Teraz jest 28 mar 2024 15:30:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Zakup czytnika 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2017 18:43:24
Posty: 3
Post Zakup czytnika
Witam wszystkich:)

Maiłby prośbę abyście mi doradzili w zakupie czytnika. Będzie to mój pierwszy czytnik. Nie potrzebuję w nim bajerów, ma on służyć do czytania, nie potrzebuję przeglądarki itp. Mam na ten cel przeznaczone 400zł.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.


13 sty 2017 18:50:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: Zakup czytnika
Przy tak zakreślonych kryteriach niezwykle ciężko będzie Ci pomóc lub też ta pomoc może okazać się tzw. niedźwiedzią przysługą. Wszystkie czytniki służą do czytania, wszystkie albo prawie wszystkie mają jakieś bajery (w większości przypadków nieprzydatne, np. wspomnianą przeglądarkę). Podana zaś kwota, jest za mała do zakupu nowego czytnika z podświetleniem (dla niektórych nieznacznie za mała), i za duża dla prawie każdego czytnika bez podświetlenia.

Sprecyzuj więc czy ma być światełko czy nie (ja gdybym dysponował kwotą dokładnie taką jak podałeś, i tak kupiłbym czytnik ze światełkiem, tylko używany), czy interfejs ma być w języku ojczystym czy nie ma to znaczenia, czy planujesz w przyszłości korzystać z takich usług jak Legimi czy nie, czy kwota przeznaczona na czytnik jest sztywna czy jesteś w stanie nieznacznie przekroczyć ten budżet, czy chcesz od czasu do czasu korzystać z plików PDF czy nie (choć ten format słabo nadaje się do czytników, zwłaszcza 6-cio calowych), czy chcesz korzystać z usług zdalnego przesyłania plików czy jest Ci to obojętne, itp. Jak doprecyzujesz - na pewno kilka osób wskaże Ci na jakie czytniki zwrócić uwagę a jakich unikać.


13 sty 2017 20:10:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2017 18:43:24
Posty: 3
Post Re: Zakup czytnika
- Dobrze gdyby było podświetlanie,
- Polski interfejs,
- Raczej odrzucam korzystanie z Legimi,
- Myślę, że 100zł mógłbym dorzucić (chociaż liczyłem, że wyrobie się w 400),
- Myślę, że też będę korzystał z PDF
- Może być tylko przez kabel.


13 sty 2017 20:20:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: Zakup czytnika
Martell84 napisał(a):
- Dobrze gdyby było podświetlanie,
- Polski interfejs,
- Raczej odrzucam korzystanie z Legimi,
- Myślę, że 100zł mógłbym dorzucić (chociaż liczyłem, że wyrobie się w 400),
- Myślę, że też będę korzystał z PDF
- Może być tylko przez kabel.

Zgadzam się z oceną kolegi @athame, że przy tym budżecie wybór ograniczyłbym do Pocketbook Touch Lux 3 (TL3) i Kindle Paperwhite 3 (PW3). TL3 na bieżąco możesz kupić w cenie ok. 468 zł, spełnia wszystkie Twoje warunki (a nawet więcej, np. Legimi, jeśli kiedyś zmienisz zdanie, zdalne przesyłanie plików). PW3 w chwili obecnej niestety kosztuje ponad 500 zł, choć w grudniu w promocji kosztował ok.102 EUR, kiedyś taka okazja w przyszłości się na pewno trafi, problem w tym, że nikt nie wie kiedy. Jeśli nie możesz czekać, to TL3 będzie najlepszym wyborem.


Ostatnio edytowano 13 sty 2017 22:28:58 przez GolDek, łącznie edytowano 1 raz



13 sty 2017 22:06:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Zakup czytnika
No to koledzy już pozamiatali.
Ze swojej strony dodam, że porównania obu czytników są we wcześniejszych wątkach. Wystarczy poczytać.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


13 sty 2017 22:12:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2017 18:43:24
Posty: 3
Post Re: Zakup czytnika
Dziękuję wam za pomoc i pozdrawiam.


13 sty 2017 22:16:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron