Teraz jest 28 mar 2024 21:17:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux 3? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2016 18:00:06
Posty: 29
Post Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux 3?
Cześć,

Długo się broniłem przed ebookami, ale w końcu postanowiłem spróbować i zakupić swój pierwszy czytnik e-booków, tym bardziej, że czytam czasami na telefonie, gdy nie można kupić książki drukowanej i pozostaje ebook.

Przejrzałem dostępne modele i wstępnie wybrałem dwa czytniki, Kindle paperwhite 3 i Pocketbook touch lux 3.

Za pocketbookiem przemawia niższa cena i większa ilość dostępnych formatów. A za Kindle... no właśnie niech mi ktoś wyjaśni co przemawia za Kindle bo nie jestem zbytnio w temacie. Gdzie się nie pójdzie to się słyszy, że jedyny słuszny czytnik to Kindle a reszta to tylko imitacja czytników. A wy jak sądzicie, czy lepiej dołożyć do Kindla?

Powiedzcie mi jeszcze co sądzicie o kupnie Kilnda z reklamami na allegro? Czy ktoś już kupował w ten sposób? Niektóre aukcje mają ponad 400 zakupionych egzemplarzy.

pozdrawiam,


28 gru 2016 18:36:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
Oba czytniki są dobre. Były już porównywane. Poczytaj trochę.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


28 gru 2016 18:49:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
Jedynie słuszny czytnik to taki, który będzie Tobie pasował. Kindle jest dobry, nawet bardzo dobry ale nie powiedziałbym że jedynie słuszny. Ktoś inny powie, że Kobo a Niemcy powiedzą, że Tolino. W Rosji natomiast 90% czytników to Pocketbooki


28 gru 2016 19:05:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
Obydwa wstępnie wybrane przez Ciebie czytniki są bardzo dobre i niezależnie, który wybierzesz będziesz zadowolony. Aby dopasować czytnik do swoich preferencji powinieneś poczytać blogi kolegów z tego forum: "Cyfranek - Cyfrowe czytanie" oraz "Świat czytników", na których znajdziesz recenzje i porównania obydwu urządzeń. Znajdziesz tam też odpowiedzi na większość jeśli nie na wszystkie pytania, które Cię nurtują.

Allegro odradzam, jeśli cena jest dla Ciebie istotna to w Amazon można kupić czytniki odnawiane z pełną gwarancją producenta, wyglądające jak nowe i z możliwością zwrotu do 30 dni. Niestety nie zawsze są dostępne i trzeba na nie polować. W tej chwili akurat dostępny jest PW3 w cenie ok.90 EUR. To lepsze rozwiązanie niż Allegro. Szczegóły jak zamawiać, płacić, skorzystać z promocji oraz linki do odnawianych czytników znajdziesz na w/w blogach.


28 gru 2016 23:58:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
athame napisał(a):
...TL3 od czasu spółkowania z Legimi przestał być stabilnym czytnikiem, ale ogólnie to także solidny sprzęt.


A tu się nie zgodzę.
Ja u siebie nie odczuwam żadnej niestabilności ale Legimi nie instalowałem.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


Ostatnio edytowano 29 gru 2016 12:40:34 przez kriss.kg, łącznie edytowano 2 razy



29 gru 2016 9:42:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
athame napisał(a):
Kindle jednak pewniejszy (w miary równy poziom pomiędzy różnymi egzemplarzami). Allegro może być, z tym że zasady takie same jak przy każdym innym zakupie na tej platformie – od sprawdzonych sprzedawców. TL3 od czasu spółkowania z Legimi przestał być stabilnym czytnikiem, ale ogólnie to także solidny sprzęt.

Sprawdzeni sprzedawcy na Allegro mają ceny z reguły wyższe niż odnawiane czytniki kupione bezpośrednio z Amazon. Tańsze z kolei mogą być z wadami (brak możliwości rejestracji, niepewne źródło pochodzenia). Jeśli komuś zależy na cenie (a może poczekać na ciekawą ofertę) to w przyszłości na pewno da się kupić PW3 za ok. 70-80 EUR.
A co do TL3 - jak najnowsze oprogramowanie jest niestabilne, to zawsze można wrócić wstecz do ostatniego stabilnego i problemu nie ma. TL3 w niektórych obszarach jest jednak lepszy od PW3 więc nie przekreślałbym go tak łatwo. Oczywiście Kindle też ma swoje niezaprzeczalne mocne strony. Wszystko zależy od preferencji kupującego.


29 gru 2016 13:03:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
athame napisał(a):
Nie zauważyłem. Co najwyżej porównywalnie dobry (PDF)...

Tu bym po obejrzeniu twoich testów powiedział, że Kindle lepiej obsługuje ten format.

athame napisał(a):
...ale w kilku kwestiach, np. słowniki, odczuwalnie słabszy.


Tu zdecydowanie darmowe słowniki Kindla są lepsze. Mam porównanie Kindle 7 z PocketBook TL3 i ten w TL3 jest wyraźnie uboższy i mniej ergonomiczny.

athame napisał(a):
...Mimo to nadal uważam, że TL3 bez Legimi to najlepszy czytnik 6" po wyłączeniu Kindle (i różnych chińskich czytników, o których mało kto w Polsce słyszał, nie wspominając o „widział” czy „miał”).


Tutaj się nie zgadzam.

PocketBook TL3 moim zdaniem jest bardziej uniwersalnym czytnikiem. Obsługuje foldery, Dropbox, różne formaty (mobi, epub, doc, docx), są okładki (bez konieczności używania zewnętrznego oprogramowania dla książek nie kupionych w Amazonie).

Ale to moje zdanie i nie każdy musi się z tym zgadzać.

Wracając do Twojego pytania to zarówno Kindle PW3 jaki i PocketBook TL3 to bdb czytniki. Trzeba tylko trochę poczytać o ich "odmiennych filozofiach" do obsługi książek.
Nikt raczej za Ciebie tego nie zrobi bo oba czytniki mają swoje zalety jak i wady, przy czym aby było Ci "łatwiej" wybrać dla niektórych użytkowników wady danego modelu są zaletami.

Miłego czytania i dobrego wyboru życzę :mrgreen:

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


Ostatnio edytowano 29 gru 2016 16:54:13 przez kriss.kg, łącznie edytowano 1 raz



29 gru 2016 15:52:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2016 18:00:06
Posty: 29
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
Dziękuje za opinie :). Zdecydowałem się na Pocketbooka Touch Lux 3.


29 gru 2016 16:35:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
athame napisał(a):
GolDek napisał(a):
TL3 w niektórych obszarach jest jednak lepszy od PW3 więc nie przekreślałbym go tak łatwo.

Nie zauważyłem. Co najwyżej porównywalnie dobry (PDF), ale w kilku kwestiach, np. słowniki, odczuwalnie słabszy. Mimo to nadal uważam, że TL3 bez Legimi to najlepszy czytnik 6" po wyłączeniu Kindle (i różnych chińskich czytników, o których mało kto w Polsce słyszał, nie wspominając o „widział” czy „miał”).

No @athame, strasznie trudno przeoczyć fizyczne przyciski do zmiany stron, większa elastyczność oprogramowania (łatwość dogrania zewnętrznych aplikacji), polski interface, slot na kartę, Legimi (mimo problemów z obecnym softem, który z dużą dozą prawdopodobieństwa w przyszłości zostanie poprawiony), najpopularniejszy format epub, dzielenie wyrazów wg polskich reguł. No i na koniec bardzo ważny argument - cena też przemawia za TL3.To wszystko są zalety dla bardzo wielu użytkowników. W Kindle z softem oczywiście można eksperymentować, ale dla wielu jest to bariera dużo trudniejsza do pokonania i po każdej aktualizacji problemy powracają. Więc jak widzisz w kilku obszarach obiektywnie TL3 jest lepszy. Oczywiście taką listę można wypisać i dla PW3. Korzystam na co dzień z Pocketbooka ośmiocalowego, ale od czasu do sięgam po PW3, jak mnie ręce zabolą i muszę przyznać, że ekran jest naprawdę bardzo ładny i tu pewnie jest największa przewaga PW3 nad TL3.


29 gru 2016 21:05:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
athame napisał(a):
Oceniamy stan obecny, a nie potencjał. Legimi na TL3 działą znacznie gorzej niż na InkBookach, co bardzo źle świadczy o tym połączeniu.

Jednak nie można zaprzeczyć, że na Kindle nie działa wcale i nawet o jakimkolwiek potencjale nie może tu być mowy.

Z tym "znacznie gorzej" to też uproszczenie. Pewne istotne aspekty jednak działają znacznie lepiej na PB. Zaliczam do nich: wybór czcionek, dostosowanie rozmiaru, przenoszenie wyrazów oraz brak spowalniaczy. Także integrację z systemem oraz słownik.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


30 gru 2016 4:13:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
@athame, gdyby przyjąć Twoje argumenty za jedynie słuszne, wniosek byłby tylko jeden: nie warto kupować nic innego niż Kindle. Jak widzisz sam autor wątku nie przyjął takiej filozofii. Mimo wszystko lepiej, że mamy wybór i pewne zalety danego czytnika przeważają mimo świadomości jego wad. Kupując czytnik dla siebie nawet nie pomyślałem o Kindle (choć znam ich mocne strony, a wyświetlania przypisów szczerze zazdroszczę, tego brakuje mi w Pocketbook), ponieważ warunek konieczny przy wyborze to była wielkość ekranu, nie mniejsza niż 8', wydaje się, że Amazon nie śpieszy się z krokiem w tę stronę, lub świadomie nigdy nie wypuści nic innego poza 6'. Kupując jednak czytniki dla córek, wybrałem najpierw PW2 dla jednej a później PW3 dla drugiej. I wszystkie te decyzje były poparte racjonalną analizą. Szanuję więc racje tych, którzy np. szukają czytników z otwartym Androidem choć kompletnie nie podzielam takiego wyboru, wręcz uważam, że to "strzelanie sobie w kolano".


30 gru 2016 16:11:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2016 18:00:06
Posty: 29
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
Panowie, mam jeszcze jedno pytanie do was które mnie nurtuje.
O ile się nie mylę to epub jest standardem dla ebooków a mobi to konkretna implementacja tego standardu stworzona przez Amazona. W związku z tym spotkałem się z wieloma opiniami, że Kindle ze swoimi mobi jest lepszy niż reszta czytników z epub, ponieważ te implementacje są zależne od czytników (w sumie ma to sens, jeden stały format), ale w opisie Pocketbooka widzę że obsługuje format mobi. Czy Pocketbook faktycznie obsługuję format mobi? Jeśli tak to czy jest to ten sam format co na Kindle? Bo widzę, że są różne formaty jak starszy MOBI7 i nowszy KF8.


01 sty 2017 21:43:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
PocketBook czyta mobi bez problemu.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


01 sty 2017 22:39:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
Wychwalane tu mobi jest formatem jak każdy inny, jeśli ktoś przygotuje barachło to na czytniku będzie, uwaga to może być zaskakujące, barachło. Nie wiem czy mówi Ci coś styl ala "formatowanie spacjami w wordzie" ale to tez może dotknąć i ebooki niezależnie od formatu.
Z komercyjnych źródeł najczęściej dostajesz coś co daje radę niezależnie od czytnika. a z piratów to trudno powiedzieć (czasem widziałem plik przerobiony z komercyjnego do takiej postaci że najlepiej było przerobić go na txt i tak czytać)

tl;dr: Format "mobi" niczego nie gwarantuje.


Co do wersji, to na szeroko pojętym rynku (komercyjnym polskim, komercyjnym zagranicznym z wyłączeniem amazonu, czy też nawet chomikowym «pomińmy jakość milczeniem») będzie ta która będzie działać i na pb.
Wersje którymi próbuje straszyć kolega wyżej dostaniesz tylko z amazonu (w nikłym ‰) ale te zapewne będą posiadać również drm.


02 sty 2017 6:15:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
athame napisał(a):
kriss.kg napisał(a):
PocketBook czyta mobi bez problemu.

Ale tylko MOBI 6. Nowszych (dużo lepszych) rewizji nie czyta.


No ja nie kupuje na Amazonie ale z książką w mobi, której mój PB nie mógł odczytać jeszcze się nie spotkałem.
Co nie znaczy, że kolega athame nie ma racji :)

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


02 sty 2017 9:53:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron