Teraz jest 28 mar 2024 19:57:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Zakup PocketBook 840 InkPad 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Hmm.. Jako szef poważnej instytucji, zwalniam Ciebie, a jako uzytkownik forum powiem: rozumiem Ciebie bo sam czasani w pracy korzystam z czytnika tak żeby podwładni nie widzieli ;)
A wracając do tematu, czytnika używam w domu, wczasach, urlopie.. no i pracy i tutaj bylby za duży. Do H2O zraziłem się i też oddałem, bo permanentnie zawieszał się. No nic, myślę, że w ciagu 2tygodni coś kupie


01 gru 2016 20:48:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Oj tam. ja zajmuje się komputerami w szkole, instrumentami muzycznymi. Po operacji kardiochirurgicznej nie uczę i chwała za to tylko sobie siedzę sam w pokoju. Oj przepraszam nie sam - jest kwiatek Stefan. Jedyny minus to kraty w oknach i zakratowane drzwi ale niebezpiecznych ludzi trzyma się za kratami. Jeszcze żeby było Legimi na Inkpada. Ehhh


01 gru 2016 20:55:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Daro w przypadku pracy okładka wygląda zacnie przy jej niedoskonałościach więc podwładni pomyślą że szefu kupił tablet i sprawdza maile


01 gru 2016 21:03:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Po paru dniach na dzień dzisiejszy czytnik spełnia moje oczekiwania. Ustawiłem go pod siebie, czyta się rewelacyjnie, podświetlenie w miarę równe ( to tylko w moim przypadku bo jest z tym różnie ), jest wolniejszy od H2O ale wada ta nie dyskwalifikuje. Wczoraj wziąłem Kobo którego nie wyłączam tylko uśpienie i ... po otwarciu oczywiście nie mogę dać następnej strony bo zmrożony. W Inkpadzie to mi się nie zdarzyło. W poniedziałek muszę zadzwonić do Czytio i dopytać o gwarancję okładki bo ten nieszczęsny róg podtrzymujący czytnik a zasłaniający najważniejszą klapkę w czytniku nie daje mi spokoju. Nie przyjmę do wiadomości że jak się urwie albo zwiotczeje przed upływem gwarancji nie uwzględnią tego. Jeszcze muszę poszukać fontów i będzie pełnia szczęścia. Dla osób chcących kupić polecam aczkolwiek radzę nie sugerować się opiniami w necie tylko poczekać na recenzję Vroo i Cyfranka. Aha bardzo miło zaskoczyła mnie bateria. Po czytaniu od wtorku zeszło 8 -9 %. Pod tym względem nasi Gepetto z ArtaTech niech biorą przykład ale oni są niereformowalni. Brakuje mi jednak to co ma PW wszelkiej maści czy Kobo czyli wzbudzania po otwarciu okładki ale to szczegół wygodny ale czy ważny? Nie robiłem eksperymentów jakby zachowywała się bateria przy tylko uśpieniu po wyłączeniu wyłączania się czytnika po upływie jakiegoś tam czasu. Dzisiaj to zmienię i zobaczę podczas weekendu i napiszę o efektach. Ekran to dobry pearl porównywalny jakością do Aury HD ale do Carty brakuje. Coś za coś. Albo carta i One z jego brrr ceną i problemami z softem Kobo ( wiem coś o tym z autopsji ) albo pearl i Inkpad 2. Innej konkurencji na rynku 8 calowców godnej uwagi nie ma. Amen


Ostatnio edytowano 03 gru 2016 10:35:12 przez tomaszek71, łącznie edytowano 1 raz



03 gru 2016 10:19:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
No to super, że pasuje. Też czekam na recenzję naszych guru. Mam nadzieję, że to już godziny a nie dni ;)


03 gru 2016 10:33:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2014 7:39:12
Posty: 100
eCzytnik: KOBO AURA ONE and H2O
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
I ja się ciesze, że dobrze doradziłem tomaszkowi. :) Naprawdę z tym modelem bardzo fajnie się obcuje. Myślę też, czy nie interweniować w sprawie nierównomiernego podświetlenia w moim egzemplarzu. Z drugiej strony mam już uraz z reklamacją takiej wady po T68, bo ich serwis (ArtaTech) odesłał mi to "cudo" z adnotacją że tak już musi być i ten typ tak ma. Zadzwonię w przyszłym tygodniu do serwisu PocketBooka i wypytam o rokowania.
A ten narożnik z etui mi też nie daje spokoju. :D


03 gru 2016 11:21:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Cyfranek wrócił z wojaży po krainie przyprawy curry i świętych krów a Vroo przeprowadzka. Uzbroimy się w cierpliwość a ta cnota będzie wynagrodzona :) Aha jeszcze ekran uśpienia. Dlaczego tutaj nie ma okładki czytanej książki tylko jakieś takie zzz. Nie znalazłem opcji zmiany ekranu uśpienia a to mnie akurat leciusieńko irytuje ale nie tak jak teściowa. Ot taki drobny szczegół.


03 gru 2016 12:12:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
tomaszek71 napisał(a):
Aha jeszcze ekran uśpienia. Dlaczego tutaj nie ma okładki czytanej książki tylko jakieś takie zzz. Nie znalazłem opcji zmiany ekranu uśpienia...


A nie ma tego w "ustawienia/ustawienia osobiste/logo wyłączania"?

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


03 gru 2016 12:49:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
tomaszek71 napisał(a):
Aha jeszcze ekran uśpienia. Dlaczego tutaj nie ma okładki czytanej książki tylko jakieś takie zzz. Nie znalazłem opcji zmiany ekranu uśpienia a to mnie akurat leciusieńko irytuje ale nie tak jak teściowa. Ot taki drobny szczegół.


W firmowym sofcie tego się chyba nie da ustawić, tylko po wyłączeniu czytnika można oglądać okładkę przy odpowiednim ustawieniu.
Jak zainstalujesz Cool Readera to tam w trybie uśpienia można ustawić okładkę. Polecam Ci ten soft, jest wg mnie zdecydowanie lepszy niż domyślne programy Pocketbooka, można go dopasować do swoich upodobań w każdym, najdrobniejszym szczególe. Instalacja jest prosta, trzeba wgrać pliki ze ściągniętego z sieci archiwum do lokalizacji jak w zipie i wyedytować plik "system->config->extensions.cfg do takiej postaci:

asp:@HTML_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_HTM
cgi:@HTML_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_HTM
chm:@Z_HTML_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_CHM
epub:@EPUB_file:1:cr3-pb.app,AdobeViewer.app,fbreader.app:ICON_EPUB
fb2:@FB2_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_FB2
htm:@HTML_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_HTM
html:@HTML_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_HTML
jsp:@HTML_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_HTM
mht:@HTML_file:1:cr3-pb.app:ICON_HTM
php:@HTML_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_HTM
pl:@HTML_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_HTM
rtf:@RTF_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_RTF
txt:@Text_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_TXT
mobi:@MOBI_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_MOBI

Po tej zmianie CR staje się programem domyślnym (poza PDFami), a pozostałe dwa programy można uruchamiać z menu kontekstowego "Otwórz w...". Cała operacja jest w 100% odwracalna, więc nie musisz się obawiać, że coś pójdzie nie tak.


03 gru 2016 13:02:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Hmmm nie obawiam się nawet Diabła bo 21 lat temu ożeniłem się z jego siostrą. CR działa i teraz muszę go okiełznać. Dzięki za pomoc :)


03 gru 2016 13:46:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
CoolReader jednak nie dla mnie. Po prostu nie leży mi i tyle. Druga sprawa bateria zaczęła mi schodzić w szybkim tempie przy czytaniu przy jego użyciu. Nastąpiło zejście 15 % podczas półgodzinnego czytania.


03 gru 2016 20:35:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Cool Reader nie jest przyczyną zżerania baterii. Czytam tylko na nim i bateria zachowuje się jak na innych aplikacjach. Może miałeś włączone wi-fi ? To łyka baterię w zastraszającym tempie. Ale jak Ci nie leży to już inna sprawa.


03 gru 2016 22:00:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Miałem włączone ale przy coolreader chodziło a przy adobe albo fb "wygasza" się i nie żre baterii jak moja teściowa śliwek w czekoladzie


03 gru 2016 22:59:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Ja włączam wi-fi tylko jak synchronizuję konto. Po synchronizacji wyłączam ponieważ do niczego poza synchronizacją nie jest mi potrzebne połączenie z siecią i nie ma problemu ze zżeraniem baterii. A sam CR jednak jest dla mnie dużo lepszy od AR i FBR, które są bardzo ubogie w możliwości konfiguracyjne.


04 gru 2016 2:02:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
GolDek napisał(a):
Ja włączam wi-fi tylko jak synchronizuję konto. Po synchronizacji wyłączam ponieważ do niczego poza synchronizacją nie jest mi potrzebne połączenie z siecią i nie ma problemu ze zżeraniem baterii.

Ja robię identycznie.
GolDek napisał(a):
A sam CR jednak jest dla mnie dużo lepszy od AR i FBR, które są bardzo ubogie w możliwości konfiguracyjne.


Dokładnie ten sam powód używania CR.
Program jest genialny.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


04 gru 2016 11:08:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: