Teraz jest 28 mar 2024 21:49:02




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Komiksy (orginalne adaptacje filmów) 
Autor Wiadomość
Post Komiksy (orginalne adaptacje filmów)
Założyłem nowy temat, ponieważ jestem ciekaw czy zbieracie a może posiadacie takowe komiksy i co w nich najlepiej lubicie?
Zacznę ja, sztandarowym tytułem w mojej kolekcji tego typu komiksów jest Zaginiony świat Jurasic Park z 1997 roku szkicu Jeffa Bultera (Moja perełka w koronie :) ) której nie muszę chyba nikomu opisywać, pewnie wszyscy widzieli film, a komiks ten jest wręcz idealnym przeniesieniem obrazu filmowego do komiksu. Komiks ten stworzony został przy użyciu bardzo ekspresyjnej kreski tego też chyba nie muszę tłumaczyć fanom komiksu. :) A co najbardziej lubię w komiksach takiego gatunku to że są, a może specyficzny zapach farby drukarskiej, (nie do końca) najlepsze w nich jest to że są stworzone na podstawie filmu a nie odwrotnie no i podczas braku prądu można obejrzeć swoje ulubione filmy w czasie krótszym niż dany film trwa. :D


24 lip 2008 13:08:20
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2008 1:51:17
Posty: 28
Post 
Swego czasu bardzo mi się podobały adaptacje "Batman Forever" i "Batman i Robin" wydane przez Tm-Semic. Dużą zaletą było to, że pojawiały się u nas z tego co pamiętam jeszcze przed kinową premierą filmów, a "Batman i Robin" był nawet lepszy od filmu właściwego (który z kolei był absurdalnie głupkowaty - Bat-Credit Card).


15 sie 2008 2:41:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 cze 2008 23:01:51
Posty: 38
Post 
To ja z naszego polskiego podwórka! Seria zeszytów pt."Kapitan Kloss". Bardzo dokładna adaptacja filmu "Stawka większa niż życie". Wczoraj przeglądając kolekcję natknąłem się właśnie na zeszyt "Akcja liść dębu" (niestety zachował mi się tylko jeden, nawet nie wiem dlaczego :? ). Jest to bardzo wierna kopia filmu. M. Wiśniewski rysując Klossa w rzeczywistości rysował p.Mikulskiego :) . Na ostatniej stronie wyczytałem że seria liczyła 20 zeszytów (film miał 18 odcinków) i powstała w 1971r (film w 1968 choć debiut Kapitana Klossa to 1965 jako widowiska emitowane w teatrze telewizji).


09 paź 2008 9:10:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2007 22:25:23
Posty: 25
Post 
Od siebie dorzucę jeszcze adaptację "Terminator II" wydaną w Polsce przez Tm-Semic oraz Spiderman 2 - Dobry Komiks. Komiksy tego typu nie się warte większej uwagi. Ot próba oderwania kolejnego kuponu od sukcesu filmu. Inaczej się ma z próbą kontynuacji historii zawartej w filmie, czy też w serialu - tak w sumie powstała seria Alien czy Alien vs. Predator które czytam z zamiłowaniem.


10 paź 2008 19:29:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2007 13:35:51
Posty: 45
Lokalizacja: Luton GB
Post 
Ja wtrace sie z manga, ktora powstala po filmie Crying Freeman, jako smarkula ogladnelam film, strasznie mi sie podobal.
Kiedy wyszla manga zaraz polecialam ja kupic.
Musze przyznac, ze kreska jest niesamowita.
Autor zadbal o kazdy szczegol, mozna powiediec nawet ze kazda stronka jest wrecz dopieszczona.
Bylam pod wrazeniem kazdej ilustracji, no i tresc jest nawet lepsza niz orginalna filmowa.
Niby to ta sama historia, ciag zdarzen tez ten sam, ale zostaly wprowadzone drobne ulepszenia, co pozytywnie rzutuje na calosc.
Istny majstersztyk, ktorego zaden koneser nie powinien przegapic.
Powiem nawet, ze film w porownaniu z manga wypadaslabo, jest znacznie uplycony.

_________________
Należy każdego dnia posłuchać krótkiej pieśni, przeczytać dobry wiersz, zobaczyć wspaniały obraz i - jeśli to możliwe - wypowiedzieć kilka rozsądnych słów.


27 paź 2008 0:49:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lis 2016 13:57:54
Posty: 1
Post Re: Komiksy (orginalne adaptacje filmów)
Witam, jestem nowy na tym forum. Ostatnio miałem wypadek i teraz leżę ze złamaną nogą w domu. Nie pozostaje więc mi nic innego, jak czytać książki oraz właśnie komiksy. Z jednej strony ciężko jest być przykutym do łóżka, a z drugiej strony cieszę się, że mam czas na czytanie. Niestety nie mogę chodzić do biblioteki ani księgarni, więc zaopatruję się w antykwariatach internetowych. Ostatnio znalazłem dobry sklep http://www.sklep-komiksowy.pl i tutaj kupiłem klasyczny komiks amerykański. Co mi się najbardziej podoba... chyba to, że mogę oderwać się od rzeczywistości, zapomnieć o bólu oraz że mogę powspominać czasy dzieciństwa. A Wy gdzie kupujecie komiksy?


12 lis 2016 14:10:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron