z "Moon+ Reader".


15 sty 2017 18:07:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron