Teraz jest 28 mar 2024 14:15:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Pierwszy czytnik: Pocketbook Basic Touch? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2016 21:27:16
Posty: 5
eCzytnik: Szukam...
Post Pierwszy czytnik: Pocketbook Basic Touch?
Witam, :roll:

Od kilku dni zastanawiam się nad pierwszym czytnikiem ebook i nie mogę się zdecydować, który wybrać.
Zależy mi na tym, aby czytnik był dotykowy, miał w miarę dobry ekran e-ink, sprawne oprogramowanie + przeglądarkę internetową.

Myślałem nad Kindle Touch 7 (wersja refurbished), InkBook Classic, Pocketbook Basic 2 i teraz nad Pocketbook Basic Touch.
Zależy mi, aby cena czytnika nie wynosiła więcej niż ~300 zł i dało się go dostać na Allegro.

Polecicie mi jakiś czytnik, który spełnia moje wymagania? :D Za każdą odpowiedź z góry dziękuję


07 gru 2016 21:45:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Pierwszy czytnik: Pocketbook Basic Touch?
Dlaczego skreślasz amazon.de, skoro w grę wchodzi Kindle?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


07 gru 2016 22:49:03
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Pierwszy czytnik: Pocketbook Basic Touch?
Pewnie lubi płacić więcej, bo przecież ci allegrowi sprzedawcy sami zaopatrują się w Amazonie.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


08 gru 2016 0:57:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2016 21:27:16
Posty: 5
eCzytnik: Szukam...
Post Re: Pierwszy czytnik: Pocketbook Basic Touch?
Nie zależy mi zbytnio na kindlu :P Jak chcecie to z amazonu też mogę spróbować, tylko czy będzie coś za powyższą cenę?


08 gru 2016 7:42:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Pierwszy czytnik: Pocketbook Basic Touch?
Sa604Hash napisał(a):

Zależy mi na tym, aby czytnik był dotykowy...


PocketBook Basic 2 nie spełnia tego warunku
Sa604Hash napisał(a):
...miał w miarę dobry ekran e-ink, sprawne oprogramowanie...


PocketBook i Kindle mają stabilne oprogramowanie aczkolwiek Kindle obsługuje tylko mobi i pdf. Kindle ma kolekcje PocketBook obsługuje katalogi.
Generalnie inna filozofia przechowywania książek.

Sa604Hash napisał(a):
... + przeglądarkę internetową.


Żaden czytnik nie spełnia tego warunku. Tzn. posiadają przeglądarkę internetowa ale nie da jej się w cywilizowany sposób używać. Już na telefonie jest szybciej i wygodniej.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


08 gru 2016 9:39:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2016 21:27:16
Posty: 5
eCzytnik: Szukam...
Post Re: Pierwszy czytnik: Pocketbook Basic Touch?
Głównie chodzi mi o przeglądanie Wikipedii, do przeglądania np. Facebooka, oczywiście lepiej skorzystać z czegoś innego... Będzie coś lepszego niż PocketBook Basic Touch, jeżeli mowa o cenie ok 300?


08 gru 2016 10:09:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Pierwszy czytnik: Pocketbook Basic Touch?
Sa604Hash napisał(a):
Głównie chodzi mi o przeglądanie Wikipedii, do przeglądania np. Facebooka, oczywiście lepiej skorzystać z czegoś innego... Będzie coś lepszego niż PocketBook Basic Touch, jeżeli mowa o cenie ok 300?


Nigdy nie posiadałem PB Basic Touch więc mogę bazować tylko na swoich doświadczeniach z tą firmą (posiadałem PB Basic 2 przez 20 miesięcy, posiadam Kindle Touch 2014 oraz PB TL3).
Przeglądarki na czytniku ni używam.
Osobiście wybrał bym PB Basic Touch.

Osobiście wolę PB od Kindla a to dlatego, że:
- nie muszę bawić się w żadne programy aby przesłać na czytnik książkę i mieć na niej okładkę,
- bardziej podoba mi się struktura katalogów (PB) niż kolekcje (Kindle),
- czyta wszystkie rodzaje plików książek (PB) a konkurencja mobi i pdf (Kindle),
- posiada fizyczne klawisze do przerzucania stron,
- można sobie ustawić okładkę książki jako wygaszacz,
- możliwość dodania własnej czcionki,
- możliwość dogrania CoolReader-a

Co mi się w Kindlu bardziej podoba niż w PB:
- słownik AN-PL jest bardzo dobry,
- lepsza bateria,
- możliwość wybudzania czytnika poprzez otwarcie okładki,
- lepszy przycisk do włączania (w PB jest ledwo wyczuwalny i w okładce muszę go wciskać paznokciem co mnie niezmiernie wq...a zwłaszcza wieczorem :( )

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


08 gru 2016 11:34:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2016 21:27:16
Posty: 5
eCzytnik: Szukam...
Post Re: Pierwszy czytnik: Pocketbook Basic Touch?
Dzięki wielke za pomoc, Kriss :) Także nie przepadam za kolekcjami Kindle itp. Myślę że PB Basic Touch będzie dobrym wyborem


08 gru 2016 12:42:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2016 21:27:16
Posty: 5
eCzytnik: Szukam...
Post Re: Pierwszy czytnik: Pocketbook Basic Touch?
Po dokładniejszym przyjrzeniu recenzji na temat tego czytnika, ma podobno bardzo zszarzały ekran :/ zapewne zmniejszy to konfort czytania, więc rezygnuję z niego... Wątpię w znalezienie czegoś lepszego w tej cenie, więc nie szukam na razie czytników. Temat do zamknięcia


08 gru 2016 20:56:01
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Pierwszy czytnik: Pocketbook Basic Touch?
Sa604Hash napisał(a):
Po dokładniejszym przyjrzeniu recenzji na temat tego czytnika, ma podobno bardzo zszarzały ekran :/ zapewne zmniejszy to konfort czytania, więc rezygnuję z niego... Wątpię w znalezienie czegoś lepszego w tej cenie, więc nie szukam na razie czytników. Temat do zamknięcia

Jeżeli porównujesz ekran PB Touch do najnowszych modeli to i owszem ekran jest ciemniejszy. Ale ja czytałem na Onyxie, który miał ekran jeszcze bardziej szary i wcale mi to nie przeszkadzało. Rozumując w ten sposób nigdy nie kupisz sobie czytnika bo jak już uzbierasz kasę na np. PB TL3 to właśnie wyjdzie nowy PB TL4 z super jasnym, mega czułym i hiper doświetlonym ekranem XXII generacji i PB TL3 będzie miał słaby ekran nie wart nawet splunięcia.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


08 gru 2016 21:36:53
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Pierwszy czytnik: Pocketbook Basic Touch?
Zgodzę się z tym co pisze Kriss. W zasadzie każdy czytnik bez światełka (czyli i PBBT i K7) wyda Ci się szary - ale jest na to sposób - zapalasz dobrą lampkę przy czytaniu i tyle (a jak będzie wiosna, idziesz na słońce). Wielu z nas tak czytało przez lata, zanim nastała era serii Paperwhite czy Touch Lux.

Jeśli kupisz teraz, za pół roku będziesz się śmiał ze swojego wahania.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


08 gru 2016 22:52:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Pierwszy czytnik: Pocketbook Basic Touch?
Vroo napisał(a):
...Jeśli kupisz teraz, za pół roku będziesz się śmiał ze swojego wahania.


A z tym stwierdzeniem pozwolę się nie zgodzić. :lol:

Za pół roku będzie klął, że tak długo zwlekał z zakupem :P

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


09 gru 2016 0:24:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Pierwszy czytnik: Pocketbook Basic Touch?
to jeszcze ja coś dodam, bo tu padło że dobrej lampki do ekranu bez podświetlenia potrzeba, no nie do końca.
Wystarczy taka nocna z żarówą 20W (czy tam kompatybilne).

Mam PB mini (czyli pewnie ekran podobny) w białej obudowie i ekran jest w tej konfiguracji ciemniejszy od obudowy (wpada w szarość, ale bez przesady) na "zdjęciach" do sprzedaży jest dość często odwrotnie ;P.
Jak już się zdecydujesz to przypadkiem nie bierz białej obudowy, nigdy (przynajmniej dla tych bez podświetlenia). Przy czarnej (kolorowej) obudowie ekran wydaje się całkowicie w porządku, przy białej różnica rzuca się w oczy.

Na moje wymagania, ten ekran daje spokojnie radę, czytanie w dzień jest całkiem bezstresowe, ba czasem, na zewnątrz, jest nawet lepsze od tych hiper białych, bo ta "biel" nie razi w oczy tak bardzo, w pokoju w dzień nie trzeba nic, tekst jest w pełni czytelny.
Wieczorem i w nocy bez dodatkowego oświetlenia i tak nie da (wiadomo czemu). I jak pisałem 20 W lampka nocna (~ 1m od czytnika) wystarcza do czytania.

Najlepiej to byś po prostu pojechał do jakieś macalni i obejrzał, bez tego możesz mieć nierealne oczekiwania co do tego czym jest e-papier. i nawet te hiper białe mogą się okazać be.


Dodajmy że (jak już kolega wspomniał) wszelkie recenzje są dość często skażone dziwnymi porównaniami z najnowszymi i najlepszymi czytnikami na rynku w danym czasie. Przy celowaniu w segment ekonomiczy to zwykle nie jest istotne że najjaśniejszy i najdroższy czytnik ma ekran jaśniejszy od tego najprostszego bez podświetlenia, prawda?


09 gru 2016 3:45:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: