Teraz jest 29 mar 2024 7:49:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Zakup PocketBook 840 InkPad 
Autor Wiadomość
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Oto zapowiadany przeze mnie test.

http://swiatczytnikow.pl/test-czytnika- ... czytnikow/

Obrazek

Oczywiście jeśli będą pytania, to zapraszam tutaj, albo do komentarzy. :-)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


12 gru 2016 1:41:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
No to teraz tylko czekać na test Cyfranka


12 gru 2016 9:26:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Tak, ale Cyfranek nie zdarzył opublikować testu. Moze gdzieś indziej opublikuje. Ja natomiast zastanawiam się, który kupić :Inkpada czy Toucha HD. Mobilność nie jest raczej mi potrzebna. Niestety dokładnych testów Toucha HD w naszym języku brak


12 gru 2016 9:54:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
daro napisał(a):
Tak, ale Cyfranek nie zdarzył opublikować testu.


Jeśli awaria się przedłuży, zapewne będę musiał poszukać nowego miejsca.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


12 gru 2016 11:16:13
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Kotki z karty SD
- otwieranie: 2:17 (do pojawienia się całej ramki
- zmiana strony: 2:15

W pamięci wewnętrznej podobne czasy, nie zmierzyłem dokładnie, bo mi cierpliwości brakło. Czyli przy takim pliku nie potwierdza się, że SD jest szybsza - no ale to nie kwestia rozmiaru (tylko 9MB) a przetworzenia.

PS. Mógłbyś te pliki wrzucać na strony, gdzie przypadkowe kliknięcie nie wywala komunikatu o wyłudzeniu danych? :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


12 gru 2016 11:24:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Booklikes działa!!!


12 gru 2016 14:18:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2014 7:39:12
Posty: 100
eCzytnik: KOBO AURA ONE and H2O
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Hehe, mój Inkpad 2 wrócił z serwisu już w ubiegłym tygodniu. Przepraszam, ze dopiero teraz dzielę się informacjami. Aby nie trzymać w niepewności powiem od razu, że serwis nie uznał mojego roszczenia. :) Aż nadto widoczna analogia z podejściem serwisu do obsługi, co Arta-Tech. Powiem tylko, że zabrudzenie ekranu widoczne przy uruchomionym podświetleniu miałem całkiem spore. Obszar ciemniejszego ekranu miałem porównywalny do tego, jaki można ujrzeć w recenzji z linka podanego przez Vroo. Można zatem dojść do wniosku, iż jest to seryjny problem Inkpada 2. Jakkolwiek egzemplarz tomaszka71 jest wolny od tej przypadłości, czyli dotyczy nie wszystkich czytników.
Teraz odnośnie serwisu Pocketbooka, a jest nią firma w-support. Po trzech dniach wnikliwych i długotrwałych testów nie stwierdzono zabrudzenia, czyli uszkodzenia. :) Natomiast dość szczegółowo wytłumaczono mi skąd biorą się nierównomierności w kolorach podświetlenia (bo chyba tak zakwalifikowano moją niedogodność). Teraz pewnie wielu z Was zaskoczę, ale owe różnice w kolorach powstają, cyt:"Wskutek osobliwości (!sic) technologicznej produkowania diod LED i nie jest uznana za wskaźnik jakości produktu lub jego wady" Przez kilka dni próbowałem rozkminić ów osobliwość technologiczną lecz poległem, mimo że z wykształcenia jestem też elektrykiem i jako takie pojęcie o półprzewodnikach posiadam. Być może kluczem do pojęcia sprawy jest właśnie to jako takie. Abym się lepiej poczuł, panowie w serwisie napisali także, że owszem zauważyli mały nierównomierny cień na dole wyświetlacza w pewnych warunkach oświetleniowych i z włączonym podświetleniem ! Ale zupełnie nieszkodliwy ! Może to ze mną jest coś nie tak. Widzę zjawiska których nie ma. :) Gdyby nie ten feler, to miałbym w końcu czytnik idealny, a tak już go nie mam. Bo nauczony doświadczeniem, nie będę się kopał z koniem, a walkę z wiatrakami pozostawię innym.
Znowu musiałem przechodzić mękę szukania czytnika dla siebie. Łudziłem się, że wrócę do 6", bo wybór jest w tej wielkości przeogromny, lecz gdy spojrzałem na ekran 6 calowego czytnika córki, to poczułem się jakbym przed sobą czarno-biały smartfon. :) Za małe to. Już wpadłem na całego w 8" i nie wrócę do czegoś mniejszego. Szkoda, że producenci zaniedbują ofertę większych czytników. Klientów byłoby mnóstwo, bo czytanie na większym ekranie jest o niebo lepsze.
Jutro zawita do mnie nowy czytnik. Tym razem zaufałem Francuzom i zakupiłem Cybooka Ocean'a. Zobaczymy. :)


19 gru 2016 17:29:34
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Ale w takim razie InkPada zwróciłeś sprzedawcy?

Jeśli ta wada wygląda tak jak u mnie na zdjęciu (a jeszcze ją sfocił u siebie Cyfranek), to potraktowałbym to owszem jako cechę oświetlenia, ale raczej nie reklamował.

Co do Cybooka Ocean, nie miałem go nigdy w rękach, ale nie sądzę, aby okazał się lepszy, przede wszystkim jest słabsza rozdzielczość.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


19 gru 2016 18:11:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2014 7:39:12
Posty: 100
eCzytnik: KOBO AURA ONE and H2O
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Oczywiście czytnik zwróciłem sprzedawcy. Ja rozumiem cechę podświetlenia, jakąś tam nierównomierność, ale jeśli musisz codziennie patrzeć na 2/3 brudnego ekranu, gdzie dzięki temu litery również gorzej wyglądają, to ja dziękuję. I żeby była jasność, Inkpad 2 jest nadal bardzo dobrym czytnikiem, z którym miło się obcuje. Cybooka wziąłem dlatego, że w 8 calach nie ma praktycznie nic innego na rynku. Inkboooka z wiadomych względów omijam z daleka. Dwa dni spędziłem na czytaniu o Cybook Ocean i w zasadzie nie ma złych opinii o nim. Na pewno ma poprawne podświetlenie. Zresztą lubię ryzykować i skoro jest tak mało popularny, to będzie okazja go przetestować. :)


19 gru 2016 20:17:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Mam nadzieję, że podzielisz się z nami opinią na temat tego czytnika.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


19 gru 2016 22:26:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Vroo napisał(a):
Ale w takim razie InkPada zwróciłeś sprzedawcy?

Jeśli ta wada wygląda tak jak u mnie na zdjęciu (a jeszcze ją sfocił u siebie Cyfranek), to potraktowałbym to owszem jako cechę oświetlenia, ale raczej nie reklamował.


Może rzeczywiście jest to wada niepodlegająca reklamacji, ale ja jednak nie zaakceptowałbym takich ekranów (a zwłaszcza tego z recenzji Cyfranka). Z braku możliwości reklamacji po prostu zwróciłbym czytnik sprzedawcy w ramach określonych przepisami prawa warunków (mam na myśli zakup na odległość) i zamówił bym w innym sklepie kolejny. Procedura trwałaby do chwili otrzymania satysfakcjonującego egzemplarza. Mam InkPada pierwszej generacji, w którym ekran jest bez zarzutu jeśli chodzi o podświetlenie, więc takie czytniki występują w przyrodzie, trzeba tylko wyegzekwować swoje prawa, wydając nie małe przecież pieniądze. Dobry przykład daje tu Amazon ze swoją polityką zwotu/wymiany, mam nadzieję, że inni sprzedawcy pójdą za ich przykładem i będą respektowali niezadowolenie klienta (nawet jak czasami nie ma racji) bez zadawania zbędnych pytań nie mówiąc już o takim tłumaczeniu jak opisał to @lucjanos.


19 gru 2016 23:28:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2014 7:39:12
Posty: 100
eCzytnik: KOBO AURA ONE and H2O
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
kriss.kg napisał(a):
Mam nadzieję, że podzielisz się z nami opinią na temat tego czytnika.


Jak najbardziej. :)


19 gru 2016 23:53:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Lucjanos ja rozumiem frustrację, niezadowolenie. Mój czytnik z tego wychodzi pochodzi z ostatniej produkcji i coś musieli skurczybyki poprawić aczkolwiek jak patrzę na swoje H2O to ehhhh. Nie stać mnie na One niestety, tam cena jak dla Polaka z sufitu. Nie ukrywam że jak pojawi się Inkpad 3,4,5 z Cartą na pokładzie to będzie mój następny czytnik. Zaprawdę powiadam Wam że może nie przepaść ale Carta robi sporą różnicę ale znowu rozmiar czcionki to niweluje :) Śmiem twierdzić że kontakt z serwisem w innym kraju niż nasza Polska powodowałby wymianę czytnika do momentu zadowolenia klienta. Jest to niestety nasza przywara żeby swojego rodaka wydoić, zrobić w jajo dokumentnie. W cywilizowanym świecie jest to nie do pomyślenia. Tam klient ma rację i to ON zostawia swoje pieniądze w firmie i on jest najlepszą reklamą "mojej" firmy. Jeden niezadowolony klient to 20 potencjalnych klientów mniej. Kiedy polskie twory a nawet powiem więcej POTWORY to zrozumieją???? Firmo Pocketbook dlaczego masz mi się kojarzyć z naszymi "Januszami" biznesu????? Czy tak trudno zrozumieć że żeby nie Lucjanos i jego poświęcenie swojego prywatnego czasu na zrobienie zdjęć, mailowanie to moje pieniądze nie trafiłyby do Pocketbooka czy polskiego dystrybutora??? Ku przestrodze to była już pewna firma produkująca telefony. Cholera jasna każdy według polskiego serwisu był zalany. Firmy już NIE MA


20 gru 2016 0:24:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
GolDek napisał(a):

asp:@HTML_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_HTM
cgi:@HTML_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_HTM
chm:@Z_HTML_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_CHM
epub:@EPUB_file:1:cr3-pb.app,AdobeViewer.app,fbreader.app:ICON_EPUB
fb2:@FB2_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_FB2
htm:@HTML_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_HTM
html:@HTML_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_HTML
jsp:@HTML_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_HTM
mht:@HTML_file:1:cr3-pb.app:ICON_HTM
php:@HTML_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_HTM
pl:@HTML_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_HTM
rtf:@RTF_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_RTF
txt:@Text_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_TXT
mobi:@MOBI_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_MOBI

To plik który skopiowalem og GolDeka


27 gru 2016 13:17:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron