Teraz jest 29 mar 2024 0:56:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona
Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wątek 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wątek
Opis
Plugin ułatwia zachowanie porządku przy katalogowaniu ebooków w programie Calibre.
Pobiera metadane (informacje o książkach) oraz okładki z serwisu Lubimyczytac.pl
Użytkownicy proszeni się o wyrozumiałość: jeśli czegoś nie ma na stronie LC to plugin tego nie wyczaruje.

Autorzy i współautorzy
Pierwotnym autorem pluginu był Jacek Bieńkowski, który przygotował wersje do numeru 0.5.5.
Następnie poprawkę przygotował Ar't i wtedy rozwój pluginu rozdzielił się na dwie gałęzie.
Jedna była rozwijana przez Romana Cupisza, który przygotował wersje 0.5.7, 0.5.8, a w końcu na forum MobileRead opublikował wersję 2.0.0, która działała w Calibre 2.x. Ostatnią wersją z tej gałęzi jest wersja 2.0.1 przygotowana przez Krzysztofa Sz.
Druga gałąź rozwijana była na forum eKsiążki i do rozwoju przyczynili się Ar't, Fikandrel, Rosomak i Becky. Powstały wersje 0.5.7-0.6.3, z których ostatnia również działała w Calibre 2.x.
Ponieważ w wersji 2.0.0 przygotowanej przez Romana Cupisza plugin miał więcej możliwości -- na jej podstawie opracowywane są aktualne poprawki.
Ja nie jestem autorem, a jedynie „opiekuję” się tym pluginem i staram się wprowadzać poprawki przy zmianie wyglądu w serwisie LC lub po znalezieniu jakiegoś błędu w działaniu.
W miarę możliwości staram się też dodawać nowe opcje do wtyczki.

Znane niedoskonałości
* Ponieważ Calibre przyjmuje numer tomu jedynie w postaci liczbowej, plugin nie obsługuje cyklów, w których tomy zapisane są w postaci (tom 1-3) lub (tom 0.5-3.6). Pobierana jest wtedy nazwa cyklu, a numer cyklu zawiera tylko liczbę przed łącznikiem (kolor zielony w przykładach).

Znane ograniczenia nie związane z pluginem
* W przypadku niektórych książek w serwisie LC prezentowany jest nowy layout, w którym nie ma podanej nazwy wydawnictwa -- plugin więc go nie pobiera.
* Wyszukiwanie w serwisie LC przyjmuje zwykle tytuł książki. Można też dodać nazwisko autora, ale zadziała to tylko wtedy, gdy nazwisko wystąpi przed tytułem. Wtyczka korzysta z tych możliwości.
* Jeśli tytuł jest bardzo krótki lub jednowyrazowy to plugin może nie zadziałać, gdyż efektem wyszukiwania jest mnóstwo wyników, a wtyczka analizuje tylko pierwszą stronę z wynikami.
* Dodatkowy trik od Ar't'iego: czasem zadziała podmienienie autora z tytułem ikonką zielonych strzałek (ale oczywiście nie dla bardzo płodnych autorów).
* Plugin nie sugeruje innych wydań danego tytułu, bierze zawsze pod uwagę aktualne wydanie (dokładnie to, które prezentowane jest w LC). [Zrobiłam to! Od wersji 2.1.0 można wybierać inne wydanie książki o ile w metadanych istnieje identyfikator LC przed uruchomieniem wtyczki.]

Do zrobienia
Na razie oprócz optymalizacji kodu wtyczki nic konkretnego nie przychodzi mi do głowy.
Nie wszystkie propozycje są możliwe do realizacji – może to być ograniczenie narzucone przez autora Calibre dla wtyczek pobierających metadanych, niepełne informacje w LC albo też mój brak umiejętności.

Historia wersji
Ponieważ zmiany były dokonywane równolegle przez różne osoby -- przedstawiam change log z aktualnej gałęzi.
Spoiler! Version 2.1.3 - 28 Nov 2020
(Submitted by Becky)
Added: Date of the first edition of the book
Added: Date of the first edition of the book in Poland

Version 2.1.2 - 18 Nov 2020
(Submitted by Becky)
Changed: Error handling

Version 2.1.1 - 16 Nov 2020
(Submitted by Becky)
Fixed: Parsing books without authors

Version 2.1.0 - 15 Nov 2020
(Submitted by Becky)
New: If the LC identifier is known, another edition can be selected.
Changed: Better handle duplicate matches
Changed: Better handle duplicate entries for other releases

Version 2.0.46 - 21 Oct 2020
(Submitted by Becky)
Fixed: Removing an endless loop when a book is not available on the LC website
Fixed: Parsing other editions

Version 2.0.45 - 25 Sep 2020
(Submitted by Becky)
New: Added support for the number of people who rated the book
Fixed: lxml bug which occurred in some cases

Version 2.0.44 - 22 Apr 2020
(Submitted by Becky)
Private build

Version 2.0.43 - 4 Apr 2020
(Submitted by Becky)
Changed: Improved search

Version 2.0.42 - 2 Apr 2020
(Submitted by Becky)
Fixed: Parsing authors

Version 2.0.41 - 25 Mar 2020
(Submitted by Becky)
Fixed: Parsing series (Cykl)

Version 2.0.40 - 9 Jan 2020
(Submitted by Becky)
Changed: More changes for Python 3 support in calibre.
Minor fixes

Version 2.0.39 - 7 Jan 2020
(Submitted by Becky)
Changed: Changes for Python 3 support in calibre.

Version 2.0.38 - 15 Nov 2019
(Submitted by Becky)
Fixed: Special case -- slash in title

Version 2.0.37 - 05 Nov 2019
(Submitted by Becky)
Fixed: Fetching data for books with many co-authors

Version 2.0.36 - 05 Nov 2019
(Submitted by Becky)
Changed: Simplifying the search
Fixed: Faster response in the absence of results

Version 2.0.35 - 30 Oct 2019
(Submitted by Becky)
Fixed: LC rating in numerical form

Version 2.0.34 - 29 Oct 2019
(Submitted by Becky)
Fixed: Plugin works again (adapting changes in lubimyczytac.pl HTML structure)

Version 2.0.33 - 1 Jan 2019
(Submitted by Becky)
Private build

Version 2.0.32 - 11 Nov 2018
(Submitted by Becky)
New: Add id_from_url for pasting URL and getting an identifier
New: Option to "Fast matching"
New: Strip diacritics in log file

Version 2.0.31 - 11 Sep 2018
(Submitted by Becky)
Fixed: Plugin works again (adapting changes in lubimyczytac.pl HTML structure)

Version 2.0.30 - 27 Aug 2018
(Submitted by Becky)
Fixed: Improved downloading of the publication date of the book.

Version 2.0.29 - 17 Aug 2018
(Submitted by Becky)
Fixed: Plugin works again (adapting changes in lubimyczytac.pl HTML structure)

Version 2.0.28 - 13 Jan 2018
(Submitted by Becky)
Changed: Improved parsing series

Version 2.0.27 - 24 Sep 2017
(Submitted by Becky)
Changed: Improved identification of books

Version 2.0.26 - 10 Sep 2017
(Submitted by Becky)
Fixed: Error handling for books without rating

Version 2.0.25 - 10 Jul 2017
(Submitted by Becky)
Added: Option to append LC rating in numerical form at the end of the comment

Version 2.0.24.2 - 23 May 2017
(Submitted by Becky)
Fixed: typo in translation

Version 2.0.24.1 - 5 Apr 2017
(Submitted by Becky)
Fixed: improved identify

Version 2.0.24 - 24 Mar 2017
(Submitted by Becky)
Changed: Priority for books with matched both: title and author.

Version 2.0.23 - 23 Feb 2017
(Submitted by Becky)
Changed: Parsing genres from LC
Fixed: regression in 2.0.17-2.0.22 that spoil download Keywords as Tags
Fixed: Better recognition of books for authors' names containing foreign diacritics
Minor fixes

Version 2.0.22 - 15 Feb 2017
(Submitted by Becky)
Minor fixes

Version 2.0.21 - 14 Feb 2017
(Submitted by Becky)
Added: Option to append LC ID at the end of the comment
Minor fixes

Version 2.0.20 - 12 Feb 2017
(Submitted by Becky)
Fixed: Improved translations
Minor fixes

Version 2.0.19 - 9 Feb 2017
(Submitted by Becky)
Added: Option to append short list the other editions (without duplicate titles)
Added: Option to append horizontal line after the other editions (before comment)
Removed: Option to save the number of pages as additional identifier

Version 2.0.18 - 6 Feb 2017
(Submitted by Becky)
Added: Two options to append information about other editions at the begin of the comment

Version 2.0.17 - 5 Feb 2017
(Submitted by Becky)
Added: Option to append original title at the end of the comment
Added: Option to append translators at the end of the comment
Added: Option to append book series at the end of the comment
Added: Option to append genre (kategoria) at the end of the comment
Added: Option to append keywords at the end of the comment

Version 2.0.16 - 29 Jan 2017
(Submitted by Becky)
Fixed: Cover parsing (after changes in HTTP HEAD for images)

Version 2.0.15 - 29 Jan 2017
(Submitted by Becky)
Fixed: Improved error handling
Fixed: Improved translations
Fixed: Config file load/save
Added: Option to save the number of pages as additional identifier

Version 2.0.14 - 23 Jan 2017
(Submitted by Becky)
Fixed: Better uppercase for downloaded Tags

Version 2.0.13 - 19 Jan 2017
(Submitted by Becky)
Added: Translation feature in config window
Added: Polish translation

Version 2.0.12 - 15 Jan 2017
(Submitted by Becky)
Removed: subversions
Fixed: Better parsing long URLs in sources
Fixed: Better parsing approximate dates
Fixed: Better parsing the number of pages
Added: Option to allow download as Tags: Keywords or Genre
Added: Option to append description/cover sources at the end of comment
Added: Option to append the number of pages at the end of comment
Added: Option to enable/disasble download ISBN number

Version 2.0.11 - 15 Jan 2016
(Submitted by Becky)
Two subversions: a) download Keywords as Tags; b) download Genre as Tags

Version 2.0.10 - 13 Dec 2015
(Submitted by Becky)
Changed: Properly download of books with multiple authors

Version 2.0.9 - 16 Oct 2015
(Submitted by Becky)
Changed: Download Keywords instead of Genre as Tags

Version 2.0.8 - 13 Oct 2015
(Submitted by Becky)
Fixed: Series works at special layout for some books

Version 2.0.7 - 13 Oct 2015
(Submitted by Becky)
Fixed: Works at special layout for some books

Version 2.0.6 - 11 Jun 2015
(Submitted by Becky)
Fixed: Genre download

Version 2.0.5 - 08 Jun 2015
(Submitted by Becky)
Fixed: Number of pages download (but without save to metadata)
Fixed: Rating download

Version 2.0.4 - 08 Jun 2015
(Submitted by Becky)
Fixed: Publisher download

Version 2.0.3 - 08 Jun 2015
(Submitted by Becky)
Fixed: Plugin works again (adapting changes in lubimyczytac.pl HTML structure)

Version 2.0.2 - 06 Jun 2015
(Submitted by Becky)
Fixed: Publisher download

Version 2.0.1 - 05 Jun 2015
(Submitted by Becky)
Fixed: Authors download
Fixed: Short descriptions download

Version 2.0.0 - 14 Sep 2014
(Submitted by Roman Cupisz)
Plugin release for Calibre 2.0

Version 0.5.8 - 03 Jun 2014
(Submitted by Roman Cupisz)
Fixed: Plugin works again (adapting changes in lubimyczytac.pl HTML structure)

Version 0.5.7 - 24 Apr 2014
(Submitted by Roman Cupisz)
Fixed: Plugin works again (adapting changes in lubimyczytac.pl HTML structure)

Version 0.5.6 - 16 Feb 2012
(Submitted by Ar't)
Added: Parsing series with roman numerals

Version 0.5.5 - 11 Feb 2012
Fixed: Plugin works again (adapting changes in lubimyczytac HTML structure)

Version 0.5.4 - 18 Oct 2011
Fixed: Image download - downloads bigger images again

Version 0.5.3 - 18 Oct 2011
Fixed: Rating now works with new lubimyczytac.pl 1-10 scale

Version 0.5.2 - 03 Oct 2011
Added: 'Language' tag - works with polish language only - assuming lubimyczytac.pl is for polish books. If language for book is polis it is set. Empty otherwise.
Fixed: Title is not capitalized anymore
Fixed: Plugin name changed (plugin was not seen in installed plugins list)

Version 0.5.1 - 06 Sep 2011
Fixed: multiple series (takes 1st one with series number given)

Version 0.5.0 - 28 Aug 2011
Initial release of plugin


——————————————————————————————————————————————————————————

Aktualna wersja stabilna
Aktualna wersja jest zawsze dostępna tutaj lub bezpośrednio w Calibre [Ustawienia -> Wtyczki].
Info: wtyczka wykorzystuje wewnętrzną wyszukiwarkę w serwisie LC

Konfiguracja wtyczki:
Obrazek

——————————————————————————————————————————————————————————

METAmover – wtyczka dodatkowa
Przypomnę tylko, że wtyczka METAmover jest we wczesnej wersji rozwojowej i chociaż zwykle działa poprawnie, mogą wystąpić pewnie problemy.
Wolę też uprzedzić, że na tym wczesnym etapie możliwe jest wprowadzenie zmian, które nie będą wstecznie kompatybilne.
Aktualna wersja jest zawsze dostępna tutaj.
Naprawdę nie mam mocy przerobowych, aby uaktualniać wpisy w kilku miejsach.

Zmieniłam nazwę, bo wtyczka przydaje się nie tylko przy LC, ale także w BiblioNETce.

Kod:
Zalecane formaty własnych kolumn:
Liczba stron: Liczby całkowite
Tytuł oryginału: Tekst
Tłumacze: Tekst rozdzielany przecinkami, jak etykiety, pokazywany w przeglądarce kategorii; Zawiera nazwy
Kategoria: Tekst
Seria: Kolumna tekstowa, przechowująca informacje takie jak cykle
Lista innych wydań: Tekst
Ocena LC: Liczby wymierne


Ważne jest też, aby podczas pobierania metadanych była odznaczona opcja konwertowania komentarza do tekstu, bo to uniemożliwi pracę wtyczki METAmover.
Nie należy też korzystać z wtyczek czyszczących komentarze

Obrazek

Jeśli ktoś używał wtyczki METAmover we wczesnych wersjach niech sobie jeszcze raz sprawdzi konfigurację własnych kolumn.
Przykładowo do wersji 0.0.21 tłumacze byli zapisywani jako zwykły tekst, a przecież oni są na prawach podobnych do autorów, więc chcielibyśmy mieć możliwość ich porządkowania czy wyszukiwania. Poprawione to zostało w wersji 0.0.22.

Tu graficzna demonstracja tego przypadku:

Obrazek

Ogólna zasada postępowania jest taka:
1. Pobieramy metadane z serwisu LubimyCzytac
2. Możemy zmieniać metadane, ale lepiej NIE DOTYKAĆ komentarza, bo METAmover może nie zadziałać
3. Używamy wtyczki METAmover (oczywiście o ile chcemy, lubimy mieć porządek i dane we własnych kolumnach)

Skonfigurowana wtyczka METAmover:

Obrazek

Niusy
W wersji 2.0.12 oprócz poprawy działania (lepsze rozpoznawanie przybliżonej daty wydania książki, lepsza obsługa źródeł do opisów/okładek, lepsze pobieranie liczby stron) dodałam rozbudowaną konfigurację pluginu.
Można teraz wybrać, czy chcemy do pola Etykiety (Tags) pobierać słowa kluczowe czy kategorie z zamkniętej listy serwisu LC. Dzięki temu podwersje A i B zostały zlikwidowane i znowu jest tylko jedna wersja.
Na końcu opisu w serwisie LC podawane są źródła opisów/okładek. Teraz można je sobie wyłączyć.
Prośba użytkownika @andpen pokazała, że może przydać się opcja włączenia/wyłączenia pobierania numeru ISBN z serwisu LC (zwykle pobierany jest numer do wersji papierowej, co nie każdemu odpowiada).
Dodałam też możliwość dopisywania na końcu komentarza liczby stron pobranej z serwisu LC. Jeśli ktoś używa pluginu Count Pages to ta opcja będzie na niego nieprzydatna.

Jak wejść do konfiguracji pluginu?
Wybieramy „Edycja metadanych”, potem przycisk „Konfiguracja pobierania metadanych”, z listy po lewej stronie wybieramy „LubimyCzytac”, a następnie przycisk „Skonfiguruj wybrane źródło”. Po wybraniu swoich ustawień, zatwierdzamy je przyciskiem „Zapisz”.

W wersji 2.0.13 dodałam opcję tłumaczenia (w zależności od wybranego języka interfejsu calibre wtyczka wyświetla w okienku konfiguracji teksty po polsku lub po angielsku). Oczywiście istnieje łatwy sposób na dodanie innych języków, choć nie ma to raczej większego znaczenia, gdyż serwis LubimyCzytac jest popularny przede wszystkim w Polsce.

W wersji 2.0.14 poprawiłam sposób, w jaki wtyczka zmieniała zapis nazw Etykiet. Teraz działa to bardziej estetycznie.
Na przykład kategoria „Literatura obyczajowa i romans” nie jest już zapisywana jako „Literatura Obyczajowa I Romans”, co mnie za każdym razem dobijało.
W przypadku słów kluczowych, każde pierwsze słowo zmienianie jest konsekwentnie na zapis od wielkiej litery (czyli: „śmierć, Miłość, pociągi” zostaną zapisane jako „Śmierć, Miłość, Pociągi”).

W wersji 2.0.15 poprawiłam błąd przy obsłudze konfiguracji (na trzech moich testowych komputerach wszystko działało), który na szczęście spowodował odzew użytkowników i mogłam go namierzyć i poprawić. Wprowadziłam też zmiany w tłumaczeniu, kilka drobnych ułatwień dla mojego wyłapywania ewentualnych błędów oraz możliwość zapisania liczby stron jako dodatkowy identyfikator „lcpages”.

W wersji 2.0.16 poprawiłam pobieranie okładek po zmianach w nagłówkach HTTP dla obrazków.

W wersji 2.0.17 dodałam możliwość automatycznego dopisywania na końcu komentarza dodatkowych informacji: oryginalnego tytułu, autorów tłumaczenia, serii wydawniczej (nie chodzi tu o cykl, bo ten zapisywany jest do standardowego pola „Seria”), kategorii oraz słów kluczowych.

W wersji 2.0.18 dodałam możliwość automatycznego dopisywania na początku komentarza informacji o innych wydaniach: albo samego istnienia innych wydań, albo listy wszystkich innych wydań w formie linków, które prowadzą bezpośrednio do serwisu LC.

W wersji 2.0.19 usunęłam identyfikator LCpages, bo nie był już konieczny (zmieniłam koncepcję).
Dodałam też możliwość informację o innych wydaniach w formie skróconej – bez powtórzeń i bez linków.
Dodałam też możliwość dodania linii oddzielającej informację o innych wydaniach od właściwej treści komentarza.

W wersji 2.0.20 usunęłam kilka błędów, które zauważyłam podczas testowania wtyczki METAmover.

W wersji 2.0.21 dodałam możliwość zapisania identyfikatora lubimyczytac do komentarza i przy okazji poprawiłam kilka drobiazgów estetycznych.
Udoskonaliłam też współpracę z wtyczką METAmover.

W wersji 2.0.22 doszło kolejne ulepszenie współpracy z wtyczką METAmover dot. usuwania poziomej linii.

Zmiany w wersji 2.0.23 dotyczą kilku elementów.
Przede wszystkim naprawiłam pobieranie słów kluczowych do pola „Etykiety”, bo w kilku ostatnich wersjach przestały się pobierać (moja wina).

Oto wykaz kategorii z LC, które zawierają przecinki:
* fantastyka, fantasy, science fiction
* utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
* astronomia, astrofizyka
* biznes, finanse
* ezoteryka, senniki, horoskopy
* językoznawstwo, nauka o literaturze
* nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
* nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
* interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
* wierszyki, piosenki
* baśnie, legendy, podania
* kulinaria, przepisy kulinarne
* militaria, wojskowość
* turystyka, mapy, atlasy
* zdrowie, medycyna

Pole „Etykiety” w calibre jest bardziej przystosowane do tagów, czyli wyrażeń oddzielanych przecinkami. W przypadku wpisania tam kategorii zawierającej przecinek tworzyło się kilka etykiet.
Np. dla kategorii „nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)” były to cztery etykiety:
1. nauki przyrodnicze (fizyka
2. chemia
3. biologia
4. itd.)

Niezbyt mi się to podobało, więc zrobiłam tak:
* Zawsze usuwam przecinek przed „itd.” w dwóch kategoriach.
* Jeśli kategorie pobierane są do Etykiet – zamieniam przecinki na średniki w 15 kategoriach i standardowe kategorie z LC są zapisywane w sposób ujednolicony, choć inny niż robiły to poprzednie wersje wtyczki.
* Jeśli kategorie zapisywane są w komentarzu (a następnie przetwarzane przez wtyczkę METAmover) – są zapisywane z przecinkami. Pozwala to na zapis do własnej kolumny oryginalnej nazwy kategorii.

Inną zmianą w wersji 2.0.23 jest lepsze rozpoznawanie książek, w których dane autora zawierają obce diakrytyki.
Poprawiłam też inne, drobne błędy, które zauważyłam.

W wersji 2.0.24 zmodyfikowałam trochę wyszukiwanie książek, aby po natrafieniu na zgodność autora i tytułu zakończył wyszukiwanie i właśnie ten i tylko ten wynik brał pod uwagę podczas dalszej analizy.

W wersji 2.0.25 dodałam możliwość zapisywania w komentarzu oceny książki z serwisu LC w postaci numerycznej.

W wersji 2.0.26 poprawiłam błąd w pobieraniu książek, które nie miały jeszcze oceny.

W wersji 2.0.27 mocno poprawiłam identyfikowanie książek i powinno to działać naprawdę dobrze.

W wersji 2.0.28 dodałam pobieranie numerów cyklów, które są zapisane z kropką (czyli np. 0.5 lub 3.1). Poprzednio w takich przypadkach wtyczka zawsze sugerowała 1.

W wersjach 2.0.29-2.0.42 poprawiane były te elementy, które pojawiały się lub znikały w serwisie LC i powodowały problemy z pobieraniem metadanych.

W wersjach 2.0.43-2.0.46 starałam się ulepszyć wyszukiwanie książek oraz poprawić zgłoszone błędy.

Nieustająco proszę o uwagi, czy wszystko działa poprawnie.


Ostatnio edytowano 04 gru 2020 20:07:08 przez Becky, łącznie edytowano 53 razy



16 paź 2015 22:15:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2011 22:26:29
Posty: 14
eCzytnik: Kindle Touch, Pocketbook Inkpad
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Super sprawa z tą wtyczką!
Mam pomysł na jedno usprawienie:

Czasami dana książka została wydana w postaci jednego tomu, a w innym wydaniu jako dwa mniejsze tomy (np. http://lubimyczytac.pl/ksiazka/155399/wspomnienie-lodu ). Dobrze by ten plugin wyświetlał różne wersje, aby poprawnie dopasować do naszego e-booka.


04 lis 2015 17:37:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
jeśli w ichnią szukajkę wpiszesz tytuł książki i tam się nie wyświetla (jako osobne pozycje) to za bardzo nie ma tego jak zaimplementować

obawiam się



technicznie i tylko dla tych co by się chcieli zmierzyć z tym

są niby wyszczególnione inne wydania ale potrzeba by jeszcze raz odpytać serwer, (ajax)
np
Kod:
http://lubimyczytac.pl/book/ajaxCoverList/editions/155399

ale zwracane wartości już jakoś ładne nie są do parsowania


04 lis 2015 20:42:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2011 16:04:29
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 3, Nook ST, T68 Lynx
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Czy mogłabyś wrócić, do funkcji wstawiania tagów z Kategorii zamiast słów kluczowych.
Wstawiający wpisują różne słowa kluczowe, często nieistotne lub zaśmiecające. Przynajmniej z mojego punktu widzenia. Na przykład dublujące się wydawnictwo, czy imię bohatera lub serii, które występuje już w tytule, lub w polu wydawnictwo lub polu Cykl. Poza tym liczba etykiet w Calibre bardzo wzrasta i tworzy się moim zdaniem niepotrzebny śmietnik. Czasami wstawiający robią błędy - literówki, czeskie błędy, itp.

Przykład: Agatha Christie, Strzały w Stonygates.
Słowa kluczowe: panna Marple (4), strzał (1), przestępcy (3). W nawiasie podałem ile razy występuje w mojej bibliotece.

Ale jeżeli z jakiegoś powodu uważasz, że to jest dobre rozwiązanie, to może chociaż ustaw wybór, z którego pola ma być pobierana informacja albo żeby można było pobierać info z obydwu pól.

Pozdrawiam


15 sty 2016 5:13:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
@oteksamptis:
Już wprowadzając zmianę w wersji 2.0.9 (na prośbę innego użytkownika) wiedziałam, że nie wszystkim się to spodoba.
Niestety w mechanizmie pobierania metadanych nie widzę żadnej możliwości jakiegoś wyboru pomiędzy jedną opcją a drugą.

Od wersji 2.0.11 rozdzieliłam więc plugin na dwie podwersje:
• w wersji A plugin będzie pobierał słowa kluczowe,
• w wersji B plugin będzie pobierał kategorię.


15 sty 2016 10:35:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2016 12:36:36
Posty: 3
eCzytnik: kindle
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Witam

wtyczka super jednak ostatno mnie zawodzi, nie wyszukuje ksążek mmo że w serwisie Lubimyczytać są, i cudowe by było gdyby wtuczka przeszukiwałą rówineż nne wydania bo często zmienia się tytuł i już ksążki nie znajdziemy albo wydanie wcześniej było dwu tomowe teraz jest jedno i też już wtedy nie działa.

będę dozgonie wdzięczna bo sama się na tym nie znam


26 lis 2016 12:44:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Zabka123194 napisał(a):
wtyczka super jednak ostatno mnie zawodzi, nie wyszukuje ksążek mmo że w serwisie Lubimyczytać są

Proszę zrozumieć, że wtyczka przeszukuje wyłącznie TYTUŁY książek. Jeśli jest inny niż ten zapisany w LC – po prostu go nie znajdzie. Jeśli takich samych tytułów jest zbyt wiele – nie znajdzie.
Ludzie dopisują do tytułu różne elementy dodatkowe („druga część”, „Tom 3” albo podtytuł) i wtedy też nie znajdzie. Ma być sam tytuł. Oczywiście jeśli w LC jest jakiś dopisek – u nas też musi być dopisek.

Zabka123194 napisał(a):
cudowe by było gdyby wtuczka przeszukiwałą rówineż nne wydania bo często zmienia się tytuł i już ksążki nie znajdziemy albo wydanie wcześniej było dwu tomowe teraz jest jedno i też już wtedy nie działa.

Nie mam pojęcia jak to miałoby działać. Jeśli książka ma nowy tytuł i istnieje w bazie LC to powinna zostać znaleziona.
Szukania w wydaniach nie potrafię zrobić, ale – jak już wielokrotnie wspominałam – jeśli znajdzie się jakiś magik i dopisze taką opcję to będzie działało. Na razie nie działa.

Proszę ewentualnie o podanie tytułów książek, które masz wpisane w Calibre i których nie znajduje. Sprawdzę.


26 lis 2016 14:48:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2013 21:43:28
Posty: 6
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Mi też przez jakąś chwilę (ok. tydzień) ta wtyczka nie działała - nic nie dało się wyszukać. Ale o dziwo, dziś już normalnie wszystko wyszukałem i uzupełniłem opisy, których wcześniej się nie dało.


26 lis 2016 21:54:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2012 22:06:00
Posty: 5
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Witam serdecznie.
Mam jedno pytanie.
Wtyczka pobierając dane, zmienia ISBN, na ten podany w serwisie. Przeważnie jest to ISBN z wersji papierowej.
Czy jest możliwe by wtyczka nie zmieniała ISBN, tylko dopisywała identyfikator LubimyCzytać?


08 gru 2016 17:44:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
andpen napisał(a):
Czy jest możliwe by wtyczka nie zmieniała ISBN, tylko dopisywała identyfikator LubimyCzytać?

Oczywiście. Najprościej to sobie zmienić ręcznie.
Proszę w archiwum LubimyCzytac.zip wyedytować plik worker.py i od linii 131 do 136 dać znak # na początku.
Ma to wyglądać następująco:
Kod:
        #try:
        #    isbn = self.parse_isbn(root)
        #    if isbn:
        #        self.isbn = mi.isbn = isbn
        #except:
        #    self.log.exception('Error parsing ISBN for url: %r'%self.url)

Można też całkiem usunąć te sześć wersów, bo znak # oznacza wykomentowanie.

Wtyczka po takiej poprawce nie będzie sprawdzała numeru ISBN w LC, więc nie będzie też go później zmieniała (choć przy okazji zmiany tego pola może usunąć dywizy z numeru).


09 gru 2016 19:13:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 gru 2011 23:30:29
Posty: 1
eCzytnik: Kindle
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Dzień dobry,

W przypadku tytułów zawierających popularne słowa wyniki są... dziwne. Np. wynik dla tytułu "Ucieczka" Roberta Muchamore. Mimo poprawnie wpisanego ręcznie ISBN nie wyszukuje tej konkretnej pozycji.


Ostatnio edytowano 28 gru 2016 0:41:45 przez ToruOgiwara, łącznie edytowano 1 raz



28 gru 2016 0:33:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
ToruOgiwara napisał(a):
W przypadku tytułów zawierających popularne słowa dzieją wyniki są... dziwne. Np. wynik dla tytułu "Ucieczka" Roberta Muchamore. Mimo poprawnie wpisanego ręcznie ISBN nie wyszukuje tej konkretnej pozycji.

To normalne. Przy krótkich, popularnych słowach poszukiwany wynik może być poza pierwszą listą z wynikami i nie zostanie wyświetlony, a kolejne strony z wynikami nie są brane pod uwagę.
Plugin nie może być mądrzejszy niż wewnętrzna wyszukiwarka LC. Popatrz tutaj.
Skoro wyszukiwarka na LC nie wyszukuje po numerze ISBN to naprawdę trudno to zrobić zewnętrznym narzędziem.
W takich sytuacjach pozostaje jedynie ręczne dopisanie identyfikatora: lubimyczytac:55416 i wtedy plugin weźmie pod uwagę ten konkretny identyfikator.


28 gru 2016 0:40:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Dokładnie po roku od wypuszczenia poprzedniej wersji – zapraszam do testowania wersji 2.12. Szczegóły i link w pierwszym poście.


15 sty 2017 20:26:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Becky napisał(a):
Dokładnie po roku od wypuszczenia poprzedniej wersji – zapraszam do testowania wersji 2.12. Szczegóły i link w pierwszym poście.


Wielki szacunek i podziękowania za wkład pracy i ciągły nadzór nad wtyczką. Działa doskonale. :D

pozdrawiam bravosx


15 sty 2017 22:52:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sty 2015 19:15:40
Posty: 39
eCzytnik: PocketBook 622
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Testuję z przyjemnością. Wtyczka działa bez zarzutu.

Wielkie dzięki :D

P.S. Wtyczka zdecydowanie warta jest tego, żeby zastąpiła wersję 2.0.0, która dostępna jest z poziomu calibre :?


17 sty 2017 19:25:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron