Teraz jest 28 mar 2024 13:11:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Zakup onyx boox I86ML 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2012 10:16:07
Posty: 56
eCzytnik: i62HD Angel Glow, InkPad
Post Zakup onyx boox I86ML
Witam
Czy ktoś ma czytnik onyx boox I86ML? Od dłuższego czasu korci mnie, żeby go kupić. Interesuje mnie, jak się sprawuje. Będę wdzięczna za jakieś informacje.

Pozdrawiam


21 wrz 2016 22:31:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Zakup onyx boox I86ML
Akurat athame nie jest tutaj specjalnie miarodajny , jest znany ze swojej "sympatii" do onyxów. Autorowi recenzji przeszkadzało podświetlenie ekranu , ale w czym jest złe to trudno mi powiedzieć , dla mnie jest OK ( posiadam ten czytnik ) to bardziej kwestia gustu. Musiałbyś powiedzieć co cię interesuje to ci odpowiem na ile umiem.

Wysłane z mojego LG-H736 przy użyciu Tapatalka


22 wrz 2016 19:01:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2012 10:16:07
Posty: 56
eCzytnik: i62HD Angel Glow, InkPad
Post Re: Zakup onyx boox I86ML
Kupiłam ten czytnik. InkPad mi padł i nie mam na ten moment większego czytnika ze światełkiem. Muszę mieć większy ze względu na oczy. Ja zraziłam się do InkPada. Szwankował już od dłuższego czasu. Często nie dawał się uruchomić po wyłączeniu, ale jakoś po wielokrotnym wciskaniu włącznika łapał. Kilka dni temu zdechł i amen. Nic nie pomaga. Na szczęście działają moje dwa stare onyxy. Jeśli chodzi o światełko, to Pocketbook ma światło takie niebieskie, zimne. Po dłuższym czytaniu bolą trochę oczy. Przynajmniej mnie. Natomiast onyx ma światło ciepłe.

PS. Czekam na dostawę:)


24 wrz 2016 8:52:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Zakup onyx boox I86ML
Mam nadzieję, że troche opiszesz go jak już go dostaniesz. Ile Cię to kosztowało?

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


24 wrz 2016 9:07:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Zakup onyx boox I86ML
athame napisał(a):
Bez "osobistych wycieczek" proszę. Akurat w kwestii Onyx'ów staram się ważyć słowa, bo choć zawiodłem się na tej marce, to jednak minęło już od tamtej pory kilka lat i w międzyczasie wyszły informacje, że to niekoniecznie producent czytnika zawinił.

Przygotowałem konkretną listę pytań:
1. Ile trzyma akumulatorek na jednym ładowaniu, przy czytaniu 1 h dziennie z oświetleniem (bez wyłączania czytnika)?
2. Ile sekund (lub ułamków sekundy) otwiera się 100-stronicowy skan w PDF format A4, 100-stronicowy PDF wektorowy oraz EPUB / MOBI (przeciętna książka z obrazkami, tabelami i innymi wstawkami - nie sam tekst)?
3. Czy system spowalnia pracę po kilku tygodniach/miesiącach użytkowania? Jeśli tak, to co pozwala na odzyskanie wigory: restart, reflash czy nic?
4. Czyt wszystkie poziomy oświetlenia są sensowne, czy może max. jest równie mocny jak latarka skierowana prosto w oczy?
5. Czy system jest stabilny, tj. czy nie zalicza spowolnień, "zwiech" lub czy nie wyświetla różnych błędów?
6. Ile trwa "zimny start" czytnika (od momentu dotknięcia włącznika)?

OK - przepraszam zę tak późno ale nie miałem wcześniej czasu.
Ad 1. Nigdy w ten sposób nie używałem czytnika - powiedzmy w ten sposób
- przy użyciu zbliżonym do tabletu - mam na myśli WIFI non stop włączone - poczta , internet -w skrajnym przypadku ( non stop użycie ) 1-2dni , ale przy normalnym użytkowaniu (1-2 godz dziennie )tydzień powinien trzymać
- tylko czytanie ebooków ( w sposob ograniczony oczywiscie czasem 1h , czasem 0,5 , czasem 2h , czasem 0h ) 2-4 tygodnie
Ad 2 850 stronicowy epub z wykresami , obrazkami itd 20 sek w oreaderze , ale np w aplikacji kindle podobna ksiazka 1 sek , PDF - dla mnie czas pomijalny tylko niestety nie mam takiego pdf z obrazkami do testu
Ad 3. Nie - nie zwalnia - przynajmniej ja tego nie zauwazylem - ale wszystko zalezy od end user-a - moim zdaniem przy tego typu czytniku koncowy uzytkownik wpierw powinien sie z miesiac pobawic i potestowac a potem zrobic reset do ustawien fabrycznych i ustawic sobie czytnik pod siebie
Ad 4. Tutaj jest poprawa w stosunku do T68 i na najwyzszym poziomie az tak bardzo nie razi
Ad 5. Zlezy od programu - ostatnio zauważyłem aireder potrafi się zawiesić
Ad 6. Zalezy - czy z kartą SD włożoną czy nie:
- bez karty - akceptowalny czas - nie mierzyłem ale poniżej 1 min
- z kartą - po wystartowaniu system zaczyna sprawdzać kartę i może to trwać parę ładnych minut


28 wrz 2016 19:25:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Zakup onyx boox I86ML
mandala napisał(a):
Pocketbook ma światło takie niebieskie, zimne. Po dłuższym czytaniu bolą trochę oczy. Przynajmniej mnie. Natomiast onyx ma światło ciepłe.

PS. Czekam na dostawę:)

Wydaje mi się że tutaj podświetlenie jest zbliżone


28 wrz 2016 19:27:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron