Teraz jest 28 mar 2024 14:13:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
pocketbook touch lux 3 problemy z epub z wikisource 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2017 0:40:13
Posty: 4
eCzytnik: Pocketbook
Post pocketbook touch lux 3 problemy z epub z wikisource
Posiadam pocketbooka touch lux 3 z wer. opr. 5.14.964
W tymże czytniku domyślnym programem do otwierania epub jest adobe reader.
Niestety niektóre (nie wszystkie) epuby pobrane z wikisource.org działają, tzn. otwiera się okładka ale dalej już nie chce przejść do kolejnych stron... nie działa praktycznie nic prócz przycisku HOME.
W FBreader ten sam plik działa bez najmniejszego problemu.
Przeszukałem forum i zmieniłem plik extension.cfg... co nie do końca mnie satysfakcjonuje, ponieważ przy innej książce z innej księgarni okazało się, że na FBreader tekst był wyrównany do prawej (adobe wyświetlał poprawnie). Dlatego wolałbym jednak jako domyślny program mieć ustawiony adobe.
Tutaj znajdziecie przykładowy epub, który nie działa na moim czytniku w adobe https://pl.wikisource.org/wiki/Klin_klinem
Jaka może być tego przyczyna?


08 sty 2017 1:02:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: pocketbook touch lux 3 problemy z epub z wikisource
Jeżeli wolisz dla epub mieć ustawiony jako domyślny program Adobe to w plku extensions.cfg ustaw sobie dla epub na pierwszym miejscu Adobe a na drugim FBreader. Po takiej modyfikacji będziesz mógł wybrać program, w którym będziesz otwierał dany epub. Musisz jeszcze wyzerować i ustawić mu atrybuty "systemowy" i "tylko do odczytu" plik handlers.cfg. Wtedy nie będzie problemu z otwarciem drugi raz tego samego pliku w innym programie.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


08 sty 2017 2:25:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2017 0:40:13
Posty: 4
eCzytnik: Pocketbook
Post Re: pocketbook touch lux 3 problemy z epub z wikisource
Na moim pocketbooku 626 bez problemu mogłem wybierać program którym chcę otwierać danego epuba.
Zastanawiam się przede wszystkim, gdzie leży problem, że adobe nie może poradzić sobie z niektórymi epubami z wikisource


08 sty 2017 10:48:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: pocketbook touch lux 3 problemy z epub z wikisource
A to ciekawe. Z reguły, można to zrobić tylko za pierwszym razem, natomiast jak już się otworzy epub w jakimś programie to PB nie pozwala otworzyć go ponownie w innym. Ma zapisane w pliku handlers.cfg, którym programem go otwierałeś.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


08 sty 2017 11:14:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2017 0:40:13
Posty: 4
eCzytnik: Pocketbook
Post Re: pocketbook touch lux 3 problemy z epub z wikisource
Przytrzymując palec nad plikiem otwiera się menu kontekstowe z którego wybieram "otwórz w" a następnie mam do wyboru Adobe Reader lub FB Reader. Być może zależy to od wersji oprogramowania pocketbooka.


08 sty 2017 11:57:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: pocketbook touch lux 3 problemy z epub z wikisource
U mnie także wspomniany plik blokuje Adobre Readera zarówno na Touch Lux 3 jak i InkPadzie 2. Ale ciekawie zachował się Tolino - stwierdził, że format pliku nie jest obsługiwany przez czytnik ("The file format of the title is not entirely supported by your tolino eReader"). Pozwolił jednak na otwarcie e-booka i tekst daje się kartkować.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


Ostatnio edytowano 08 sty 2017 14:46:43 przez Cyfranek, łącznie edytowano 1 raz



08 sty 2017 13:00:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: pocketbook touch lux 3 problemy z epub z wikisource
Problem zapewne wynika stąd, że EPUB z Wikisource są w wersji 3.0.
Tolino uprzedza, że ten format nie jest w pełni obsługiwany.


08 sty 2017 13:29:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2017 0:40:13
Posty: 4
eCzytnik: Pocketbook
Post Re: pocketbook touch lux 3 problemy z epub z wikisource
plik z linku w pierwszym poście nie działa ale inne pliki działają... tzn cześć epubow działa cześć nie np. ten https://pl.wikisource.org/wiki/Kwiat_pa ... Kraszewski) działa.


08 sty 2017 14:35:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: