Teraz jest 28 mar 2024 20:40:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 300 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2011 13:17:53
Posty: 23
Lokalizacja: Zamość
eCzytnik: Kindle Touch nr 1 z 2011 roku
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Mam problem z lektorem na Kindle Touch oprogramowanie 5.3.7, kiedyś mi działał OK , ale wtedy miałem firmware chyba 5.1 ale już nie pamiętam dokładnie. Wiem że Amazon z którąś tak aktualizacją namieszał i lektor chyba czyta tylko jeśli plik ebooka jego metadane są ustawione na język angielski, kiedyś mogło być ustawione na polski i lektor czytał OK. Próbowałem zmieniać metadane swoich plików np. w programie Calibre, ale nie chce mi działać.


15 lut 2014 14:54:43
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Zrobiłeś konwersję po poprawie metadanych?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


16 lut 2014 0:49:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 19:58:31
Posty: 3
eCzytnik: Kindle K3 keyboard WiFi (b008)
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Jack napisał(a):
wyzwolenia napisał(a):
kiedys byla wersja bez JB ale po akutualizacji od Amazona chyba ona nie dziala. Ktos sprawdzal?

Mogę potwierdzić. Wgrywałem u siebie tylko katalog TTS i lektor mi działa. Oprogramowanie mam najnowsze: KT 5.1.2. JB nie wgrywałem.


Czy JB jest konieczny ? Wgranie katalogu TTS nie wystarczy raczej. Ja wgrałem i bez efektu.

Proszę o instrukcję dla Kindla bez JB (mam K3).


22 mar 2015 16:33:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2011 10:09:59
Posty: 14
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
U mnie polski głos zadziałał bez JB, ale robiłem to dawno, więc nic nie podpowiem.

Tapatalk on Xperia's Z board

_________________
...and e-ink for All!


23 mar 2015 9:51:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2011 10:09:59
Posty: 14
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Skopiowałem pliki z pc-ta i bez restartu, od razu, działało.

Tapatalk on Xperia's Z board

_________________
...and e-ink for All!


23 mar 2015 14:51:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 kwi 2015 21:42:43
Posty: 2
eCzytnik: kindle 3.4
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Cześć,
Czy jest możliwość instalacji polskiej mowy na kindle 3.4?
Próbowałam już wszytskich plików w tym wątku, po skopiowaniu odpowiedniego pliku tj. update_usertts_3r3_k3w_install.bin do roota kindle, update kindla w menu jest szary. Po restarcie i wymuszonej aktualizacji zawsze wyrzuca error . Oczywiście jailbreak już jest, dopisek do whitelist jest.


27 kwi 2015 21:50:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 kwi 2015 21:42:43
Posty: 2
eCzytnik: kindle 3.4
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Dziękuję za odpowiedź, udało mi się zainstalować dzięki Install MR Packages !

Może komuś się przyda:

1 najpierw zainstalowałam Kindlet Kit z http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=233932
2 po to by móc zainstalować: KUAL z http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=203326
3 oraz KUAL helper z tej samej strony
4 na koniec Install MR Packages z http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=251143

Wtedy instalacje odpowiednich update -ów są wymuszane


28 kwi 2015 16:14:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2016 23:19:36
Posty: 2
eCzytnik: kindle keyborad
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Witam,

Mam problem żeby pobrać linki z 1 strony. Mógłby ktoś je odświeżyć (jeśli wygasły) albo wrzucić na inny serwis?


25 paź 2016 23:21:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2016 23:19:36
Posty: 2
eCzytnik: kindle keyborad
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
ktoś coś?

Ściągnałem jakiś plik z Agatą z chomika, robiłem wszystko za instrukcją (mam Jailbreak 3.4, nie miałem launchpada) ale głos żeński się nie zmienił i tutaj chyba zrobiłę głupotę bo usunąłem te foldery zgrane na Kindla normlanie przez prawy przysick i usuń, próbowałem instalować jeszcze raz ale wyskakuje błąd że nie da się zainstalować. Co robić ???


28 paź 2016 1:41:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2012 22:39:41
Posty: 21
eCzytnik: FBreader soft
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Mam K3GB [B00A] z softem 3.4.2, jailbreakiem, KUAL, MR packages. Podobnie jak wyżej piszący, mając wersję 3r3 nie mogłem jej zainstalować "tradycyjnie" - aktualizacja była na szaro, po restarcie poinformowano o błędzie i niepowodzeniu aktualizacji. Spróbowałem aktualizacji przez MR package. Aktualizacja powiodła się, lecz zmian nie spowodowała żadnych. Jak ręcznie zmienić linki do osadzonych w głównym katalogu plików tts? Może ktoś podpowiedzieć? Czemu nie zadziałało to przez MR packages?

Potrzebuję K3 z czytaniem po polsku dla osoby niemal niewidzącej, bardzo zależy mi na tym hacku, w zasadzie jedynym.


28 paź 2016 23:55:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2012 22:39:41
Posty: 21
eCzytnik: FBreader soft
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Wielkie dzięki, athame, za chęć pomocy. Obawiałem się, że staruszki K3 nie budzą już zainteresowania i nie będzie komu pomóc wobec kolejnych zmian firmware'u. Niemniej – udało się.

Moje założenie było takie: osobie niemal niewidomej z rodziny dać możliwość korzystania z rodzinnej biblioteki zgromadzonej w chmurze amazona z możliwością słuchania książek (nie tylko audiobooków). Czytnik miał także służyć innym domownikom do normalnego czytania. Chodziło także o nieprzeinwestowanie wobec braku pewności, czy rozwiązanie się w ogóle przyjmie.

Założenia techniczne: zdobyć K3 we w miarę dobrym stanie (udało się), zainstalować najnowszy soft (uprawnienia rodzicielskie i działająca synchronizacja z chmurą amazona), oraz nauczyć K3 czytania po polsku. Reszta modów nie miała w tej sytuacji istotnego znaczenia.

Czas akcji: 2016-10-29
Najnowszy firmware K3GB [B00A]: 3.4.2

Wgrane mody:
jailbreak_0.13.N
mkk-20141129
KUAL-KDK-1.0
kual-helper-0.5.N
kual-mrinstaller-1.6.N
kindle-python-0.14.N - przez MR packages
kindle-ss-0.47.N - przez MR packages

W tym miejscu doznałem niepowodzeń z wgrywaniem moda tts. Na naszym forum nie było już deklarowanych w czyimś dropboxie plików z głosem Agaty. Zapytałem wujka gogla i podpowiedział, że coś o nazwie usertts_full_agata.zip znajduje się na chomiku. Po ściągnięciu okazało się, że to wersja usertts_3r3. Spróbowałem zainstalować tradycyjnie – wgrałem do głównego katalogu. Po odczepieniu czytnika od komputera (eject) opcja update pozostała szara, nieaktywna. Zrestartowałem czytnik. Podczas uruchamiania czytnik stwierdził błąd aktualizacji i fakt, że nie doszła do skutku. Postanowiłem zainstalować moda przez MR packages. Wgrałem do odpowiedniego katalogu i z KUAL Helpera, z MR packages, zainicjowałem instalację. Instalacja przebiegła wprawdzie bez żadnych błędów, jednak i bez żadnego efektu.

Wtedy napisałem posta z prośbą o pomoc. Niezależnie jednak od tego dalej szukałem. Natknąłem się na następujący post http://www.mobileread.com/forums/showpo ... stcount=98 znajdujący się w thread'zie http://www.mobileread.com/forums/showth ... 107&page=7 , w którym to poście pinofly opisywał swoje częściowe powodzenie.

Poszedłem jego drogą.

Ze strony http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=187880 ściągnąłem kindletool-v1.6.4 i z jego pomocą wykonałem następujące operacje na pliku instalatora update_usertts_3r3_k3gb_uninstall.bin:

kindletool convert -k update_usertts_3r3_k3gb_install.bin

kindletool create ota -d k3gb update_usertts_3r3_k3gb_install_converted.tar.gz update_usertts_3r3_k3gb_install.bin

W wyniku tego uzyskałem znowu plik update_usertts_3r3_k3gb_install.bin, który tym razem umieściłem w odpowiednim katalogu dla MRpackages i za pomocą KUAL Helpera – MR Packages zleciłem instalację w systemie.

DZIAŁA! Bez żadnych zbędnych kręcących się kółeczek, o których w swoim poście wspominał pinofly na mobileread.

Głos naprawdę niezłej jakości, choć wyraźnie cichszy, niż oryginalny angielski. Tradycyjnie, także w tej wersji, występuje problem z czytaniem liczebników. Po prostu część z nich jest pomijana – nie wpadłem na jakąś prostą regułę, które.

Poza tym – rewelacja.

Jeśli ktoś będzie w stanie przedstawić sprawę bardziej syntetycznie, czy też po angielsku i wrzucić posta na mobileread, będę bardzo wdzięczny. W razie pytań pozostaję do dyspozycji.


29 paź 2016 23:33:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2016 11:36:02
Posty: 6
eCzytnik: PB611, Kindle K3G, Kindle Voyage
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Metoda konwersji pliku instalatora zadziałała też na K3G [B006]: 3.4.2
Wielkie dzięki za szczegółowy opis !
Dodam tylko, że:
- aby skutecznie odinstalować tego moda trzeba analogicznie potraktować pik deinstalatora
- po modyfikacji instalatora nie trzeba używać MRPI . Wystarczy instalować tradycyjnie z katalogu głównego za pomocą update, opcja w menu jest aktywna (czytnik "widzi" plik jnstalatora w katalogu głównym). Czyli na dobrą sprawę wystarczy wgrać tylko jailbreak i zmodyfikować plik instalatora, żeby "Kindle przemówił po polsku" na FW 3.4.2 :)


17 lis 2016 15:44:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 maja 2020 0:01:27
Posty: 1
eCzytnik: k3w
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Witam

Trochę mi głupio odgrzebywać tak stary temat ale mam problem. Nigdzie nie mogę znaleźć pliku do instalacji agaty "kindle-voice-pl-agata.src.zip" linki na https://www.mobileread.com wygasły a chomikowe sa niedostępne. Czy ktoś poratuje?

edit:
Dzięki kohler udało się rozwiać sprawę. jak by ktoś potrzebował plik instalacji pakietu na k3w z softem 3.4.2 to niech się odezwie.


21 maja 2020 17:01:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2021 17:49:52
Posty: 2
eCzytnik: kindle 3g
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Witam,

Piszę z prośbą (w tym bardzo starym wątku) dlatego, że pliki z linków do polskiego głosu Agaty full nie działają.
Znalazłem chyba gdzieś linka do chomika, ale okazuje się, że plik już jest usunięty. :depresja: :shock: :::?

Będę wdzięczny za przesłanie tutaj aktywnego linka, albo na PM :)


06 sty 2021 18:41:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2021 17:49:52
Posty: 2
eCzytnik: kindle 3g
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
jeśli ktoś ma działającą wersję linków do spolszczonego menu na kindla 3g z softem 3.4.2 też będę wdzięczny :mrgreen:


06 sty 2021 18:48:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 300 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: